dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 7
Pokaż wyniki od 121 do 136 z 136
  1. #121
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Są zbiorniki, które można kupić za 2tys, są takie za 4tys. Jak ktoś czyta forum te czy inne i wie jak to zrobić, żeby było dobrze bez zbędnych wydatków to może zrobić kotłownie na jakimś modelu np panasnica za 22-23tys. Ale jak ktoś z ulicy przychodzi i mówi, że chce pompę ciepła to 30tys musi mieć. Takie sa aktualne stawki.

  2. #122
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Są zbiorniki, które można kupić za 2tys, są takie za 4tys. Jak ktoś czyta forum te czy inne i wie jak to zrobić, żeby było dobrze bez zbędnych wydatków to może zrobić kotłownie na jakimś modelu np panasnica za 22-23tys. Ale jak ktoś z ulicy przychodzi i mówi, że chce pompę ciepła to 30tys musi mieć. Takie sa aktualne stawki.
    No dokładnie tak.
    Ale czyja jest to wina ?

  3. #123
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.620
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Wyrwane z kontekstu.

    PS.
    Teraz już wiemy dlaczego ta pompa jeszcze działa - wisi tylko dla szpanu na wsi.
    Acha, to obelgi i pomówienia "wyrwane z kontekstu" nie są grzechem ?
    Nie trzeba się z tego spowiadać ?

    To ciebie zmartwię - one nie są "wyrwane z kontekstu", one są zacytowane

    Nie wiem, o jakiej pompie piszesz i o jakiej wsi - ja mieszkam w mieście.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #124
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.620
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    . Jak się nie ma gazu w okolicy, to domu energooszczędnym sensownym rozwiązaniem CO jest PC, kwestia jak mocno się zejdzie z jej mocą. Dziwaków od szuflowania węgla pozostawmy im samym.
    Otóż to.
    A dla kolegi @swierol - to nie tak, że nie czytam tematu wątku, ale on, oprócz założyciela, może przyciągnąć nowobudujących i w ramach kontry do promotora kotłów zgazowujących drewno i buforów warto podsunąć inne, wygodniejsze rozwiązania.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #125
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Otóż to.
    A dla kolegi @swierol - to nie tak, że nie czytam tematu wątku, ale on, oprócz założyciela, może przyciągnąć nowobudujących i w ramach kontry do promotora kotłów zgazowujących drewno i buforów warto podsunąć inne, wygodniejsze rozwiązania.
    Ja mam przykład moich znajomych leśników. U każdego od lat były Atmosy zgazowujące drewno. Trzech ma od 2-3lat gazowe kondensaty a u czwartego właśnie składają 9,9kWp PV i chce mieć PC, bo się u mnie naoglądał. Już mu się nie chce organizować i "bawić" z 20m3 drewna rocznie,mimo że jest przy temacie bardzo blisko. 10 lat temu żaden by nie pomyślał o innym ogrzewaniu niż Atmosem ale latka lecą a sił i chęci coraz mniej
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  6. #126
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.271

    Domyślnie

    U każdego od lat były Atmosy zgazowujące drewno
    Atmos to kocioł mało oszczędny i na dodatek prądożerny. Często jest zainstalowany bez bufora i sterowany poprzez niedoświadczonych użytkowników. Niedawno slyszałem od znajomego jak się chwalił że wpadł na świetny pomysł sterowania Atmosem. Wyłącza prąd jak jest w domu za gorąco.
    Latka lecą a sił i chęci coraz mniej
    I to jest usprawiedliwienie wyboru innego ogrzewania.

  7. #127
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    I to jest usprawiedliwienie wyboru innego ogrzewania.
    A domy, które potrzebują źródła o mocy 2-3 kW na pokrycie strat ciepła w największe mrozy to nie powód, żeby z biegu odrzucić wszelkie paliwa???
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  8. #128
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.271

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    żeby z biegu odrzucić wszelkie paliwa???
    Wybór paliwa to kwestia indywidualnego zbiegu różnych aspektów (zdrowie, czas, chęci, łatwy dostęp do jakiegoś paliwa, przyzwyczajenie, zamożność, itd.).
    Z punktu ekonomi nowoczesne systemy ogrzewania drewnem działają równie sprawnie, jak konwencjonalne systemy (olej, gaz, pompa, itd). Jest to bardzo ważne gdyż biomasa, a przede wszystkim paliwa drzewne, to cenny surowiec, który należy jak najbardziej efektywnie wykorzystywać i propagować, w tym również w energetycznych zastosowaniach. Pozytywne aspekty ekologiczne spalania biomasy wiążą się z faktem, że w procesie spalania biopaliwa emisja dwutlenku węgla równa jest pochłanianiu CO2 na drodze fotosyntezy w procesie odnawiania tych paliw. Dlatego przyjmuje się, że w procesie spalania biomasy emisja CO2 jest zerowa.

  9. #129
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Dunia, co ty pierdzielisz? Przepisałeś to z jakiejś gazetki dla eko oszołomów?

    Jakim paliwem chcesz sprawnie pokryć maksymalne straty cieplne 2 kW w domku jednorodzinnym? Chyba nie zrozumiałeś pytania, bo odpowiedź brzmi: nie ma takiego paliwa.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  10. #130
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.271

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Dunia, co ty pierdzielisz? Przepisałeś to z jakiejś gazetki dla eko oszołomów?
    Jeśli czegoś nie rozumiesz to się dokształć i wróć. Zaczynasz znowu obrażać.
    Jakim paliwem chcesz sprawnie pokryć maksymalne straty cieplne 2 kW w domku jednorodzinnym? Chyba nie zrozumiałeś pytania, bo odpowiedź brzmi: nie ma takiego paliwa.
    Chyba sracz na dworze. Wszystko zależy od prawidłowo wykonanej instalacji i dysponowania zgromadzonym ciepłem.

  11. #131
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Chyba sracz na dworze. Wszystko zależy od prawidłowo wykonanej instalacji i dysponowania zgromadzonym ciepłem.
    Nie ważne od czego zależy. Masz dom, który jest w środku ciepły, jak grzejesz go jedną suszarką fryzjerską, nawet w największe mrozy. Są takie domy. To co, dalej dobudujesz kotłownię do takiego domu?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  12. #132
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Chyba sracz na dworze.
    Mój dom 125m2,budowany 10 lat temu posiada straty energii na poziomie 3,5kW.

  13. #133
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Mój dom 125m2,budowany 10 lat temu posiada straty energii na poziomie 3,5kW.
    A PC ma moc 8 kW - why?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  14. #134
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    A PC ma moc 8 kW - why?
    Atlantic 8kW przy -20st.C miał ok.4kW mocy czyli na miarę.
    Za to Panas ma 9kW przy -20st.C i to pozwala mi w 100% wykorzystać tańszą taryfę.
    Tym bardziej, że mam wylewkę bezpośrednio na płycie fundamentowej czyli "bufor betonowy" o pojemności ponad 50m3 i grubości ok.35cm
    A ,że dostałem go zamiennie do Atlantica to tym bardziej plus.
    Prądem też chciałem 8kW Elterma
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 09-07-2021 o 00:23

  15. #135

    Domyślnie

    Jezeli zdecydujesz się na pellet drzewny to polecam najlepsze ekologiczne paliwo od

    Od moderatora:
    To, że jest chwilowy problem techniczny z działaniem narzędzi moderacyjnych nie oznacza, że nie da się banować a postów edytować, co zrobię z postami sprzed dwóch dni, w których nie ma żadnej treści poza wzajemnym obrażaniem. Tylko niech złapię chwilę wolnego czasu..
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 09-07-2021 o 11:19

  16. #136
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    anusiaszymanek

    Zarejestrowany
    Oct 2021
    Skąd
    Niepołomice
    Kod pocztowy
    32-005
    Posty
    22

    Domyślnie

    Polska jest na 3 miejscu wśród producentów pelletu w Europie Odpowiedź na pytanie główne nasuwa się sama

Strona 7 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony