dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1

    Domyślnie Podział działki a służebność przesyłu

    Witam,
    mam pytanie dotyczące służebności przesyłu po podziale działek. Kilkanaście lat temu działki nr 1 i 2 należały do jednego właściciela i były całością, na której wybudował dom. Kilka lat temu zostały podzielone i obie są na sprzedaż - działka nr 1 z domem oraz działka nr 2 pod budowę kolejnego domu (w MPZP zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna).

    Chciałbym kupić działkę nr 1 z domem, ale zauważyłem, że media (instalacja elektroenergetyczna oraz wodna) na odcinku od przyłączy do domu przechodzą przez działkę nr 2. W Księdze Wieczystej nie ma wpisanych żadnych służebności.

    Mam następujące pytania:
    1. Czy domagać się od sprzedającego wpisania służebności przesyłu przez działkę nr 2?
    2. Czy przyszły właściciel działki nr 2 ma prawo do jakichkolwiek roszczeń (np. finansowych) dotyczących przechodzących przez jego działkę instalacji, skoro istniały one w momencie zakupu i o nich wiedział?
    3. Czy w przypadku budowy domu przez przyszłego właściciela działki nr 2 i kolizji jego budynku z moimi instalacjami, ma prawo żądać ode mnie zmian lub usunięcia instalacji?

    Poniżej szkic przedstawiający obecną sytuację:



    Dziękuję za pomoc
    Ostatnio edytowane przez Bocian71 ; 07-07-2021 o 19:08

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony