dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.935

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie można porownać, bo szumy powietrza są przez telefony i kamery wyciszane.



    Nie grzejesz CWU? Mój sąsiad grzeje.
    Grzęję CWU, tyle że moja PC chodzi kiedy chce, bez kagańca taryfowego i może to jest jakieś wytłumaczenie. Jak robiłem elewację i wyłączyłem pompę by nie pracowała zasłonięta folią, to faktycznie była wyraźnie głośniejsza, bo zapewne miała do podgrzania dużo więcej wody niż zwykle i z niższej temperatury.
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 18-07-2021 o 14:18
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  2. #22
    Ekspert marki BOSCH - zapraszamy do Forum eksperckiego na górze Forum Muratora. Czekamy na Wasze pytania, udzielamy się w wątkach.

    Domyślnie

    Dzień dobry,

    Pompy Ciepła Bosch Termotechnika charakteryzują się nie tylko wysokimi parametrami eksploatacyjnymi ale również niskim poziomem hałasu jednostek zewnętrznych, dzięki czemu nie ma obawy, że w trakcie pracy będzie ona uciążliwa dla mieszkańców i sąsiadów.


    Zachęcam do kontaktu z naszym autoryzowanym partnerem, który z pewnością rozwieje Pana wątpliwości i pomoże w dobraniu najlepszych możliwych urządzeń. Najbliższego autoryzowanego partnera znajdzie Pan na stronie: https://www.bosch-thermotechnology.c.../dealersearch/

    Pozdrawiam
    ----------------------------------
    Konsultant Bosch Termotechnika

  3. #23
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    nie jest ważne Twoje wrażenie jak pompa głośno chodzi... Możesz nawet porównywać to z odgłosem lotu motyla
    ważne jest ile db będzie na granicy działki
    taka wartość jest określona w prawie
    40db
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony