dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Stolpaw drzwi wejściowe - nie polecam!!!

    NIE POLECAM drzwi firmy STOLPAW. Po 3-4 latach użytkowania rozkleiły się drzwi w dolnej częściej. Napisałam mail i nie było żadnej odpowiedzi przez 2 tygodnie. W związku z czym zadzwoniłam do firmy z pytaniem jak się ustosunkowują do wady, która powstała po tak krótkim czasie użytkowania. Pracownik firmy opryskliwy odrazu atakował podczas rozmowy z klientem, w momencie przerzucał winę na nas tłumacząc, że nie wiadomo w jaki sposób były drzwi użytkowane, drugi zrzut , że został wytarty silikon podczas konserwacji drzwi!!!! Jak można wytrzeć silikon... jak można inaczej użytkować drzwi niż do wchodzenia i wychodzenia z domu??? Brak słów co do obsługi ... i pomocy w rozwiązaniu problemu. Drzwi kosztowały kilka tysięcy NIE POLECAM drzwi tylko na na kilka sezonów, nie warte swojej ceny

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Raz: ten sam wpis zamieszczony (jak na razie czterokrotnie) to łamanie regulaminu i kopie kasuję.
    Dwa: by on mógł być odbierany wiarygodnie dobrze jakbyś wkleiła zdjęcia, bo niektórzy uznają to za czyn nieuczciwej konkurencji.

    Trzy, to już ode mnie:
    - co mówi gwarancja producenta? na jaki okres jest udzielona? jakie warunki trzeba spełnić?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    Tak sprawdzając na szybkiego to drzwi są po gwarancji (2 lata wg strony Stolpaw) ale oczywiście 3-4 lata powinny wytrzymać. Tak z ciekawości czy drzwi posiadają zadaszenie? Rozklejenie po 3-4 latach przy drzwiach drewnianych wskazywałoby, iż mogą nie mieć zadaszenie a w przypadku drzwi drewnianych zadaszenie jest zawsze wymagane w warunkach gwarancji. Inna sprawa, iż nigdy nie rozumiałem dlaczego w firmach w szeroko rozumianej branży stolarki budowlanej w serwisie pracują osoby, które na roszczenia klienta (bez różnicy czy słuszne czy nie) odpowiadają atakiem. Producent nie ma możliwości aby takim podejściem coś zyskać a może tylko stracić.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony