dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 47

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 28-01-2022 o 11:37

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Możesz pisać co chcesz ja Cię nie powstrzymam.
    Musisz jednak zrozumieć że od gminy wiele zależy i wywoływanie wojny z gminą do niczego dobrego dla mnie nie doprowadzi.
    Ok, ale o jakiej wojnie mówisz? na słowa? To ze ktoś z gminy by Ci powiedział że masz wybudować się w narożniku działki to byś się wybudował? Nie bój, już nie te czasy gdzie urzędnik był bogiem i co powiedział było święte. Na absurdalne zarządzenia czy wydane decyzje w dzisiejszych czasach jest sposób i jest popyt dla mediów, one tylko czekają aby nagłośnić sprawę a jak zauważyłem nic tak nie oddziałuje pozytywnie jak wizyta telewizji na gruncie.

  3. #3

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 28-01-2022 o 11:37

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Wydawanie WZ-etek to działka gminy. Odmówią Ci wydania WZ bo sąsiad ma sztuczne jeziorko za płotem.
    Wydawanie zgody na wycinkę drzew to działka gminy. Nie wydadzą pozwolenia na wycinkę suchego drzewa zagrażającego Twojemu domowi.
    Utrzymywanie dróg gminnych to działka gminy. Jak gmina zechce to Ci drogi dojazdowej nie odśnieżą.
    Ustalanie kosztu wywozu śmieci to działka gminy. Znajdą sposób abyś płacił więcej niż sąsiedzi.
    Wybieranie które inwestycje i gdzie za pieniądze z podatków zostaną wykonane to też działka gminy. Wszystkie inne drogi wyremontują tylko nie tą która do Ciebie prowadzi.
    ITD.

    Raczysz żartować.
    Koło mnie po drugiej stronie rzeki została zbudowana sala bankietowa.
    Została zbudowana w niedozwolonym prawem lokalnym miejscu. (nie wolno budować bliżej niż 100m od rzeki a inwestycja powstała 60m od rzeki)
    WZ-kę inwestor dostał od gminy chociaż nie powinien.
    Może fakt że ktoś z jego rodziny był przewodniczącym rady gminy miał w tym swój udział.
    Starostwo na podstawie WZ wydało PnB. Inwestor dostał dotację unijną tą inwestycję chociaż nie powinien bo złamał prawo.
    Dzisiaj stan prany wygląda następująco.
    Inwestorowi NSA 2 lata temu odebrało tą WZ-etkę a on dalej funkcjonuje.
    Takie mamy prawo w Polsce i urzędnik jest nadal bogiem.
    Widzę że jesteś zbyt bardzo przeczulony i w niektórych sytuacjach nie doinformowany.
    Otóż aby rozwiać Twoje obawy co do ewentualnej złej woli gminy wobec Ciebie to:
    Gmina łaski nie robi WZ musi wydać a w razie negatywnych WZ musi je umotywować. Już nie jeden po wydaniu WZ negatywnych i po odwołaniu gminie rurka zmiękła i wydała pozytywne WZ.
    Na wycinkę suchego drzewa gmina tez laski nie robi bo takie drzewo gdzie by nie stało jest zagrożeniem i jeżeli wyda odmowę to nie daj boże w razie jakieś tragedii gmina za to beknie.
    Z odśnieżaniem to nie będę się wypowiadał, nawet głównych dróg nie odśnieżają a Ty chcesz aby jakąś podrzędną odśnieżali?
    Ustalanie kosztów wywozu śmieci to raczej nie ustala gmina tylko firma która wygrywa przetarg, tak więc nie ma mowy abyś Ty płacił więcej za śmieci niż sąsiad.
    Co do remontu dróg to nie chcesz powiedzieć że ta droga prowadzi tylko i wyłącznie do jednego mieszkańca, ale o tym decyduje Rada Gminy na szczęście.

    Co do wydania WZ to ja tez przerabiałem kilka lat temu taką akcję że gmina wydała WZ i PnB na pewną budowę, kilkadziesiąt rodzin złożyło sprzeciw zbiorowy a sprawa poszła nawet do wojewody i finał był taki że szkoda było czasu i pieniędzy bo nic nie wskóraliśmy, budowa się zakończyła i stoi do dziś.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Wydawanie zgody na wycinkę drzew to działka gminy.
    Gmina nie wydaje zgody, tylko brak sprzeciwu. Są tylko określone przypadki kiedy gmina może wyrazić sprzeciw na wycinkę drzewa na działce prywatnej gdy nie jest to pod działalność gospodarczą. Brak odpowiedzi w określonym terminie to automatyczny brak sprzeciwu.
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony