dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    PegazGdynia

    Zarejestrowany
    Jul 2021
    Skąd
    Mosty
    Kod pocztowy
    81-198
    Posty
    3

    Domyślnie Garaż z samochodem z instalacją LPG

    Dzień dobry

    Mam garaż pod domem, około 2-3 metry pod gruntem.
    Garaż 40 m2 z dwoma kratkami wentylacyjnymi grawitacyjnymi.

    Chciałbym przygotować garaż do trzymania samochodów z instalacją gazową, ale nigdzie nie mogę znaleźć nawet wentylatorów załączanych czujnikiem LPG.

    Jak poradziliście sobie z takim problemem? Wiem, że czujniki gazowe i zdrowy rozsądek powinny załatwić sprawę, ale z drugiej strony, jeżeli dojdzie już do rozszczelnienia to jest ryzyko wybuchu przez iskry z wentylatora...

    Przydałyby się wentylatory przeciw iskrowe, tylko gdzie takie kupię? A najlepiej zasilane pilotem albo załączane przez sygnał z czujki gazowej.

    Podzielcie się proszę swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    U mnie jest to zorganizowane troszkę inaczej - czujnik gazu DG-1 w garażu, podłączony do systemu alarmowego i systemu wentylacji mechanicznej. Jeśli się pojawi po pierwsze następuje sygnalizacja alarm sygnalizacja w garażu, równocześnie rekuperator wchodzi na najwyższą prędkość ze względu, iż w garażu jest wentylacja grawitacyjna, a do garażu jest skierowany wyrzutnia to wentylacja odprowadza ewentualny wydobywający się gaz ponad dach.
    Dodatkowo sterowanie bramy garażowej skonfigurowane w taki sposób - jeśli czujnik nie skasuje się po upływie 15 minut następuje otwarcie garażu do 1/3 wysokości wrót.
    Informacja o zaistniałej sytuacji w formie sms przychodzi na nr telefonu.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    PegazGdynia

    Zarejestrowany
    Jul 2021
    Skąd
    Mosty
    Kod pocztowy
    81-198
    Posty
    3

    Domyślnie

    Super rozwiązanie! Sam taki system zakładałeś czy znalazłeś kogoś kto trudnił się w takich problemach?
    Jeśli masz fachowca od takich rzeczy lub firmę która się czymś takim by zajęła, zdradzisz kto by podołał?

    Dzięki!

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Robiłem to sam, niektóre rzeczy wynikają same z siebie bo do centralki przychodzą różne sygnały, a Satel na takiej podstawie może układać różne zależności i realizować różne funkcje. Wszystko zależy od "inwencji twórczej" operatora
    Podnoszenie bramy jest zrealizowane dla kota i jego obrożę, praca rekuperatora służy również do przeciwdziałania "zanieczyszczeniu" czerpni GWC i reakcji rekuperatora na okap kuchenny i centralny odkurzacz oraz ochronie w domu przed wypływem gazu ziemnego z pieca kondensacyjnego w kotłowni i tlenkiem węgla z kominka w salonie.
    Po prostu jest to alarm skonfigurowany dla zabezpieczenia i komfortu.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    PegazGdynia

    Zarejestrowany
    Jul 2021
    Skąd
    Mosty
    Kod pocztowy
    81-198
    Posty
    3

    Domyślnie

    Z jakiej marki produktów korzystałeś?
    Gdzie znajdę takie fajne urządzonka?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Tylko i wyłącznie Satel - Integra 128+ ,czujki o odpowiednich przeznaczeniach, moduły wejść i wyjść, kilkanaście Abax-ów 2( wszędzie tam gdzie były problemy z okablowaniem), i kilkadziesiąt układów wykonawczych od Faac-a po Grundfosa
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Takia konfiguracja nie jest trudna wystarczy umieć czytać ze zrozumieniem i znać własne potrzeby oraz zależności pomiędzy wejściami i wyjściami.
    Peryferia są drogie (ale nie warto oszczędzać bo z reguły traci się na niezawodności)
    Można sobie pozwolić na pewne ustępstwa jak czujniki temperatury czy wilgotności do systemu nawadniania z Arduino - bo cóż może się stać - najwyżej podleje się w czasie deszczu, ale już czujniki zalania to oryginały, a te kosztują ok 100 zł/sztuka. to samo czujniki temperatury czy gazu od 160 wzwyż.
    Każdy z instalatorów systemów alarmowych jest w stanie to złożyć i podłączyć, a już od Ciebie będzie zależało jak to skonfigurować i połączyć w logiczną całość.
    Elektroda, to forum (niekiedy coś się przewinie tak jak Twój wątek) Montersi, dają fajne wskazówki które można wykorzystać i adaptować do własnych potrzeb.

    Są oczywiście systemy inteligentnego domu oparte na WiFi czy światłowodach lub Can, ale to prócz ceny powoduje, że dom staje się bardzo skomplikowany.
    Może tylko mnie się tak wydaje? Stary już jestem bo pamiętam dzień w którym miałem w ręku pierwszą płytę CD jak Pan św. pamięci Kurek dał mi ją w Katowickim Spodku do ręki.

    Dla mnie Satel jest tym co spełnia moje oczekiwania, jeśli ktoś chce coś innego - zrozumiem - czy jest bezawaryjny - NIE bo wymieniałem płytę główną( oczywiście po 8 latach) czyli już nie na gwarancji ale bezpłatnie bo firma przyznała się do wadliwej pamięci. I nie będę tu "słodził" ale serwis i konsultacje telefoniczne oraz rady są na najwyższym poziomie.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony