dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie Czym pomalować strop Filigran?

    Cześć!

    Mam w piwnicy strop filigran i chcę go pomalować na biało, zeby odbijal więcej światła. Nie zamierzam go szpachlować, bo jest wystarczająco ładny jak na piwnicę

    Szukałem farb do betonu, ale nie znalazłem taniej farby do betonu innego niż architektoniczny albo posadzkowy/garażowy. Chodzi mi najzwyklejszą farbę, która nie odpadnie po roku. Pewnie też muszę czymś zagruntować ten strop?

    Ktoś może polecić tanią białą farbę do gładkiego betonu w piwnicy, bez żadnych wymagań na ścieranie itp???
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    A nie wystarczy zwykły grunt, taki na tynki wewnętrzne, plus farba sufitowa?

    W kwestii szalunków stropowych, czy były stosowane jakieś środki jako powłoka antyadhezyjna?
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał cezary.pl Zobacz post
    A nie wystarczy zwykły grunt, taki na tynki wewnętrzne, plus farba sufitowa?

    W kwestii szalunków stropowych, czy były stosowane jakieś środki jako powłoka antyadhezyjna?
    Nie wiem czy wystarczy, dlatego pytam
    Do tej pory byłem bardzo zadowolony z chemii Greinplastu, oni mają farbę gruntującą lateksową i niby się nadaje do betonu, ale diabeł tkwi w szczegółach.
    Substancje antyadhezyjne prawie na pewno pozostały po produkcji w zakładzie. Nie wiem czy to zmyć czy gruntować tą farbą gruntującą, handlowcy też nie wiedzą, a główny technolog Greinplastu nie odbiera telefonu. Nie upieram się oczywiście na tego producenta.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  4. #4

    Domyślnie

    Odtłuść zagruntuj i pomaluj tym co ci pod pędzel podejdzie. W końcu malowanie to nie czynność na kilka dekad. Fresków nie będziesz na tym suficie robił? To starczy każda

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    OK, porozmawiałem z doradcą techniczno-handlowym oraz głównym technologiem Greinplastu.
    Doradca: odpylić, bezwzględnie odtłuścić, pomalować farbą gruntującą lateksową i potem zwykłą akrylowo-lateksową.
    Technolog: odpylić, położyć próbnie na małym kwadracie farbę gruntującą i zobaczyć po wyschnięciu, czy odpada (prosty test to oderwanie taśmy malarskiej przyklejonej na farbę). Można sprawdzic lampą UV czy widać tłuste plamy, jak nie widać, to nie myć.

    A co do trwałości malowania, to jak najbardziej nie chcę poprawiać po kilku latach, bo będzie w tym pomieszczeniu stał sprzęt: pompa ciepła, rekuperatory, szafy rack IT, zmiękczacz wody i masa rur i duktów powietrznych, przez co dostęp do sufitu byłby mega upierdliwy. Raz a dobrze, nie musi być pięknie.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  6. #6

    Domyślnie

    Holendrzy mają taki grunt z drobnym piaskiem. Tym się gruntuje, a na to już idzie, co się chce. W Niemczech też to widziałem, ale już w innym pojemniku, więc nazwy nie podam, ale gruntuje się tym, przed dolewkami betonu (z wklejnymi dodatkowymi prętami, rzecz jasna). W NL robią tak strony na filigranach i na płytach kanałowych, idzie grunt z piaskiem, po tym farba i nic nie odlatuje w normalnych pomieszczeniach, trochę tego widziałem, ale nie widziałem w pomieszczeniach z podwyższoną temperaturą i wilgotnością do tego, więc nie wiem, jak w takich warunkach się sprawuje?

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Raczej nie będę jechał do Holandii po grunt z piaskiem na pomieszczenie 8,5 m2
    Filigran jest gładziutki jak pupa niemowlaka i moim zdaniem wystarczy go zagruntować farbą gruntującą, ale dziś jeszcze sprawdzę ultrafioletem, czy nie widać tłustych plam. Tę samą farbę można zastosować do tynków cementowo-wapiennych, co oszczędzi mi wydatków. Technolog powiedział, że producenci filigranów dość oszczędnie stosują środki antyadhezyjne, więc mam nadzieję, że nie będę musiał myć sufitu - nie jest to zbyt wygodne, a czeka mnie w sumie cała piwnica z garażem, jakieś 110 m2 po suficie, więc oszczędność pracy jest bardzo duża.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  8. #8

    Domyślnie

    Nie chodziło mi o jeżdżenie, tylko o dopytanie się w sklepie o specyfik
    A co do technologa. Stosuje się różne środki, ale faktycznie, tylko pryska, bo na na stali na stole, to tak nie przywiera. Tak samo we wszystkich innych formach stalowych, pryska się, ściąga i wyciera, żeby nie było tego widać na betonie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony