dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Cieknące złącze rur - jaki klej?

    Hej, jak w temacie... mam cieknące połączenie 2 rur (wydaje mi się, ze plastikowe) basenowych i tracę już cierpliwość. Próbowałem mamutem, również jakimś innym klejem, cementem jakimś w tubce (dostaliśmy "tubke" z basenem) (jeśli to ważne, to zrobię zdjęcie i pokaże jaki dokladnie). Kiedyś kupiłem taka taśmę nano-cos (nie pamiętam dokładnej nazwy) niby właśnie na tego typu rzeczy... też nie sprawdziła sie pytanie, czego Wy, fachowcy używacie?

  2. #2

    Domyślnie

    Zapomniałem dopisać, że zamierzam kupić Poxipol Kit epoksydowy Poxilina i/lub Klej Genowa, ale nie wiem, czy to coś da

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Rur nie klei się cementem. Chyba jednak warto pokazać fotkę co właściwie cieknie

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Ten cement chodziło o griffon wdf-05. Mam problem ze zdjęciami, wiec: https://photos.app.goo.gl/bzwqA6jdtuRnheA59

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kat15pl Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź. Ten cement chodziło o griffon wdf-05. Mam problem ze zdjęciami, wiec: https://photos.app.goo.gl/bzwqA6jdtuRnheA59
    No wszyscy stosują dedykowane uszczelki i właściwe dokręcenie tym czymś z gwintem. Zatem wymienić uszczelkę zobaczyć czy nic nie ma na przeszkodzie z właściwemu dokręceniu. Kleje to taka rzeźba w g..wnie

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kat15pl Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź. Ten cement chodziło o griffon wdf-05. Mam problem ze zdjęciami, wiec: https://photos.app.goo.gl/bzwqA6jdtuRnheA59
    Jeżeli przecieka na połączeniu/gwincie to użyj do uszczelnienia taśmy teflonowej.
    Natomiast przeciek na połączeniu rury z kształtką czy czymś w tym rodzaju aby zrobić to dobrze musiałbyś odciąć rurę od tej kształtki i od nowa zaprawić kształtkę do sklejenia. Czyli oczyścić gniazdo kształtki i po zastosowaniu odpowiedniego kleju (podejrzewam że ten do rur PP by się nadał) całość skleić.

  7. #7

    Domyślnie

    Jakie rury, jaki materiał, jaki system?
    PE/PP/PVC?
    Skręcane? Zgrzewane? Zaciskane? Klejone?

    Generalnie jak skręcane czy zaciskane to trzeba skrócić, zacisnąć/skręcić jeszcze raz i dosztukować brakujący kawałek.
    Jak klejone to typ kleju dobiera się do tworzywa...

  8. #8

    Domyślnie

    Fotki zobacz, są połączenia w zasadzie klejone.

  9. #9

    Domyślnie

    Na zdjęciach nie widać materiału. Na rurze gdzieś jest oznaczone co to za materiał.

    PVC i PE klei się innymi klejami. Nie ma uniwersalnego. Trzeba obejrzeć rurę, znaleźć napis, odczytać materiał i dobrać klej.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmmarcinnn Zobacz post
    Na zdjęciach nie widać materiału. Na rurze gdzieś jest oznaczone co to za materiał.

    PVC i PE klei się innymi klejami. Nie ma uniwersalnego. Trzeba obejrzeć rurę, znaleźć napis, odczytać materiał i dobrać klej.
    Dokładnie jaki to materiał to nie widać ale widać że to złącza plastikowe.
    Tak jak piszesz gdzieś powinna znajdować się informacja jakiego rodzaju to plastik.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony