dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Co dalej z tym po montażu okien ?

    Witam, kilka dni temu zostały zamontowane okna w całym domu, została taka szczelina pomiędzy nimi. Ekipa która montowała powiedziała abym podmurował to. Moje pytanie brzmi jak zrobić aby było dobrze ?

  2. #2

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Wyraźnie chciałeś taki montaż?
    Szanująca się ekipa daje poszerzenie i uszczelnia cały montaż. To wygląda jak fuszerka.

  4. #4

    Domyślnie

    Oczywiście że nie chciałem, nie wiedziałem jak to ma wyglądać finalnie. Może jakaś pomoc jak można wykończyć to.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.391

    Domyślnie

    Najlepiej wcisnąć pod stolarkę podwalinę z XPS (pod drzwi i duże szklenia XPS klasy 500 albo 700) o szerokości profilu. Fajnie jeśli da się wcisnąć wysokość przynajmniej 10cm, to zapewni właściwą termikę. Jak wolne przestrzenie zostaną podparte to usunąć kliny i uzupełnić pianką lub XPS.
    Drewniane kliny nie mogą zostać. O to powinni zadbać montażyści. Ewidentnie montaż nie jest skończony.
    Murek warto przesmarować hydroizolacją, np. masą typu KMB.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał kowalikdarian Zobacz post
    Oczywiście że nie chciałem, nie wiedziałem jak to ma wyglądać finalnie. Może jakaś pomoc jak można wykończyć to.
    Co by nie mówić, jest to fuszerka. Wierzę że nie chciałeś, nie znałeś się i przez to nie interesowało Cię, co dostaniesz w zaproponowanej cenie. Co z tym najlepiej zrobić? Podaj nazwę firmy, niech inni unikają.
    Takie okno powinno mieć uwzględnioną podwalinę. Oczywiście PŁACI za to Inwestor. W niektórych firmach jest w cenie, w innych wyszczególnione. Jak widać są też tacy, co żerują na niewiedzy i ciągu na niską cenę.
    Widać, że jakąś tam wiedzę mają, bo użyli dybli, które teoretycznie to podpierają. Moim zdaniem - ekipa powinna odmówić wykonania montażu i obciążyć kosztami dojazdu/przestoju winnego, który do tego dopuścił.

    Czy po prawej jest okno przesuwne? Czy rozwierne z ukrytymi zawiasami?

    Ja dla siebie bym to zdemontował i wstawił poszerzenie. Na oko jest tam 3cm listwy + ok 5cm luzu. Czyli poszerzenie 5cm powinno wejść, ale w tej chwili bez demontażu to niemożliwe.

    Jak ma być tanio: to wylewka betonowa + luz ok 1cm, po wyschnięciu zapianowac, podeprzeć. Tyle że to rozwiązanie zimne i wymaga maksymalnego docieplenia z zewnątrz. I doszczelnieni, bo piana to za mało.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał kowalikdarian Zobacz post
    Oczywiście że nie chciałem, nie wiedziałem jak to ma wyglądać finalnie. Może jakaś pomoc jak można wykończyć to.
    Nie uwierzę, że miałeś tylko jedną ofertę na okna. Tak sam wątpliwe, ze w żadnej firmie nikt nie spytał o "grubość posadzki" i nie zaproponował poszerzeń czy innych rozwiązań.
    Za to bez problemu dam wiarę, że oferta była najtańsza

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony