dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Ksylamit

  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Marrria

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-780
    Posty
    1

    Domyślnie Ksylamit

    Prośba o wymianę doświadczeń, szczególnie do osób które się już z tym uporały.
    Wpłaciłam zadatek na mieszkanie. Kilka dni temu, znajomy budowlaniec oznajmił, że podejrzewa, iż w podłodze pod płytka pcv i warstwa cementu znajduje się płyta nasączona ksylamitem. Z różnych artykułów i rozmowy z sanepidem wynika, że opary uwalniające się z ksylamitu to toksyczna mieszanina fenoli mająca niekorzystny wpływ na układ nerwowy, szpik kostny, nerki, mogąca wywoływać raka. Będę wdzięczna jeżeli ktoś zechce odpowiedzieć mi nurtujące mnie pytania.
    Czy w takiej sytuacji mogę ubiegać się o zwrot zadatku, czy można traktować toksyczna płytę w podłodze jako wadę ukrytą? Czy ktoś z państwa odczuwał niekorzystne skutki działania ksylamitu, lub/i ewentualną poprawę zdrowia po usunięciu podłogi/przeprowadzce? Czy wystarczy usunąć parkiet w swoim mieszkaniu, czy konieczne jest usunięcie ksylamitu również u sąsiadów, bądź u wszystkich mieszkańców bloku? Do kogo zwrócić się z ewentualnym remontem?

  2. #2

    Domyślnie

    Powiedz, że jaja sobie robisz.
    Ksylamit był powszechnie stosowany i jest w praktycznie każdym bloku z wielkiej płyty.

    Materiał budowlany jak każdy inny...

    PS nie czytaj tylko o radonie i roundupie bo choroby psychicznej dostaniesz

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marrria Zobacz post
    Prośba o wymianę doświadczeń, szczególnie do osób które się już z tym uporały.
    Wpłaciłam zadatek na mieszkanie.
    Kilka dni temu, znajomy budowlaniec oznajmił, że podejrzewa, iż w podłodze pod płytka pcv i warstwa cementu znajduje się płyta nasączona ksylamitem.
    Z różnych artykułów i rozmowy z sanepidem wynika, że opary uwalniające się z ksylamitu to toksyczna mieszanina fenoli mająca niekorzystny wpływ na układ nerwowy, szpik kostny, nerki, mogąca wywoływać raka. Będę wdzięczna jeżeli ktoś zechce odpowiedzieć mi nurtujące mnie pytania.
    Czy w takiej sytuacji mogę ubiegać się o zwrot zadatku, czy można traktować toksyczna płytę w podłodze jako wadę ukrytą? Czy ktoś z państwa odczuwał niekorzystne skutki działania ksylamitu, lub/i ewentualną poprawę zdrowia po usunięciu podłogi/przeprowadzce? Czy wystarczy usunąć parkiet w swoim mieszkaniu, czy konieczne jest usunięcie ksylamitu również u sąsiadów, bądź u wszystkich mieszkańców bloku? Do kogo zwrócić się z ewentualnym remontem?
    Zapytaj znajomego czy może potwierdzić swoje przypuszczenia i zapytaj też sprzedającego o ksylamit pod podłogą.
    Ile lat ma to mieszkanie?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony