dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Guest

    Domyślnie Rynny z PVC - jak się sprawują?

    Pewnie mnie tutaj niektórzy, ale zaryzykuje
    W wycenie mam rynny i obróbki z tytan cynku. A mi chodzi po głowie poczciwe dobre PVC. Nie mam ambicji posiadania rynien "klasy S", chcę mieć dobry, niezawodny produkt.
    Wykonawca "postraszył" mnie, ze nawet dobre rynny PVC trzeba zmieniać co jakieś 15 lat. Szczerze mówiąc taki horyzont czasowy mnie nie przeraża.
    Mam następujące pytanie:
    - jakie są dobre (naprawdę) rynny z PVC
    - jak się sprawują po 2-3 latach (niekoniecznie po 15-tu)
    - jak dużą operacją jest wymiana orynnowania?
    - jakie obróbki najlepiej wtedy zastosować (wspomniana już blachę tytanowo-cynkową czy jakąś dobrą stal)

    Nie zabijcie, podpowiedzcie

    BabaB

  2. #2

    Domyślnie

    mam u siebie rynny z pcv firmy Nicoll....8 - słownie: osiem lat brązowe.....nie mam żadnych zastrzeżeń, obróbki blacharskie z blachy szwedzkiej powlekanej, również w brązie i również bez zastrzeżeń.
    Teraz czytałam o ich nowości...rynna zwinięta jak wąż ogrodowy nie ma problemów z transportem....podaję link jeśli chcesz mieć dla porównania
    http://www.nicoll.pl/nicoll/nicoll/rynny.htm
    pozdrawiam - ania
    .....bać się, czy nie bać....?? Aż strach się bać....
    gg: 5371163

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał aries
    mam u siebie rynny z pcv firmy Nicoll....8 - słownie: osiem lat brązowe.....nie mam żadnych zastrzeżeń, obróbki blacharskie z blachy szwedzkiej powlekanej, również w brązie i również bez zastrzeżeń.
    Teraz czytałam o ich nowości...rynna zwinięta jak wąż ogrodowy nie ma problemów z transportem....podaję link jeśli chcesz mieć dla porównania
    http://www.nicoll.pl/nicoll/nicoll/rynny.htm
    pozdrawiam - ania
    Zapomniałaś napisać ile kosztuje metr tej nowości

  4. #4

    Domyślnie

    nie zapomniałam....wybieram się do nich dopiero w tym tygodniu, więc zobaczę co to za nowość i ile kosztuje. I nie pamiętam ile mnie kosztowały 8 lat temu. Robiliśmy remont dachu i wymianę orynnowania.
    A to jakie mam rynny wiem od niedawna.... bo potrzebuje kupić takie same na nowe werandy .
    pozdrawiam - ania
    ps
    w moim rejonie jest małe zainteresowanie tą nowością i nie sprowadzili jeszcze, cen również nie mają...ale może w innych rejonach kraju już ktoś się pokusił o takie cudeńko .

    a tak po krótce to zwyczajna 120mm rynna 4m długości 46 zł netto
    złączki 8 zł, odpływ dylatacyjny 29 zł, zwykły 20 zł, rura 46 zł 4 metry....to tak z grubsza - ceny netto
    blacha szwedzka powlekana - 76 zł arkusz - 125/200 cm
    .....bać się, czy nie bać....?? Aż strach się bać....
    gg: 5371163

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Dzięki wbrew zapewnieniom wykonawcy plastiki nie gryzą

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony