Szanowni,

Chciałbym się poradzić w temacie doprowadzenia przyłączy pod budowę budowę. Posiadam działki jak na załączonym obrazku. Chciałbym pobudować dom na działce 1/5, tak jak oznaczyłem na rysunku. Potrzebuję przyłączyć prąd oraz wodę. Woda jest w drodze (niebieskie kropki), a prąd (słupy) tak jak czerwone kropki. Działki 1/2 - 1/7 są moje. Docelowo, na działce 1/2 również może kiedyś stanąć domek.

PGE i Wodociągi powiedziały, że muszę we wniosku podać konkretny numer działki, do którego ma być zrobione przyłącze.

Pytania
1. Czy lepiej jest sobie scalić działki 1/5, 1/6, 1/7 i dostać przyłącze przy drodze, czy lepiej jednak prosić o przyłącze od razu do działki 1/5?
2. Czy któryś wariant jest dla mnie korzystniejszy, na przykład kosztowo (koszt przyłącza do działki 1/5 vs koszt przyłącza w drodze + samodzielne dalsze rozprowadzenie).
​3. Czy wnioskując o przyłącze dla działki środkowej nie ryzykuje, że ktoś mi postawi np. słup na działce 1/7? Czy mam w ogóle jakiś wpływ na to jak zostanie zaprojektowane przyłącze?

​Czy powinienem uwzględnić jakieś inne kwestie?

Rysunek
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mapa-pogladowa-kopia.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	29,6 KB
ID:	457539

Pozdrawiam,
Marcin