dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Czesc Jestem tu nowy i tak jak wy zapewne chewybydowac dom.Interesuje mie technologia jak w temacie firm termodom,termomur i izodom2000polska.Czy ktos z was lub wasi znajomi wybydowali dom w tej technologi . I jakie sa tego plusy czy minusy ?

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    cos za duzo mi sie kliknelo jak usunac pozostale dwa posty o tym samym temacie?Jako anonymus

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    część . zapraszam na priv
    [email protected]
    udzielę Ci wszystkich informacji praktycznych, a także dam namiar na firmę produkującą te "klocki" 23% taniej i z twardszego styropianu.
    Robert

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    zrezygnuj z tego szajsu jak Cię jeszcze nikt nie przekabacił !!!!

  5. #5

    Domyślnie

    Dlaczego i na jakiej podstawie twierdzisz ze to szajs.Chce poznac wszystkie za i przeciw wie c pytam.Nie brne slepo w cos co wydaje sie dobre nad ta decyzja zastanawialem sie prawie 2 lata .Wiec jakie sa twoje argumenty?

  6. #6

    Domyślnie

    Do robeta alias urlap:
    Jesli mozesz dac wiecej informacji i kontakt (priva).Twoj e-mail chyba niedziala lub nie odpowiadasz!? Jestem tym zainteresowany.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Już nie wiem, szajs czy nie szajs, jestem skołowany.

    Najbardziej przeciw działa na mnie te 5 cm styropianu od środka.

    Oznacza to tyle, że dom nie ma pojemności cieplnej i ostygnie natychmiast po zaprzestaniu ogrzewania.

    Ale "kanadyjczyk" będzie miał to samo...

    Z innej strony, jak się zrobi płytę fundamentową w stylu Legalett,to ona będzie robić za pojemność cieplną...

    No i dlatego jestem dokładnie skołowany.

    A na razie i tak muszę kupić działkę z czym mam też sporo problemów. Budować będę wiosną, i nie wiem jeszcze, co, i z czego...

  8. #8

    Domyślnie

    Wlasnie dzsiaj rozmawialem z gosciem od legalett'u i mam mu jutro wyslac faxem projekt i ma mi wyliczyc cene tego ustrojstwa. Sami przerabiaja (gratis) projekt i adaptuja do projektu. Cena z gotowa plyte z bajerami(system rur,kanalizacja agregat elektryczny(wymiennik ciepla do grzania u mnie 2 po 4kW .)itp.Goscie robia wszystko od a-do z- zostaje tylko pozniej postawic sciany itd.Kosz to okolo280-290 zl za m2 chyba ze robimy sami to koszt za czesci itp to jakies 100-140 zl mniej.Ale gosci powiedzial ze zaleznie od projektu moze wyjsc taniej to sa ceny maxymalne.Nie jest to tanie ale zwazywszy ze mamy plyte fundamentowa calkowicie zbrojona i system grzewczy (umnie elektryczny) to koszt sa zblizone do normalnego fundamentu i instalacji co lub ogrzewania podlogowego (oczywiscie w duzym przyblizeniu).

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Od Legaletta jedna rzecz, prócz ceny, mnie trochę odstrasza - brak porządnej regulacji - i problem z drewnem i dywanami na podłodze. Nie bardzo mi się widzi terrakota w salonie...

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    winston

    Zarejestrowany
    Jun 2002
    Posty
    220
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    jackowski. Informace od Ciebie dostałem na meila. odpowiem jutro bo moja poczta coś nie działa.

  11. #11

    Domyślnie

    Osobiście buduję dom z Thermomuru. Dealer tego materiału na okręg Sochaczewa wybudował sobie dom z Thermomuru. Mój kumpel właśnie wprowadził się do domu z Thermomuru. Widziałem naprawdę niejeden dom w tej technologii. Wszyscy grzeją gazem za pomoca normalnych grzejników. Dom jest ciepły jeszcze kilka ładnych godzin po wyłączeniu ogrzewania. Jesienią kolega nie miał jeszcze podłączonego zbiornika. Byliśmy u niego na kawie...było ciepło bo kilka godzin temu podłączył małą butlę, a teraz grzał wodę na kuchence. Czasem zdarza się podobno problem wilgoci kondensującej na ścianach. Myślę, że uchroniłem się przed tym wykonując wentylację z każdego pomieszczenia i ściany działowe z ceramiki (K3 i DZ). Jeżli masz pytania - masz mój e-mail.

  12. #12

    Domyślnie

    Moja koncepcja to :
    salon to panele deski,deski,itp cos z drewa (raczej przepuszcza ciepło.Kuchnia to terakota lub panele nie moze sie zdecydowac.
    Hal terakota lub panel.sypialnie to ze wzgledu na koszty chyba wykladzina dostosowana do ogrzewania poglogowego ale to wszystko tylko w fazie wstepnej wiec wiele sie moze zmienic,Wiec pytam i szukam jak wy to wszystko rozwiazaliscie.
    Ps Sorry za pisownie

  13. #13

    Domyślnie

    ten post to odpowiedz dla pik33

  14. #14

    Domyślnie

    Witam !
    Też jestem zdecydowany na kształtki styropianowe.
    Na razie nie spotkałem żadnych konkretnych minusów.
    Co to jest ta płyta Legalett ?

  15. #15
    Peter
    Guest
    Peter

    Domyślnie

    Legalett to płyta fundamentowa z rozprowadzonym ogrzewaniem. Taki piec akumulacyjny na powieszchni całego fundamentu. Ogrzewanie wodne lub powietrzne. Ostatni modne jest podłączenie tego do pompy ciepła. Pod płytą wykop już jest! Może o jakieś normalnej porze wypowie się lub przybliży temat jakiś użytkownik tego ustrojstwa.

    Peter

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Peter dnia 2002-11-06 07:00 ]</font>

  16. #16

    Domyślnie

    Legalett to zbrojona plyta zelbetowa w ktorej jest zatopiony system rur fi 100mm ulozonych na ksztalt cos zblizony do ogrzew.podlog. podlaczonych do wymiennikow ciepla zasilanych z roznych mediow do wyboru prad.gaz(woda) itp.Grubosc tej plyty to 20 cm.W niej sa juz ulozone wszystkie przepusty kanalizacyjne,wodne ,badz elektryczne jest to podobno lepsze niz fundament ale ja sie nie bede o tym wypowiadal bo sie na tym nie znam, wiecej zobacz ;http://www.legalett.com.pl/

  17. #17

    Domyślnie

    Ok ! Dzięki !
    A jeśli chodzi o koszty użytkowania, to jest to droga technologia, czy nie ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony