dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 33 z 33
  1. #21

    Domyślnie

    a co z przepisami PPOŻ? czy ściana oddzielającą spełnia teraz te przepisy? czy działania sąsiada nie zagrażają teraz zdrowiu i życiu mieszkańców bo pożar może się łatwiej rozprzestrzeniać? może uderzyć w tę stronę?

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Raczej nie przejdzie chociaż osłabia.
    Bardziej to akustyka wspólnej ściany która stanowi akustyczne oddzielenie między mieszkaniami.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #23

    Domyślnie

    Ale to nie jest kwestia czy osłabia czy nie, a czy są spełnione konkretne parametry o ile takie istnieją. Bo jeśli nie to może lokal albo budynek nie nadają się do zamieszkania?

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Trzeba wiedzieć jakie są wymagania ppoż. REI dla tej ściany.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #25

    Domyślnie

    Jeszcze pytanie czy te bruzdy wycinali czy kuli, bo w porothermie kuć nie wolno. Jest kruchy jak szkło i zamiast pustaka jest stos gruzu.

  6. #26

    Domyślnie

    jak powyżej zostało napisane:
    ściana nie jest własnością sąsiada ani moją wiec, żadne z nas nie może dokonywać zmian w tej ścianie.
    czy było wycinane czy wkute nie wiem, wiem jedno że tych rur tam nie powinno być i będę walczyć o to do końca.
    dzięki za podpowiedź z Ppoż może być to kolejny argument.

    ogólnie są takie sprawy wygrane w których decyzja o doprowadzenie stanu do poprzedniego poparta została o rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

    będę aktualizować temat.

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Oddzielenie ppoż. to jedno a w tym przypadku, z praktycznego punktu widzenia i słyszenia, ważniejsze jest oddzielnie akustyczne.

    Wkute instalacje są tylko na wspólnej ścianie między łazienkami ?
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 21-09-2023 o 17:50
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  8. #28

    Domyślnie

    a tutaj dla objaśnienia ich łazienka graniczy z naszym salonem w innym przypadku nie robiłbym problemu..
    wkute zostały :
    - Prysznic - rury doprowadzające wodę do prysznica szerokość z 10 cm na wysokość ok 1m.
    - umywalka - rury doprowadzające wodę do umywalki oraz odpływ która ma średnicy 5 cm(bruzda zapewne na szerokość ok 15-16 cm, zmierzyłem rozstaw rur jak jest u mnie tak jak zostawił deweloper).
    Ostatnio edytowane przez Mati1992x ; 21-09-2023 o 19:26

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Niestety jest to poważny problem.
    Musisz walczyć o swoje czyli o przywrócenie pierwotnej akustyki ściany.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  10. #30

    Domyślnie

    @Mati1992x majstry to maja fantazje. Ten temat to sie przewija przez wszelakie fora i zawsze pojawia sie argument "ale bede mial starte na metrazu".. jprd
    gdyby deweloper montowal przedscianki w lazienkach, to i tak ludzie by je demontowali, zeby zrobic pod swoj uklad/"odzyskac" metraz.

    co do akustyki w porotherm to jest ona idealnie na granicy normy. jakiekolwiek wkucie ja pogorszy i sciana normy nie spelni.
    w samym zelbecie mysle sytuacja bedzie podobna, o ile nie gorsza. jesli rurki zostana na sztywno wklejone to beda "szumiec" albo bedzie slychac odkrecanie kurkow (tzw uderzenie hydrauliczne, a sciany zelbetowe slabo niweluja dzwieki uderzeniowe).

    daj znac jak ci sie to potoczylo. Z tego co wiem mozesz to zglosic do PINB i powinno pomoc. Jesli sciana nosna to sasiad powinien zaplacic kare.
    Ostatnio edytowane przez xyz_123 ; 11-10-2023 o 07:45

  11. #31

    Domyślnie

    aktualizacja sprawy: po wizycie PINB okazało się że sąsiad wkuł również odpływ pralki oraz rurę doprowadzająca wodę do niej.
    PINB również sprawdził projekt wykonawczy i oczywiście na projekcie nie ma rur w ścianach dodatkowo deweloper posiada zdjęcia stanu instalacji wod-kan tego mieszkania przed oddaniem.
    Ostatnio edytowane przez Mati1992x ; 07-02-2024 o 20:52

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mati1992x Zobacz post
    aktualizacja sprawy: po wizycie PINB okazało się że sąsiad wkuł również odpływ pralki oraz rurę doprowadzająca wodę do niej.
    PINB również sprawdził projekt wykonawczy i oczywiście na projekcie nie ma rur w ścianach dodatkowo deweloper posiada zdjęcia stanu instalacji wod-kan tego mieszkania przed oddaniem.
    mozesz cos wiecej opisac jak wygladala taka kontrola z PINB?
    probowales to zglaszac do dewelopera 'na glupa' ze to moze od dewelopera problem. Oni by pewnie rowniez obwinili sasiada o popsucie sciany.

  13. #33

    Domyślnie

    Witam. Podpinam się do tematu tylko, że z drugiej strony. Jestem właścicielem dwupokojowego mieszkania. Nie znam jeszcze grubości ścian, ale bloki mają kilkanaście pięter w tym dwie kondygnacje podziemne. Chodzi o to, że podczas wykańczania łazienki mój glazurnik wkuł instalację wodno - kanalizacyjną w ściany. Po kilku dniach coś mnie tchnęło dlaczego instalacja nie była schowana od razu. No i mniej więcej dowiedziałem się, że między innymi ze względu na akustykę. Cóż mleko się rozlało. Bruzdy są 3 i mają kilka cm głębokości. Łączna szerokość bruzd około 30cm najwyższa bruzda ma wysokość 80cm. Ściana ma 7 długości i wysokość 2,7m i jest z betonu lub żelbetu? Moje pytanie brzmi czy od strony konstrukcyjnej takie bruzdy można wykonywać? Kaizen napisał: ''W przypadku bloków zazwyczaj jest żelbetowa konstrukcja szkieletowa. Jak w niej ktoś nie bruzduje, to przepisy dotyczące bruzdowania w elementach konstrukcyjnych nie mają zastosowania, bo ściana (nawet gruba) obciążeń nie przenosi. Czy moja ściana taka jest?
    Ostatnio edytowane przez abctomek ; 21-03-2024 o 15:45

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony