dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1

    Domyślnie Schemat instalacji odgromowej - obwód?

    Czy taki schemat odgromówki jest poprawny?
    Dekarze mają wątpliwości, sugerując że spowoduje powstanie obwodu.

    Dookoła budynku zakopana jest bednarka stalowa, z którą będą połączone wszystkie pionowe przewody.

    https://ibb.co/pvyms4y

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ADI-mistrzu
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-119
    Posty
    109

    Domyślnie

    Jest poprawny i wystarczy
    Moja przygoda z budową po inżyniersku
    http://inzynierski.mojabudowa.pl

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Eccentric Zobacz post
    Czy taki schemat odgromówki jest poprawny?
    Dekarze mają wątpliwości, sugerując że spowoduje powstanie obwodu.

    Dookoła budynku zakopana jest bednarka stalowa, z którą będą połączone wszystkie pionowe przewody.

    https://ibb.co/pvyms4y
    No, no. Jak już dekarze wątpią w umiejętności i wiedzę projektanta z UB, to koniec świata.
    Tak na marginesie, dekarze na czym oparli swoje wątpliwości ?
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  4. #4

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez henrykow ; 31-08-2021 o 20:29

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Eccentric Zobacz post
    Czy taki schemat odgromówki jest poprawny?
    Dekarze mają wątpliwości, sugerując że spowoduje powstanie obwodu.

    Dookoła budynku zakopana jest bednarka stalowa, z którą będą połączone wszystkie pionowe przewody.

    https://ibb.co/pvyms4y
    Zwody nie muszą być oddalone od narożników no i brakuje jeszcze jednego środkowego w narożniku u dołu rzuty dachu, na rysunku jest on połączony z narożnym. I tam na rysunku masz chyba komin więc uziemienie komina jeszcze by się przydało.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Zwody nie muszą być oddalone od narożników no i brakuje jeszcze jednego środkowego w narożniku u dołu rzuty dachu, na rysunku jest on połączony z narożnym. I tam na rysunku masz chyba komin więc uziemienie komina jeszcze by się przydało.
    To uziemienie komina w jaki sposób proponujesz wykonać? Jakiś zacisk do jego części metalowej czy do ... cegły ?
    Ostatnio edytowane przez elpapiotr ; 21-08-2021 o 05:48
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  7. #7

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez henrykow ; 31-08-2021 o 20:28

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Ty masz komin do uziemienia?? Dalej trollujesz jakbyś był niespełna rozumu. Normami rzuć bo to najważniejsze przeca w trollowaniu zajęcie.
    Przecież napisałeś - "uziemienie komina jeszcze by się przydało". Dlatego pytam o sposób tego uziemienia. Ja się uczę, i zbieram mądrości narodu.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  9. #9

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez henrykow ; 31-08-2021 o 20:28

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    domsat

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Łódż
    Kod pocztowy
    93-362
    Dzielnica
    Górna
    Posty
    259

    Domyślnie

    Do kol. henrykow - masz jakiś swój zawód i pewnie jesteś w nim dobry, ale nie jest to elektryka. Zatem trzymaj się od niej z daleka, bo chrzanisz 3 po 3 w tej dziedzinie i to nie 1 raz. Uziemienie komina = absurd. Komin ma mieć ochronę odgromową realizowana poprzez objęcie go siatką zwodów poziomych lub poprzez montaż maszcika (inna nazwa - iglica) odgromowego obok komina. Wymiary tego montażu czyli wysokość maszcika i odległość od komina są istotne i powinny być w projekcie.
    Gdyby w tym kominie był wkład stalowy z kotła CO to ten fakt też musi być uwzględniony w ochronie odgromowej domku.

  11. #11

    Domyślnie

    I co omnibusiku forumowy nie powiesz, to że napisałem uziemienie ty swoim świetlnym umysłem błysnąłeś i domyśliłeś się że chodzi o odgromówkę, brawo Ty.
    .
    Ostatnio edytowane przez henrykow ; 31-08-2021 o 20:27

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    domsat

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Łódż
    Kod pocztowy
    93-362
    Dzielnica
    Górna
    Posty
    259

    Domyślnie

    henrykow - na forum omnibusikiem od 7 boleści to jesteś TY. Tutaj to ja jestem rzadkim gościem i nie rozsławiam swojej wiedzy, bo ona jest cenna i nie rozdaję jej za friko. Reaguję jak ktoś pisze bzdety w temacie elektryki. Zresztą... ech szkoda dalej odpisywać, bo w elektryce to nie jesteś dla mnie żadnym partnerem do dyskusji. Spadaj do swoich "porad".

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    domsat

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Łódż
    Kod pocztowy
    93-362
    Dzielnica
    Górna
    Posty
    259

    Domyślnie

    Do autora tematu - kto narysował ten schemat ? Elektryk ? A jeśli tak to dlaczego komentują go dekarze. Montaż dachowej części instalacji odgromowej przez dekarzy i zwykle podczas budowy dachu to b. dobre rozwiązanie. Tylko pod warunkiem nadzoru / współpracy z elektrykiem. Sam też tak robię.
    Zatem nie zadawaj pytań na forum bo to leczenie na odległość i tylko wyzwala w różnej maści forumowiczów chęć "pomagania", ale głównie sobie w celu zasłużenia na tytuł mistrza (elita, olimp itd) i podreperowania swego ego. Mnie to nie dotyczy.

  14. #14

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez henrykow ; 31-08-2021 o 20:27

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    domsat

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Łódż
    Kod pocztowy
    93-362
    Dzielnica
    Górna
    Posty
    259

    Domyślnie

    Autor tematu już przestał się nim interesować i moje zapytanie pozostało bez odpowiedzi.
    Natomiast henrykow w swoich wpisach dał upust gnębiących go frustracji. Pewnie coś mu w życiu nie wychodzi i musi to nadrabiać ilością wpisów, nawet dziś ma ich 6 a wczoraj aż 12 i tak co dzień. Czy ktoś ci kiedyś choć podziękował. Właśnie Ty non-stop klepiesz w klawiaturę i to jest już chore. Kiepskie masz to życie Ja dzisiejszą niedzielę spędziłem zdecydowanie ciekawiej. I już nie pisz o moich fuszerkach, braku zleceń itd, bo nic Ci do tego. Ja nie czynię uwag do Twej pracy zawodowej, a może jesteś cenionym chirurgiem w klinice uniwersyteckiej, a może cieciem na osiedlowym parkingu.

  16. #16

    Domyślnie

    Biedaku, o czym Ty piszesz? jesteś specem ale od kinkietów i puszek.
    Udzieliłem Ci porady( "Dobra rada na przyszłość, daruj sobie zgryźliwości wobec innych a udzielaj porad bez wycieczek osobistych.") abyś odpowiadał o ile posiadasz wiedze na temat a nie dogadywał każdemu tu na forum i go wyśmiewał a sam nic konstruktywnego nie piszesz.

    Co do twojej biednej pracy zawodowej to sam się o niej chwalisz na łamach forum.

    Cytat Napisał domsat Zobacz post
    Przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam, ale ja nie mam czasu, żeby cały czas siedzieć przy komputerze. Byłem na robocie. To była poważna sprawa. Zamontowałem 2 kinkiety i wymieniłem 3 gniazdka. Cały dzień mi zeszło, ale zarobiłem parę złotych, bo ostatnio to już kiepsko było

    Cytat Napisał domsat Zobacz post
    . Oczywiście zaraz ktoś (pewnie Elpapiotr) napisze, że to moja autoreklama. Niestety na odległość nie doradzam, tylko po wizji lokalnej czyli w obrębie mojego miasta.
    No i proszę nie dość że hipokryta to jeszcze kłamca, nie będzie doradzał na odległość ale i na dokładkę tele porada za pieniążki, łamiesz tym zasady forum bo z premedytacją odwodzisz autora tematu od dyskusji na forum pozbawiając go obiektywnej oceny porad udzielonych przez kilku userów.
    Cytat Napisał domsat Zobacz post
    Autorze tematu - proszę na [email protected] podać mi swój adres mail. Tu dalej nie będę nic pisał, bo cokolwiek ktoś coś sensownego napisze to zaraz się odezwą klepacze klawiatur, internetowe mądrale i forumowe omnibusiki z nadmiarem wolnego czasu.
    Notorycznie opluwasz to forum jak również podważasz jego istnienie i ideę jaką jemu przyświeca, za to Redakcja powinna cie wywalić na zbity pysk. Nie chcesz nie pisz i nie czytaj skoro nie masz czasu, proste i logiczne.
    Cytat Napisał domsat Zobacz post
    Forum to dobra rzecz, ale np w dyskusji - jaki kolor trawy polecacie ? Kwestie techniczne pozostawmy fachowcom.
    Cytat Napisał domsat Zobacz post
    Autorze tematu - dowiedziałeś się czegoś. NIE, bo zadawanie pytań w tym dziale to strata czasu.
    Cytat Napisał domsat Zobacz post
    Autorze tematu - pewnie za chwilę otrzymasz kilka propozycji rozwiązania Twojego problemu, które będą albo niezrozumiałe albo mało wartościowe w tym przypadku.
    Cytat Napisał domsat Zobacz post
    . Oczywiście zaraz odezwą się dyżurni odpowiadacze i będą "doradzali". Każdy z nich wtrąci swoje 3 grosze, ale nie sądzę, aby Ci to coś dało.
    Cytat Napisał domsat Zobacz post
    Natomiast Bertha, Tolo74, mistalova to grupa dyżurnych odpowiadaczy każdemu i na każdy temat, byle wtrącić swoje 3 grosze.
    Cytat Napisał domsat Zobacz post
    No dyżurni forumowi odpowiadacze - macie tu kapitalny temat = można KasiOo spoooro napisać.
    !

    Jest więcej tej tfurczości w stylu naszego kochanego Prezydenta RP zresztą też elektryka (ooo jakiś dziwny zbieg okoliczności czy co?) - "nie chcem alem muszem" więc jeżeli już tak bardzo nie chcesz to nie pisz, pfuj miało być na odwrót

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    domsat

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Łódż
    Kod pocztowy
    93-362
    Dzielnica
    Górna
    Posty
    259

    Domyślnie

    Brawo, że moje spostrzeżenia odnośnie jakości "porad" zostały ponownie przytoczone. Zresztą niedawno ktoś tu napisał - kiedy do ludzi dotrze, że rozwiązywanie problemów budowlanych na FM to najgorszy sposób - tak to mniej więcej brzmiało. Odnośnie pierwszego mojego cytatu czyli roboty z kinkietami - niestety zabrakło ci IQ, żeby zorientować = to były jaja Dalej już nie piszę - szkoda mi na to czasu, ulżyło ci.

  18. #18

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez henrykow ; 31-08-2021 o 20:26

  19. #19

    Domyślnie

    To mówisz, henrykow, że najlepszą obroną jest atak?
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    domsat

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Łódż
    Kod pocztowy
    93-362
    Dzielnica
    Górna
    Posty
    259

    Domyślnie

    henrykow - mnie nazywasz klepaczem ? Mam tylko 180 postów przez ponad 3 lata , a Ty ponad 2100 przez rok. Nic dziwnego, bo np dziś cały dzień spędziłeś na forum = ponad 20 postów. Co do poziomu IQ to jednak nie dociera do Ciebie, że niejeden mój post to żart z takich jak Ty. No i masz parszywą cechę zaglądania do cudzej kieszeni. To charakterystyczne dla osób niedowartościowanych finansowo. Zatem kończ waszmość i wstydu sobie oszczędź. Ja się wyłączam, nie stać mnie na stratę czasu na te wpisy.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony