dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Kontener socjalny/mieszkalny na dłużej niż 180 dni

    Dzień dobry!
    Po roku kombinowania poddałem się i postanowiłem zadowolić absolutnym minimum i szok - to kontenerów też nie można?!?!?
    Ale po kolei. Działka rolna bez MPZP, torf 7m, woda na 40cm i piękny widok na spore bajoro.
    Zamarzył mi się domek rekreacyjny - finalnie do 35m2. Już miałem dogadaną firmę od palowania, gdy ceny poszybowały.
    Jako minimum postanowiłem postawić na zgłoszenie duet 2 kontenerów mieszkalnych 6x2,5, całorocznych o pow. do 35m2.
    Według gościa ze Starostwa nie da się postawić kontenerów na dłużej niż 180 dni bez przestawiania (art. 29, ust. 1 pkt 7).
    Według gościa z Nadzoru Budowlanego da się po wykonaniu fundamentów.
    Skutecznych fundamentów nie mogę zrobić, bo palowanie to koszt większy od kosztu kontenerów.
    Kontenery zamierzałem postawić na poduszce piaskowej w geowłókninie.
    Zrobić jakieś stopy z bloczków jako fundament tylko dla spełnienia wymogu?
    Doradzicie coś? Bo została mi ostatnia opcja - przyczepa

  2. #2

    Domyślnie

    tak to przedstawiłeś jakby był jakiś problem a nie ma żadnego.

    rozumiem, że możesz tam ten domek postawić, nie ma zakazu, a tylko chcesz zmienić pale betonowe na inny fundament.

    przepisy nie narzucają żadnej konkretnej technologii fundamentowania, po zmianie dom nadal będzie trwale związany z gruntem.

    na poduszce możesz robić wylewkę betonową.po całości - to będzie płyta fundamentowa, albo tylko miejscowo. kontenery powinny być zakotwione do tego fundamentu lub bezpośrednio do gruntu.

    pod kontener możesz też zrobić pale wkręcane, będzie prawie jak w twoim oryginalnym projekcie, a tanio i możesz je zrobić samodzielnie.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał key1 Zobacz post
    tak to przedstawiłeś jakby był jakiś problem a nie ma żadnego.
    To mi ulżyło
    Cytat Napisał key1 Zobacz post
    rozumiem, że możesz tam ten domek postawić, nie ma zakazu, a tylko chcesz zmienić pale betonowe na inny fundament.
    Nie, pomysł domku upadł z uwagi na koszty materiałów ostatnimi czasy.
    Chcę postawić kontenery socjalne - konstrukcja stalowa i płyta warstwowa. Kontenery te same w sobie nie są budynkami. Gość ze Starostwa twierdzi, że z uwagi na swoją budowę są obiektami tymczasowymi. Koniec, kropka, nie można zgłosić jako cokolwiek, można tylko postawić na zgłoszenie na 180 dni. Potem trzeba przestawić. Taka opcja mi nie odpowiada. Chciałbym załatwić to legalnie. Gość z nadzoru twierdzi, że po posadowienu na fundamentach kontenery staną się budynkami. Dlatego pytam - może już ktoś to przerabiał. W sumie musiał przerabiać, bo kontenery stoją sobie tu i tam. Czyżby wszystkie na lewo?!?!?
    Cytat Napisał key1 Zobacz post
    przepisy nie narzucają żadnej konkretnej technologii fundamentowania, po zmianie dom nadal będzie trwale związany z gruntem.
    na poduszce możesz robić wylewkę betonową.po całości - to będzie płyta fundamentowa, albo tylko miejscowo. kontenery powinny być zakotwione do tego fundamentu lub bezpośrednio do gruntu.
    Koszty królu złoty, koszty! Pod głupie kontenery mam robić poduszkę i płytę? Za ile? 30-50 tys.?
    Cytat Napisał key1 Zobacz post
    pod kontener możesz też zrobić pale wkręcane, będzie prawie jak w twoim oryginalnym projekcie, a tanio i możesz je zrobić samodzielnie.
    A to ciekawe co mówisz. Sam wkręcę na 7m? OK, poszukam, poczytam. Miały być pale wstrzykiwane - jeśli jest tańsza alternatywa to dzięki za info. BTW - w ogóle dzięki za odzew!

  4. #4

    Domyślnie

    - domek z kontenerów to też domek.
    - poduszkę i tak chciałeś robić, wylanie na niej warstwy betonu to żadne koszty, powiedzmy 6m3 betonu, a można mniej.
    - pale wkręcane wkręca się na ok 1.5m, można samemu ale przyjemniej w dwie osoby.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony