dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Wybór falownika

    Stoję przed wyborem falownika do instalacji fotowoltaicznej.

    Na ten moment rozważam:

    Huawei SUN2000-6KTL-M1

    SMA Sunny Tripower 6.0

    Macie jakieś doświadczenia z tymi produktami? Nie chodzi o porównanie kart katalogowych, bo to już zrobiłem. Bazując na tych danych nieznacznie lepiej wypada Huawei. Z drugiej strony SMA to doświadczony gracz na rynku. Mile widziane wypowiedzi poparte konkretnymi argumentami. Nie wykluczam innych produktów.

    Z góry dziękuję za pomoc.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Baster_t Zobacz post
    Na ten moment rozważam:
    Huawei SUN2000-6KTL-M1
    SMA Sunny Tripower 6.0

    Macie jakieś doświadczenia z tymi produktami? Nie chodzi o porównanie kart katalogowych, bo to już zrobiłem. Bazując na tych danych nieznacznie lepiej wypada Huawei. Z drugiej strony SMA to doświadczony gracz na rynku. Mile widziane wypowiedzi poparte konkretnymi argumentami. Nie wykluczam innych produktów.

    Z góry dziękuję za pomoc.
    Mam falownik SMA w obecnym domu (działa drugi rok), oprócz tego jeszcze zainstalowałem ze 3 szt. u szwagra i u znajomych. Solidna firma, solidna konstrukcja, ale to jeden z najdroższych, tuż po Froniusie (którego akurat mam w nowym domu) i SolarEdge. Więc pod kątem cenowym nie ma co ich zestawiać, bo Huawei jest prawie 1000zł brutto tańszy niż SMA. Poza tym Huawei zajmuje się tematem falowników od niedawna, w stosunku do SMA. Ja ostatnio przestawiłem się na GoodWe, m.in. mojego Froniusa też chcę zmienić na tego chińczyka, hybrydowego. Literalnie, za cenę SMA kupisz hybrydę GoodWe, która może robić za domowego UPSa na bazie energii z paneli lub baterii (jeśli się je dokupi). Poza tym podoba mi się banalna konfiguracja GW i fajny portal (SEMS) gdzie można podejrzeć nawet temperaturę falownika. Dają aktualnie 10 lat gwarancji na ongridy.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał Baster_t Zobacz post
    Stoję przed wyborem falownika do instalacji fotowoltaicznej.

    Na ten moment rozważam:

    Huawei SUN2000-6KTL-M1

    SMA Sunny Tripower 6.0
    Porównaj ceny i gwarancje.
    5.950 zł i 10 lat vs. 6.850 zł i 5 lat (ceny z 23% VAT)
    Prąd "robią" taki sam.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #4

    Domyślnie

    Moim zdaniem najbardziej sensownym wyborem jest Huawei i to z kilku powodów:
    • Możliwość pracy hybrydowej,
    • 10 letnia gwarancja
    • chyba na ten moment najlepsza relacja ceny do jakości.


    Dopłacanie do SMA czy Froniusa, które na ten moment mają mniejsze możliwości, jest kompletnie bez sensu.
    Tym bardziej, że obie firmy oferujemy dwukrotnie krótszy okres gwarancji niż Huawei.

  5. #5

    Domyślnie

    SMA oferuje 10 lat gwarancji (dodatkowe 5 lat gwarancji w przypadku rejestracji w ciągu 12 miesięcy). Jednak parametry i zabezpieczenia Huawei wyglądają obiecująco. Zacząłem myśleć o tym inwerterze po obejrzeniu filmu dotyczącego magazynu energii Huawei Luna. Opcja łatwego podłączenia magazynu też jest istotna, być może kiedyś takie rozwiązanie będzie miało uzasadnienie ekonomiczne. SMA chyba też można rozszerzyć o magazyn, ale patrząc na schematy na ich stronie chyba jest to nieco bardziej skomplikowane i prawdopodobnie droższe. O GoodWe słyszałem, ale nie analizowałem. Nadrobię zaległości.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Sprawdź czy SMA gwarantuje dożywotnią obsługę apk
    https://play.google.com/store/apps/d...ui&hl=pl&gl=US
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #7

    Domyślnie

    O tym, że aplikacja SMA jest tragiczna wiem od znajomego, który korzysta z niej od ponad roku.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Pewnie aplikacją nie jest niezbędna.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Baster_t Zobacz post
    O tym, że aplikacja SMA jest tragiczna wiem od znajomego, który korzysta z niej od ponad roku.
    Apki wcale nie ma. Miała być w zeszłym roku, ale chyba programistów covid dopadł. Jest podgląd przez stronę www, ale ona pamięta czasy internetu z roku 2000. Do tego jak falownik straci połączenie z netem na dłużej jak dobę, to po nawiązaniu połączenia danych nie prześle, bo ich nie zapisuje lokalnie. Absurd.

  10. #10

    Domyślnie

    Zmieniło się coś po tych 2 latach w falownikach SMA?
    Powstała jakaś apka?
    Używa ktoś Sunny Home Manager?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony