dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: o kominku

  1. #1

    Domyślnie

    Witam! Nastał dzień, kiedy i my chcemy, a nawet już mamy wkład kominkowy. Wbudowany będzie w pokoju, w domu istniejącym, drewnianym, bez podpiwniczenia. Oprócz głównej funkcji estetycznej, chcemy ogrzewać nim powstałe w tym roku użytkowe poddasze (strop jest drewniany z pustką powietrzną około 40 cm).
    Usytuowanie posadowienia wkładu i komina wykluczają czerpnię wyprowadzoną na zewnątrz. Można by się było pokusić o doprowadzenie powietrza spod podłogi pomieszczenia (dom stoi bezpośrednio na gruncie, z minimalnym fundamencikiem - ma już grubo ponad 70 lat) - czy tak można?

  2. #2

    Domyślnie

    a jaka jest konstrukcja podlogi? napisz troche wiecej informacji, w jaki sposob chcesz to rozwiazac?

  3. #3

    Domyślnie

    Podłoga jest z desek na legarach. Pod kominek muszę dać wylewkę, w niej można umieścić rurę z powietrzem, a drugi koniec - jak najdalej - jeszcze podłogi nie zrywałem, to nie wiem...

  4. #4

    Domyślnie

    na podloge mam sposob, tani i szybki. zedrzec deski, wypoziomowac wykorzystujac te zdarte deski (podkladac pod nie odpowiedniej grubosci podkladki np. z plyty pilsniowej) przybic co druga deske, an to plyta wiorowa, gabka i panel, przynajmniej tak u siebie zrobilem.
    jak zerwiesz deski, powinna byc polepa pomiedzy legarami, ja bym wybral jedno pasmo polepy i wyszedl na zewnatrz z czerpnia (otwor w scianie zewnetrznej-wystarczy nawet nawiercic odp. ilosc otworow).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony