dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23
  1. #21

    Domyślnie

    OK. podziękował

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pablopikaso

    Zarejestrowany
    Jun 2021
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    27

    Domyślnie

    Hej,

    odkopię trochę temat

    Mam dokładnie ten sam problem co kolega @Lukasz11

    Po przeczytaniu wątku prawdopodobnie padnie na szpilki, jednak cały czas zastanawiam się nad otokiem. Całość wykonam ze stali pomiedziowanej. Mam dość wysoko wodę gruntową (od 1,2 do 2,5 m). Przekrój gruntu to 0,8 m humus, potem piach i od mniej więcej 3,5 metra jest ił (konsystencja plasteliny w kolorze niebiesko-szarym). Nie będę robił odgromówki.

    Na dziś ceny to około 42 zł za metr bednarki St/Cu 25x4. U mnie wyszłoby około 85 metrów więc ~3500 zł
    Jeśli chodzi o uziom kuty to 1,5 m 16 mm to 90 zł, a 14,2 mm lub 67 zł. Tutaj nie wiem ile tych szpilek ostatecznie będę musiał kupić.

    Myślicie że iść w szpilki 14,2 mm i się nad tym za dużo nie zastanawiać?

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Qba95

    Zarejestrowany
    Jul 2023
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    15

    Domyślnie

    Witam, koledzy podepnę się do tematu chociaż moje pytanie brzmi czy są jakieś przewiskazania aby do bednarski stalowej podłączyć drut miedziany i wyprowadzić go do GSU z którego przeciągnę dwa przewody lgy 16mm2 PE które będą doziemialy szynę PE w rozdzielnicy? Potrzebuje wyprowadzić około 2m takiego drutu. Czy lepiej położyć bednarka? Chodzi oto że punkt podziału mam oddalony około 12m. A bednarka idzie mi przy samej rozdzielnicy.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony