dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Izolacja na styku styrodur w gruncie / okno tarasowe

    Witajcie,

    Zwracam się z prośbą o poradę - dopiero teraz na to zwróciłem uwagę podczas konserwacji tarasu - wcześniej brakło wiedzy a nikt rozsądny na budowie nie doradził.

    Taras zadaszony, okno tarasowe jak widać, od gruntu mur zaizolowany masami + przyklejony styrodur a na nim z zewn czarna guma - generalnie standardowo.

    Listwa podokienna schodząca jeszcze z 20-30cm w dół, tam szczelina między oknem a betonem zapianowana.

    I teraz problem - deska tarasowa jest osadzona wprost na szczycie styroduru, storodur zachodzi pod okno natomiast między styrodurem a murem jest szpara ~0,5cm.
    Obawiam się, że może w tę szparę czasem zaciekać woda, np jak zacina na okna, niedużo, bo jest zadaszenie, ale zawsze, czy podczas konserwacji tarasu (mycie itd).

    Obawiam się, ze w scenariuszu pesymistycznym, woda, która naleci, przesiąknie przez albo samą pianę pod oknami, albo jakieś niesczelności w tej pianie, i wleci w warstwę styropianu pod jastrychem, gdzie zacznie się grzybić (dołem nie odpłynie bo mam hydroizolację poziomą).

    Mieszkam już 1,5 roku, dotychczas nie widzę problemu żadnego, ale może tak jest że jest tej wody mało i nie przebija się do góry kapilarnie bo mam mury na dole zapapowane a styro kiśnie

    I teraz prośba do Was o radę:

    1. Zostawić jak jest, nie powinno być raczej problemu - ewentualnie jak sprawdzić czy coś sie nie dzieje?
    2. Zaizolować styrodur z góry ewentualnie np blachą co się wiąże ze demontażem dużej części tarasu i nie wiadomo czy się uda deski z powrotem stabilnie przykręcić.
    3. Zaizolować bez demontażu desek ale chyba to raczej niemożliwe.

    Załaczam zdjęcia od ogółu do szczegółu

    1 - widok ogólny
    2 - deski dochodzą do progu okna
    3 - kamerkę wchodzę między deski,
    4- widać łączenie belko poddeskowej ze styro
    5 - styrodur dochodzi do listwy podokiennej, które schodzi w dół, na tym dojściu ta szpara z 0,5cm



    Pozdrawiam i dziękuję.
    Krzysiek
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210911_111615.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	80,0 KB
ID:	457806   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210911_123006_2.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	19,4 KB
ID:	457807   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Image_2021-09-11 12_32_11_083_2.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	74,6 KB
ID:	457808   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Image_2021-09-11 12_32_21_242_2.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	78,9 KB
ID:	457809   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Image_2021-09-11 12_32_28_213_2.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	83,8 KB
ID:	457810  


  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Zadaszenie łągodzi sytuację , natomiast szpara i potencjalne wnikanie ody nie słuzy .
    Najprostsze to uszczelnienie tej szpary taśmą rozprężną (Illbruck, Interchemoll itp. )
    To taka gąbka, wysycona akrylami, by nie piła wody . Wciska się w szparę ściśniętą np. 2 szpachelkami,
    po osadzeniu rozpręża się i dopasowywuje sie szczeliny, także o zmiennej geometrii

    Da się zrobić, względnie tanio, bez rozbiórki i tasma dylatuje pracę drewna, szybka robota .

    Tyle co zrozumiałem z tych zdjęć, jednak chyba mało zrozumiałem ....

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony