dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21

    Domyślnie

    Panowie jeśli macie z sobą dyskutować proszę w prywatnych wiadomościach a tu jak w temacie. Proszę o pomoc a nie klechanie jak przekupy

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał e-masjterkowicz Zobacz post
    Forum ma awarie że nie mogę dodać zdjęcia? Niby załącza się lecz nic nie widać.
    Opiszę więc pomieszczeniach:

    Pomieszczenie nr 1 od północy trzy ściany zewnętrzne rury Ø18 w rozstawie 17-18 cm
    Pomieszczenie nr 2 dwie ściny zewnętrzne rury Ø18 w rozstawie 20 cm
    Pomieszczenie nr 3 dwie ściny zewnętrzne rury Ø18 w rozstawie 20 cm
    Pomieszczenie nr 4 dwie ściny zewnętrzne rury Ø18 w rozstawie 20 cm
    Pomieszczenie nr 5 od zachodu trzy ściany zewnętrzne rury Ø18 w rozstawie 17-18 cm

    Jeśli będzie za ciepło w pomieszczeniach z 3 ścianami tj nr "1" i "5" delikatnie skręcę pętle. Czy może zagęścić tam rozstaw do 15 cm pomiędzy rurami?
    Jaką maksymalną długość pętli mogę położyć przy pompie ciepła i rurze Ø18?
    Jaką maksymalną długość pętli mogę położyć przy pompie ciepła i rurze Ø17?
    Do spięcia rozdzielaczy razem i pompy ciepła wystarczy rura o przekroju wewnętrznym 1 1/4" (przy tworzywie będzie to wewnętrzna średnica nie zew.)?
    Co do zasilania rozdzielaczy wystarczy rura Cu28.
    Jezeli chodzi o pozostałe pytania to bez dokladnych obliczen nikt nie stwierdzi czy jest dobrze i co trzeba zrobic aby było lepiej.
    Zalecana długosc pętli Pex 16x2 - 100 m
    18x2 - 120-125 m (w zaleznosci od producenta)

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Tak, jak dom ma 12-15 i wiecej pomieszczen bedę liczył oddzielnie dla kazdego pomieszczenia oddzielnie kompletne obliczenia OZC. Liczyłes w BD tak swoj dom?
    Nie, bo przy kablach to bez znaczenia. Ale metodologia jest - tylko kwestia ceny i lenistwa.

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Swoją drogą wykladowcy audytingu to to jakies nieuki bo pierwszy raz slysze o takiej metodzie obliczen zysków bytowych.
    Jaka? Żadnej metody liczenia zysków bytowych tutaj nie opisywałem.

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Czy dla kazdego pomieszczenia przyjmujemy wskaznik 6,8 W/m2 czy liczymy wg innego algorytmu?
    Te 6,8 W/m2 to Twoja wypowiedź. Czemu mnie pytasz, skoro ją znasz?

    Moja propozycja była tutaj:
    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Że niby 666kWh zysków bytowych rocznie w tym domu to za dużo?
    To zdecydowanie za mało. Praktycznie cała energia elektryczna zużyta wewnątrz domu zostaje zamieniona na ciepło. O ile nie zostanie wyeksmitowana na zewnątrz (np. jako ścieki), to stanowi zyski bytowe.

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie, bo przy kablach to bez znaczenia. Ale metodologia jest - tylko kwestia ceny i lenistwa.



    Jaka? Żadnej metody liczenia zysków bytowych tutaj nie opisywałem.



    Te 6,8 W/m2 to Twoja wypowiedź. Czemu mnie pytasz, skoro ją znasz?

    Moja propozycja była tutaj:
    A numeru normy dalej brak.

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    A numeru normy dalej brak.
    To czemu się na nią powołujesz, skoro nie znasz?
    Ja uważam, że należy przyjmować realne założenia, a nie utopie z norm przedpotopowych typu 52% sprawności reku czy 6,8W/m2.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 14-09-2021 o 19:23

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To czemu się na nią powołujesz, skoro nie znasz?
    Ja uważam, że należy przyjmować realne założenia, a nie utopie z norm przedpotopowych typu 52% sprawności reku czy 6,8W/m2.
    Ja sie na nią nie powołuje ja o nią pytam bo to Ty podałes ze jest taka norma istnieje. Nie rozumiem jak mozna tak odwracac kota ogonem.
    We wczesniejszym poscie stwierdziłes
    "Co za problem policzyć zyski przez okno czy zyski bytowe wg normy W/m2?"
    Pytam powtórnie o numer tej normy. Palnąc głupote o nieistniejacej normie i zarzucic ze ktos inny sie na nią powołuje. Jak mozna byc tak fałszywym.
    To czy normy są aktualne i na ile odstają od rzeczywistosci to temat na inny wątek.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony