dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Grzejniki do gazowego kotła kondensacyjnego

    Jakie grzejniki polecacie do pieca gazowego kondensacyjnego? Najlepsze byłyby zapewne grzejniki panelowe? Dobrze wspominam takie marki Purmo, cenowo też są nawet przystępne. Ostatnio natknąłem się także na Regulusy - Regullus oraz Sollarius. Producent chwali się, że są dedykowane do takich piecyków, wg danych mają także większą moc, pomimo iż są cieńsze niż C22 od Purmo. Cena niestety zwala z nóg. A jak z jakością? Rzeczywiście są lepsze? Warto aż tyle dopłacać? O wyglądzie nie będę dyskutował, bo wyglądają nieco dziwnie, ale to zapewne kwestia przyzwyczajenia. A może polecicie jeszcze inne grzejniki?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Powiadasz mają większą moc?Doczytaj dokładniej dane katalogowe a przekonasz się ,że wcale tak nie jest.A wygląd hmmm... dla mnie dyskusyjny powiedzmy o radzieckiej urodzie .Jak chcesz estetyczne to seria ramo lub ventil od purmo albo innego producenta podobne.Tylko sprawdź czy te same parametry ,bo pomimo takich samych wymiarów może być różna wydajność cieplna i jak się przyjrzysz z góry to będzie widać po blaszkach pomiędzy dwoma panelami ,że grzejnik o mniejszej wydajności mają rzadsze te blaszki które robią właśnie największą robotę w grzejnikach panelowych.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  3. #3

    Domyślnie

    Porównywałem parametry ze strony Purmo i Regulusa. Te drugie, wychodzi na to, że mają większą moc.

    REGULLUS 6/200 (575x2000) dla 45/35/20 ma 1482W
    SOLLARIUS 6/200 (575x2000) dla 45/35/20 ma 1649W
    Purmo C22 600x2000 dla 45/35/20 ma 977W

    Różnica spora, jeśli wierzyć danym udostępnionym przez producentów:

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Nie widzę dokumentacji dla 45 więc dla 55 Purmo ma 1700 i już nie jest tak kolorowo.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  5. #5

    Domyślnie

    https://www.purmo.com/pl-pl/produkty...owe/compact,-c

    Na tej stronie możesz wybrać dowolną temperaturę zasilania i powrotu, jak również temperaturę otoczenia i obciążenie cieplne. Dla wartości 45/35/20 dla grzejnika 600x2000 wychodzi tylko 977W. Regulus podaje z kolei konkretne, dużo większe wartości. Nie wiem na ile można im wierzyć.

    A może lepiej zakupić jeszcze inne grzejniki?
    Ostatnio edytowane przez radziula ; 17-09-2021 o 12:55

  6. #6

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o grzejniki Regulusa, to zdania w Internecie są mocno podzielone, więc nie wiem czy jest sens dopłacać. Może lepszym wyborem byłyby jeszcze inne? Aluminiowe KFA mają jeszcze mniejszą moc, więc odpadają. Najlepszym wyjściem wydaje się zatem zakup klasycznych grzeników panelowych. Nie potrafię niestety znaleźć grzejników o długości 1700mm, więc w kilku przypadkach musiałbym się ograniczyć do 1600mm. Natrafiłem także na informację, iż Purmo to ostatnio już nie to samo co kiedyś i nie warto ich kupować. A jakie jest Wasze zdanie w tym temacie?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony