dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 43 z 43
  1. #41

    Domyślnie

    Nie ma. Na swojej działce może mieć rurę tam gdzie jej pasuje.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał riood4 Zobacz post
    Witam,

    dostałam pismo od firmy projektowej działającej na zlecenie jednego z operatorów komórkowych z propozycją udostępnienia mojej działki w celu przeprowadzenia na niej linii światłowodowej.
    Do pisma dołączony był przykładowy wzór umowy. Wśród zapisów w tejże umowie znalazł się również taki, który zobowiązuje mnie do każdorazowego udostępnienia działki na wezwanie operatora celem ewentualnych napraw serwisowych, awarii etc. Oczywiście jest tam tez mowa o jednorazowej opłacie/zadośćuczynieniu za te niedogodności, a w miejscu gdzie winna byc konkretna kwota widnieją kropeczki.
    Stąd moje pytanie: czy ktoś dostał już taką propozycję, o jakiej kwocie mozna z nimi rozmawiać, jak wyliczac to ewentualne zadośćuczynienie?
    Podzielcie się swoimi doświadczeniami; z góry bardzo dziękuję.
    Wiem, że to stary temat, więc sprawa już pewnie nieaktualna, ale a nuż. Kto wie, może się to komuś jeszcze przyda.

    Tutaj jest to wszystko ładnie rozpisane i wytłumaczone: http://www.eporady24.pl/odplatna_slu...4,51,6407.html
    Gdybym nie spojrzał na daty powiedziałbym "Google nie boli"... ;p

    (...) wartość miesięcznego czynszu takiej służebności wynosi średnio tyle, ile przedsiębiorstwo musiałoby zapłacić czynszu dzierżawy gruntu, przez który przebiega światłowód wraz z tzw. pasem technicznym.
    Kasa całkiem niezła jak na wynagrodzenie za... nic, praktycznie. Światłowody w dzisiejszych czasach są bardzo wytrzymałe i nie wymagają szczególnej konserwacji czy doglądu. Brałbym

    Gdybyś nie miał nikogo znajomego do dokładnego wyliczenia tej kwoty to ze swojej strony mógłbym polecić Iurico: http://www.iurico.eu/oferta/doradztwo Działają w Warszawie, prawo nieruchomościowe może nie jest jakąś ich specjalnością, ale są rzetelni i nie mają wyjątkowo wygórowanych cen.


    Szczerze mówiąc to całkiem mnie ta cała kwestia zainteresowała... może ktoś orientuje się, czy można się tak do jakiegoś operatora dobrowolnie zgłosić? Kto wie, może jakiś dostawca internetu ciągnie swoje kable w pobliżu mnie... hej, w końcu kasa leży na, znaczy, w ziemi, wystarczy wygrzebać xD

    Pozdrawiam!

  3. #43
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zlotelany

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Podbeskidzie
    Posty
    57

    Domyślnie

    Kasa całkiem niezła jak na wynagrodzenie za... nic,
    Faktycznie. Gdybyż jeszcze podana informacja była prawdziwa, życie byłoby naprawdę piękne
    Bez zbytniego wyzłośliwiania się nad autorem: taki możliwy do uzyskania czynsz należy jeszcze przemnożyć przez tzw współczynnik współkorzystania. Dla nic nie wadzącego światłociągu w granicy działki taki współczynnik wynosi często np 0,05...

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony