dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Budowa dachu - prośba o ocenę bieżących prac

    Dzień dobry,

    Mój deweloper buduje mi dom i ciągle wychodzą jakieś usterki.
    Nie znam się za bardzo na tym wszystkim, dlatego chciałem się doradzić tutaj na forum bardziej doświadczone osoby.
    Dołączam zdjecie na którym pokazuje lukę jaka jest pomiędzy belką drewnianą, a betonową cześcią domu - od dołu widać śruby.
    Wydaje mi się, że ta belką powinna się jednak opierać o betonowy element, a nie "wisieć" w powietrzu.
    CZy ktoś może mi powiedzieć czy to jest ok, czy może wymaga to poprawy - jeśli tak to co i jak powinno zostać poprawione.

    Z góry dziękuje za pomocKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	efcc2b09d496f.jpg
Wyświetleń:	98
Rozmiar:	64,8 KB
ID:	457845

  2. #2

    Domyślnie

    Murłata powinna na całej długości ściśle przylegać do wieńca. W sąsiedni pomieszczeniu też tak sterczy?

  3. #3

    Domyślnie

    Bardzo dziękuje za odpowiedź.
    W sąsiednim pomieszczeniu jest ok, przylega ona do wieńca. Proszę powiedzieć co powinno zostać zrobione aby to poprawić? Czy powinno się domurować coś do wieńca, czy jakoś skorygować ten murłatę? Nie chciałbym, aby deweloper robił mnie w konia i aby potem były jakieś problemy z dachem.

    Z góry dziękuje za wszelkie wskazówki

  4. #4

    Domyślnie

    Wieniec jest wylewany w całości i powinien być na jednym poziomie a w tym przypadku wygląda jakby był wylewany odcinkami. Nie rozumiem dlaczego w tym miejscu jest o wiele niżej niż w pozostałej części.
    Czy ten deweloper ma swojego kierownika budowy czy kierownika wybierałaś sama.

  5. #5

    Domyślnie

    Deweloper ma swojego kierownika.
    Czy można to w jakiś sposób skorygować?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał loratadyna Zobacz post
    Deweloper ma swojego kierownika.
    Czy można to w jakiś sposób skorygować?
    To błąd, deweloper będzie robił na skróty. Dobrze gdybyś zatrudniła inspektora nadzoru inwestorskiego.
    Podejrzewam ze takich kfiatków jest więcej na tej budowie.

  7. #7

    Domyślnie

    Rozumiem. Dziękuje za radę. Zatrudnię inspektora.
    A co muszą zrobić aby to naprawić? Chce jutro zadzwonić do kierownika budowy, aby od razu to zgłosić to naprawy. Nie chcę aby mnie wcisnęli jakąś bajkę. Jak powiem co mają zrobić to nie będą się migać. Chcę działać od razu zanim zatrudnię inspektora.

  8. #8

    Domyślnie

    Tak naprawdę to trzeba by było to oglądnąć na gruncie jak całość wygląda. To co widać na zdjęciu można zaszalować z dwóch stron i zalać betonem do wysokości murłaty z tym że trzeba pamiętać aby pod murłatą była izolacja.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony