dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 74

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Generalnie ocieplając strop użyjesz mniej termoizolatora i masz mniejszą kubaturę do ogrzania i wentylowania. Skoro poddasze ma być nieużytkowe, to po co ogrzewać?
    Czyli dach zostawia się nieocieplony? Tylko trzeba wtedy zrobić strop? Ogólnie to znajomy mi polecił ocieplić dach pianą, a zamiast stropu płyty OSB / MDF i tam jeszcze wełnę.

    On ogólnie się zajmuje pianowaniem, ale ludzie raczej na te piany nie narzekają. Przynajmniej nie słyszałem.


    Schody mi nie przeszkadzają, już tak mieszkałem. Zawsze to jakaś aktywność fizyczna, której obecnie mi brakuje. Wiem, może na starość być problem jakby mi siadły nogi. Co do miejskiego planu to wcale go nie ma. Są WZ-tki, ale obok stoi parterówka z kopertowym dachem, z tyłu 2-spadowe piętrowe, a z drugiej strony sześcian piętrowy z płaskim dachem, więc wszytko tam jest. Są wysokie domy, z maultispadowymi dachami i niskie. Tak samo dachy, każdego rodzaju.

    Ocieplenie parterówki jest chyba zdecydowanie droższe od piętrowego? To właśnie też trzeba uwzględnić.




    Moja strona www, artykuł o leasingu: więcej jak wybrać najlepszy tani leasing samochodu.
    Ostatnio edytowane przez Emcichy ; 19-10-2021 o 12:53

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.465
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emcichy Zobacz post
    Czyli dach zostawia się nieocieplony? Tylko trzeba wtedy zrobić strop? Ogólnie to znajomy mi polecił ocieplić dach pianą, a zamiast stropu płyty OSB / MDF i tam jeszcze wełnę.
    Przekrój wiele by powiedział.
    Czy dach zostawia się nieocieplony? Tak, zostawia się nieocieplony, bo nie ma sensu dawać ocieplenia wokół nieogrzewanej przestrzeni, któą trzeba tak czy siak wentylować. Zdajesz sobie sprawę, że jak ocieplisz dach, to:
    - masz dodatkową kubaturę do wentylowania i nie może to być wentylacja naturalna, tj. nie moze tam wpadać zimne zewnętrzne powietrze.
    - będziesz musiał dać tego ocieplenia dużo więcej niż ocieplając sam strop
    - nie będzie miał swobodnego dostępu do połaci dachowych od środka, co czasem może być potrzebne

    Jak masz za dużo kasy, to daj pianę pod połaciami i nie wracaj do tematu

    Cytat Napisał Emcichy Zobacz post
    On ogólnie się zajmuje pianowaniem, ale ludzie raczej na te piany nie narzekają. Przynajmniej nie słyszałem.
    Niektórzy narzekają. Weź pod uwagę, że piana to jedyny rodzaj termoizolatora, który jest przygotowywany na placu budowy (trzeba wymieszać składniki).

    Cytat Napisał Emcichy Zobacz post
    Schody mi nie przeszkadzają, już tak mieszkałem.
    A miałeś wtedy zwichniętą kostkę albo złamaną nogę? Wtedy mieszka się w salonie

    Cytat Napisał Emcichy Zobacz post
    Ocieplenie parterówki jest chyba zdecydowanie droższe od piętrowego? To właśnie też trzeba uwzględnić.
    No właśnie Ci udowadniam, że jest tańsze, jak ktoś to zrobi z głową.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony