dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie Dobry producent okien na terenie Bielska Białej / okolic szukam.

    Mam do wstawienia około 30 okien PCV (dom prywatny).

    Od małych do dużych okien balkonowych i tarasowych (nawet do szer. 4m x 2,20m wysokość).
    Szukam dobrego producenta okien na terenie Bielska Białej lub tez w rejonie.

    Bardzo proszę o wskazanie mi konkretnego, konkretnych dobrych producentów okien w tym terenie. Bardzo dziękuję i pozdrawiam

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał prob Zobacz post
    Mam do wstawienia około 30 okien PCV (dom prywatny).

    Od małych do dużych okien balkonowych i tarasowych (nawet do szer. 4m x 2,20m wysokość).
    Szukam dobrego producenta okien na terenie Bielska Białej lub tez w rejonie.

    Bardzo proszę o wskazanie mi konkretnego, konkretnych dobrych producentów okien w tym terenie. Bardzo dziękuję i pozdrawiam
    Nie rozumiem dlaczego to ma być lokalny producent? Lokalny producent niekoniecznie będzie tańszy i prawnie na pewno nie lepszy. Duzi gracze na rynku nie prowadzą sprzedaży bezpośrednio z fabryki a wyłącznie przez sieć dealerów.
    No chyba, że to przygotowanie do zaspamowania wątku

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Będzie spam - będzie reakcja.
    Producentów nie znam i chociaż byłem niedawno w B-B turystycznie, to żaden nie rzucił mi się w oczy (a jestem na to wyczulony).
    Jak jest dobry, to na pewno jest znany w okolicy.
    Mi to miasto kojarzy się z jednym dystrybutorem, ale nie o "pośredników" przecież chodzi
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #4

    Domyślnie

    Nie jestem w temacie, dlatego pytam tutaj na forum, gdzie są specjaliści i fachowcy. Tak naprawdę to mi jest wszystko jedno, gdzie będą produkowane te okna . Myślałem, że każdy region ma swoich dobrych producentów.

    A ze chodzi mi o wiele okien są to duże koszty to chciałbym kupić dobre w przystępnej cenie od dobrego producenta.
    Ostatnio edytowane przez prob ; 22-09-2021 o 13:19

  5. #5

    Domyślnie

    Znajdz sprzedawcę, który porządnie je zamontuje. Natomiast w kwestii samych okien, często jest tak że porządne są produkowane na drugim końcu Polski, np. taki Drutex albo Vetrex, a mimo to sprzedawane są w całym kraju. Musisz poprostu znaleźć lokalnego sprzedawcę, który zrobi pomiar i na jego podstawie zamówi okna u producenta i je zamontuje. Wszystko rozbija się o ten montaż, dlatego dobrze znaleźć autoryzowanego partnera na stronie producenta w Twoich okolicach i zapoznać się z opiniami o danej firmie.

  6. #6

    Domyślnie

    Tak więc, jak widzę musze inaczej zapytać.

    Szukam dobrego dystrybutora, który mi dobrze zamontuje okna PVC (3 szybowe) od dobrego producenta w przystępnej cenie.
    Ostatnio edytowane przez prob ; 29-09-2021 o 12:38

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    e_nygma

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Skoczów okolice
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    282

    Domyślnie

    niech będzie reklama Art okna ,
    mają dwa salony, miła obsługa, co prawda w końcu okien od nich nie mamy bo wybrałem inne bliżej mnie , z firmy co mi kiedyś do starego domu montowała i być może zrobiłem błąd bo to inna ekipa była i teraz widzę że nie wszystko dobrze zrobili.
    Co do Art okna mamy za to od nich drzwi wejściowe i bramę garażową , i na razie jestem zadowolony z montażu i stolarki.
    Dom w trakcie wykańczania wg planu "przy głogowej 1, 2,4 i własnej koncepcji: 123m2 zabudowy, 184 m2 użytkowej, ~156 m2 ogrzewanej podłogowo + garaż , kotłownia nieogrzewana . Ściany pustak keramzytobetonowy 25 cm, dachówka betonowa Brass cisar. Okna 3 komorowe 3 uszczelkowe o Uw 0.7 do 0.8, drzwi stalowe wikęd thermoprestige , brama krispol 60mm.
    ściany 20cm styro. grafit, dach 30 cm piana PUR, podłoga coś 14 cm szary grafit

    Ogrzewanie : od 22.12/2021 PC LG therma V 9kW

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał prob Zobacz post
    Tak więc, jak widzę musze inaczej zapytać.

    Szukam dobrego dystrybutora, który mi dobrze zamontuje okna PVC (3 szybowe) od dobrego producenta w przystępnej cenie.
    Takie polecenie przejdzie tylko na fb, gdzie /prawie/ każdy jest zadowolony ze swojego wyboru. Bo kto by kupował gdy mu się nie podoba nazwa profila i cena nie pasuje. jak ktoś porówna Uw to już sukces, a to przecież jest dopiero wierzchołek góry lodowej.
    Na forum ludzie są bardziej odpowiedzialni za słowa i nikt nie poleca na podstawie tak błahych przesłanek..

    Ten Art mi się przewinął gdzieś w sensie pozytywnym. Nie znam bliżej, więc nie polecam, ale może to być dobry trop do wysłania oferty. Tak samo jak "gwiazda" kojarzona z B-B, czyli Multiko. Ale i Majsterek z Żywca pokazuje się z niezlej strony..
    Zawsze polecam sprawdzenie kilku salonów renomowanych marek.. warto odwiedzić dwa-trzy osobiście..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  9. #9

    Domyślnie

    Chciałbym podziękować za każdą rade i opinie i cieszyłbym się również za każdą następną.
    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Tak samo jak "gwiazda" kojarzona z B-B, czyli Multiko. ...
    Zawsze polecam sprawdzenie kilku salonów renomowanych marek.. warto odwiedzić dwa-trzy osobiście..
    Jeśli chodzi o „gwiazdę” kojarzona z B-B, znaczy Multiko to powiedziano mi, że nie zajmują się już oknami w PCV tylko w aluminium.

    A czy może ktoś ma jakieś opinie na temat firmy „emv Giessler Group Buczkowice”, lub tez firmy „Vekal Oknoplast” B-B?

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał prob Zobacz post

    Jeśli chodzi o „gwiazdę” kojarzona z B-B, znaczy Multiko to powiedziano mi, że nie zajmują się już oknami w PCV tylko w aluminium.

    ?
    Dla mnie to sensacyjna wiadomość... Jak to się niektórym powodzi..
    Z tego co kojarzę to mają też salon w Gliwicach i chyba z konkurencyjną marką. Można zapytać, ale na siłę nie ma co ciągnąć - jak nie chcą, to nie chcą

    Sprawdziłem wymienione dwie marki - google niewiele o nich mówi by wyrobić sobie o nich zdanie, także to chyba dobry znak..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał prob Zobacz post
    Mam do wstawienia około 30 okien PCV (dom prywatny).

    Od małych do dużych okien balkonowych i tarasowych (nawet do szer. 4m x 2,20m wysokość).
    Szukam dobrego producenta okien na terenie Bielska Białej lub tez w rejonie.

    Bardzo proszę o wskazanie mi konkretnego, konkretnych dobrych producentów okien w tym terenie. Bardzo dziękuję i pozdrawiam
    Proszę odwiedzić Architon Okna na Krakowskiej!
    Jest renomowanym dystrybutorem kilku producentów.

  12. #12
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dariuszbiegun

    Zarejestrowany
    Dec 2023
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Kod pocztowy
    43-502
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ja korzystałem z firmy . Wszystko konkret, od początku wiedziałem, że będziemy zadowoleni
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 18-12-2023 o 10:37 Powód: link reklamowy

  13. #13
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    klaptoczb

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-502
    Posty
    4

    Domyślnie

    Nie chcę zakładać nowego tematu wiec odświeżę ten.
    Poszukuję porządnego dystrybutora / producenta okien w okolicach Bielska.
    Na ten moment otrzymałem dwie oferty cenowe, oraz odwiedziłem kilka firm:
    --> Architon z BB: Ciągle czekam na wycenę. Okna zamawiają z firmy Adams. Ogólnie bardzo profesjonalne podejście do klienta, wyjaśnione szczegóły montażu. Sprawiają wrażenie wiarygodnych.
    --> Budvar z Czechowic Dz: Około 31.000 PLN Brutto z montażem (konieczność wykorzystania robota). Okna pokazowe sprawiają wrażenie solidnych. Obsługa na nieco niższym poziomie jak Architon. Zapewniają, że montaż okien jest wykonywanych zgodnie ze ścisłą instrukcją producenta. Są oficjalnym przedstawicielem firmy Budvar. Podobno dla zachowania certyfikatu, Budvar kontroluje osobiście co którąś budowę i jeżeli nie jest wykonana zgodnie z wytycznymi, tracą certyfikat.
    --> AL Bielsko: Około 28.000 PLN Brutto z montażem. Okna produkowane przez firmę Petecki na profilu Kommerling 88 MD. Zapewniają, że są to okna najwyższej półki i montaż jest zgodny z zaleceniami producenta. Nie widziałem okien na żywo, może dzisiaj się tam przejadę i pooglądam. Cena najbardziej atrakcyjna, teraz mają promocję zimową do końca lutego.

    Oferty rozsyłałem tylko do firm z długim stażem na rynku. Ciężko jest podjąć decyzję gdyż każdy zachwala swoje.
    Może ktoś z Was miał styczność z powyższymi firmami, albo z innymi z okolic BB i może coś napisać?

    Poniżej wykaz okien. Ofertowane jest okno balkonowe w wersji 1-1.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	img_20240102_084559.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	81,9 KB
ID:	467617
    Ostatnio edytowane przez klaptoczb ; 03-01-2024 o 11:27

  14. #14
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    klaptoczb

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-502
    Posty
    4

    Domyślnie

    --> Eko Okna Skoczów: Około 33.000 PLN. Na profilu Salamander BluEvolution 82. Polecał mi ją kuzyn, który zamawiał u nich okna około 3 lata temu.

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaptoczb Zobacz post
    --> Architon z BB: Ogólnie bardzo profesjonalne podejście do klienta, wyjaśnione szczegóły montażu. Sprawiają wrażenie wiarygodnych.
    I tacy są.
    PRO QUALITY

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Jak już dostaniesz ofertę z Architon to jej od razu nie odrzucaj. Przejedź się do nich, pokaż SZCZEGÓŁY ofert tańszych - pokażą Ci gdzie są różnice w wycenie. Czasem przeglądam oferty od klientów z netu i widzę że bardzo często wycenione są kompletnie inne rozwiązania/ zakresy prac, zupełnie jakby porównywać Fiata Pandę do Golfa.

    Te wszystkie firmowe certyfikaty i kontrole są często fikcją. 25 lat pracuję w branży (przez parę lat po stronie producentów) i wiem, że bardziej się o tym mówi niż robi.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaptoczb Zobacz post
    Nie chcę zakładać nowego tematu wiec odświeżę ten.
    Poszukuję porządnego dystrybutora / producenta okien w okolicach Bielska.
    Na ten moment otrzymałem dwie oferty cenowe, oraz odwiedziłem kilka firm:
    --> Architon z BB: Ciągle czekam na wycenę. Okna zamawiają z firmy Adams. Ogólnie bardzo profesjonalne podejście do klienta, wyjaśnione szczegóły montażu. Sprawiają wrażenie wiarygodnych.

    ...edit by stary... Oferty rozsyłałem tylko do firm z długim stażem na rynku. Ciężko jest podjąć decyzję gdyż każdy zachwala swoje.
    Może ktoś z Was miał styczność z powyższymi firmami, albo z innymi z okolic BB i może coś napisać?....
    Polecałem Architon kilka lat temu i w dalszym ciągu to podtrzymuję! Właściciel firmy to praktyk z wieloletnim stażem, osobiście ustala z klientem jego wymagania, dokonuje pomiarów i często jest też na montażu. Zresztą, ich ekipy również wielokrotnie miałem okazję podpatrywać w '' akcji'' zatem polecając Adamsa czy innego producenta w pvc lub aluminium kierują się bardziej sprostaniem oczekiwan klienta aniżeli swoją, być może jednorazowo, wyższą marżą
    Nie znam ich propozycji cenowej, jednak jako firmie warto zaufać, nawet jak producent nie pojawi się na montażu...
    Poniżej wykaz okien. Ofertowane jest okno balkonowe w wersji 1-1.
    Nie bardzo to rozumiem... Zawsze poddaje się kalkulacji cały komplet stolarki do budynku wraz z jej montażem i kosztami pobocznymi, np. podwaliny, szczelność, dźwig, itp.. Ofertowanie jednej pozycji, nawet sprawiającej wrażenie najdroższej, daje niewielki pogląd na całą ofertę...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony