dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    DDR

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    45

    Domyślnie Jaka chemia/specyfik do układu c.o po długiej przerwie ?

    Witam serdecznie. Od ostatniego serwisu mojego kotła minęło dobrych kilka lat - kocioł grzał tylko w okresie zimowym (przepalałem), w końcu się wprowadzam po długim czasie i serwisanta poprosiłem do przeglądu pieca. Piec Ariston turbo zamknięty. Serwisant stwierdził że jest wszystko w porządku, kazał kupić środek do czyszczenia układu bo podczas testu słyszał że w grzejnikach czy kotle jest brud teraz sam nie wiem, natomiast wszystko by wskazywało na grzejniki skoro kazał zakupić chemię do układu centralnego ogrzewania i najlepiej wlać litrową butelkę do drabinki w wc, specyfik rzekomo miał by się nazywać RACOFIX/RECOFIX" Coś takiego .... Czy jest taki specyfik ? szukając po allegro wyskakują mi różne silikony itp.

    Możecie polecić jakiś dobry specyfik do czyszczenia długo nie używanego układu centralnego ogrzewania ? Jaki był by to specyfik (nazwa) i jak go stosować??

    Z góry bardzo dziękuję za każdą odp !

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Specjalista słyszał brud - no słyszał i nie grzmiał

    Daj sobie spokój - instalacja powinna mieć filtr mechaniczny do wyłapania zanieczyszczeń aby chronić pompę w piecu i tylko to wystarczy odkręcić i wyczyścić.
    Do instalacji można wlać inhibitor i tyle - pomaga w przepływie, wspomaga odpowietrzanie i zapobiega elektrolizie chemicznej. A jaki - Ja mam Ferdom Ch 1 i się sprawdza od lat.
    Pozdrawiam
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    DDR

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    45

    Domyślnie

    Bardzo Ci dziękuję, w takim razie zamawiam również Ferdom CH1. Pozdrówka.

  4. #4

    Domyślnie

    Sprawdz, czy nie masz w instalacji elementow z aluminium.
    Wtedy musisz wziac CH-2

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    DDR

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    45

    Domyślnie

    Ryba007, niestety już zamówiłem wczoraj ten produkt. Instalacja ogólnie w miedzi jest podłogówka pex nie wiem czy coś tam z alu będzie, wg mnie w każdej instalacji jakiś 1% aluminium się znajdzie czy się mylę ? jakieś łączenia w podłogówce czy coś nie mam pojęcia, drabinka może jest alu w wc, ale chyba nie

  6. #6

    Domyślnie

    Bardziej mi chodziło o kocioł. Ja mam immergas z wymiennikiem AlSi i dlatego zwróciłem uwagę.
    Ale jeżeli masz z kwasówki a takich jest chyba większość to nie ma problemu.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    DDR

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    45

    Domyślnie

    Ryba007 to mówisz chodzi głównie o piec, z resztą nic się nie stanie jeżeli będzie jakieś alu w układzie ?? Tak pomyślałem przecież cała podłoga jest z alupexu czyli aluminium jak by nie patrzeć jest dużo w moim centralnym, nic nie stanie się ??

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    DDR

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    45

    Domyślnie

    Dobra zamówiłem już ch2 a ten zwrócę w razie czego jest bezpieczniej jak nie mam pewności. Dzięki i pozdro.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony