dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Ocieplenie podłogi (od wewnątrz) domku drewnianego na betonowych bloczkach

    Drodzy!
    To mój pierwszy post na forum. Dzień dobry. Może będę miała szczęście i znajdzie się ktoś, kto poświęci swój czas i rozwieje moje wątpliwości. Od razu uprzedzam - nie jestem specjalistką w budowlance.
    Ale do rzeczy.
    Domek drewniany działkowy już stoi. Od podłoża wygląda to tak: bloczki betonowe, papa izolacyjna, legary, a do nich przytwierdzona płyta OSB. Na to planuję położyć kratownicę z łat sosnowych (bardziej "rynny" niż kraty), wypełnić powstałe przestrzenie warstwą wełny Rockwool i przykryć płytą OSB.
    I teraz pytanie o folie. Czytam od tygodnia i już całkiem zgłupiałam. Jaką folię i gdzie dać? Nie kumam, gdzie mam parę zatrzymać, a gdzie wypuścić, czy ma być na sam dół folia paroizolacyjna czy paroprzepuszczalna, a może wiatro... coś tam... - i czy wełnę pod OSB jeszcze jakąś folią przykrywać? Uszczelniać kratownicę pianką? W necie tysiące rozwiązań...
    Pomożecie?

    PS W domku będzie koza i będę nawet zimą tam chodzić (powiedzmy, co 3 dni) i dogrzewać, bo dla mieszczucha z bloków to rozrywka.

  2. #2
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    adrian00

    Zarejestrowany
    Sep 2021
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    30-694
    Posty
    2

    Domyślnie Re Ocieplenie podłogi (od wewnątrz) domku drewnianego na betonowych bloczkach

    Witam na forum nową forumowiczkę. Istotnie folia na dachu to kluczowych temat,
    lecz czym jest ocieplenie jeśli nie są ocieplone boki. Pozdrawiam.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    adrian00

    Zarejestrowany
    Sep 2021
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    30-694
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam na forum nową forumowiczkę. Istotnie folia na podłogę to kluczowych temat,
    lecz czym jest ocieplenie jeśli nie są ocieplone boki. Pozdrawiam.[/QUOTE]

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał masza321 Zobacz post
    Drodzy!
    To mój pierwszy post na forum. Dzień dobry. Może będę miała szczęście i znajdzie się ktoś, kto poświęci swój czas i rozwieje moje wątpliwości. Od razu uprzedzam - nie jestem specjalistką w budowlance.
    Ale do rzeczy.
    Domek drewniany działkowy już stoi. Od podłoża wygląda to tak: bloczki betonowe, papa izolacyjna, legary, a do nich przytwierdzona płyta OSB. Na to planuję położyć kratownicę z łat sosnowych (bardziej "rynny" niż kraty), wypełnić powstałe przestrzenie warstwą wełny Rockwool i przykryć płytą OSB.
    I teraz pytanie o folie. Czytam od tygodnia i już całkiem zgłupiałam. Jaką folię i gdzie dać? Nie kumam, gdzie mam parę zatrzymać, a gdzie wypuścić, czy ma być na sam dół folia paroizolacyjna czy paroprzepuszczalna, a może wiatro... coś tam... - i czy wełnę pod OSB jeszcze jakąś folią przykrywać? Uszczelniać kratownicę pianką? W necie tysiące rozwiązań...
    Pomożecie?

    PS W domku będzie koza i będę nawet zimą tam chodzić (powiedzmy, co 3 dni) i dogrzewać, bo dla mieszczucha z bloków to rozrywka.
    Jeżeli izolacja ma być trwale skuteczna a zarazem nie przesadnie gruba to zdecydowanie polecam płyty PIR w okładzinie gazoszczelnej.
    Niedługo wymieniam ocieplenie dachu na pewnej fabryce a stan izolacji z waty jest tragiczny. Małe drzewka w niej rosną i jest tak nasycona wodą, że szkoda gadać. To iluzoryczna izolacja a później kłopot i koszty.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony