dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kardons26

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    22

    Domyślnie Rozbudowa instalacji

    Od kilku miesięcy mam uruchomiony zestaw Sofar 5.5 + Longi 370W x 15szt. wszystko spięte na jeden string. Konstrukcja wolnostojąca na południe 30st. Wykonanie całość własna robota. Chciałem rozbudować instalację jeszcze w tym roku żeby zdążyć przed niekorzystnymi zmianami. Mam miejsce żeby sumarycznie było 21 szt. paneli 370. Planuję przewymiarować falownik do ok 6,66 KW, reszta 3szt paneli 1,11KW wpiąć w mikrofalownik jednofazowy. Mocowo zmieszczę się z obciążeniem jednej fazy < 3,5, na jednej fazie będzie więcej produkcji. Ktoś ma lepszy pomysł? Jaki ewentualnie zastosować mikrofalownik, żeby nie przepłącać? Najłatwiej byłoby podmienić na większy falownik, ale zgłosiłem instniejący sprzet do dotacji więc nie mogę go zmieniać. Ewentualnie jest jeszcze opcja zwroki w falowniku na 6,6. Czekam na pomysły jak to najlepiej rozwiązać?

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kardons26

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    22

    Domyślnie

    Zastanawiam się jeszcze nad inną opcją. W dobrej cenie mogę mieć 4KTLM-G2 1F Sofar. Chcę rozbudować tak: 17szt paneli longi 370 wpięte na jednym stringu do falownik Sofar 5,5 (zworka na 6,6) dodatkowo 4 szt paneli longi 370 wpięte do falownika Sofar 4KTLM-G2 1F. Łącznie moc instalacji 7,77kW. (21 paneli bo tak idealnie układa mi się w całość na konstrukcji). Dzięki temu będę miał większą moc na jednej fazie tej którą najwięcej się używa w tym samym czasie (kuchnia: indukcja, piekarnik, ekspres, czajnik - dla większej własnej konsumkcji) Czy konfiguracja taka może być i czy przejdą takie zmiany u dostawny energii Tauron jak taki schemat wyślę?
    Tak jak na początku pisałem obecnie mam 15 szt paneli 370 wpięte do sofara 5,5 na jednym stringu.

  3. #3

    Domyślnie

    Nie wiem, jak Tauron podejdzie do jednofazowego falownika o mocy 4 kW. Mam wątpliwości czy pozwolą.

    Do tego pytanie do Ciebie, czy na pewno ten falownik ruszy tylko z 4 panelami (nie patrzyłem w specyfikację).
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony