dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Agatta.W

    Zarejestrowany
    Sep 2021
    Skąd
    Bagno
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    18

    Domyślnie Pytania o instalację PV, ofertę, wykonawcę

    Cześć, mam kilka pytań:
    1. czym się sugerować podczas wyboru oferty?
    2. o co pytać podczas rozmowy?
    3. jak zweryfikować, czy wykonawca się nada?
    4. co ustalić?
    5. na co zwracać uwagę?


    Dom jest nowy, ma 125m2. Dach jest dwuspadowy (brak drzew, innych budynków itp.).

  2. #2

    Domyślnie

    Jedna rada z mojego doświadczenia: koniecznie trzeba zadbać żeby umowa gwarantowała serwis poinstalacyjny w formie wizyt na miejscu w celu sprawdzenia czy instalacja działa poprawnie. Powiedzmy jedna wizyta po 3 miesiącach od uruchomienia, druga po 6 i trzecia po 12. Ja o to nie zadbałem i na moje zgłoszenie problemu instalator zaproponował wysłanie mi instrukcji obsługi falownika (łatwo dostępnej w Internecie) albo 300 zł za przyjazd. W rezultacie instalacja nie działała przez 3 tygodnie w środku lata.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.894

    Domyślnie

    Piszesz bzdury.
    Umowa serwisowa powinna obejmować serwis na zgłoszenie i szybką reakcję firmy.
    Terminy które podałeś - 3, 6 i 12 miesięcy, nie mają nic wspólnego z ewentualną awarią instalacji.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Piszesz bzdury.
    Mało powiedziane przez 6 lat nikt do mnie na serwis nie przyjechał, a instalacja działa.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Agatta.W

    Zarejestrowany
    Sep 2021
    Skąd
    Bagno
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał ninjago Zobacz post
    Jedna rada z mojego doświadczenia: koniecznie trzeba zadbać żeby umowa gwarantowała serwis poinstalacyjny w formie wizyt na miejscu w celu sprawdzenia czy instalacja działa poprawnie. Powiedzmy jedna wizyta po 3 miesiącach od uruchomienia, druga po 6 i trzecia po 12. Ja o to nie zadbałem i na moje zgłoszenie problemu instalator zaproponował wysłanie mi instrukcji obsługi falownika (łatwo dostępnej w Internecie) albo 300 zł za przyjazd. W rezultacie instalacja nie działała przez 3 tygodnie w środku lata.
    Szok. No tak, wziąć kasę jest łatwo, potem można pożegnać się z pomocą ;/

  6. #6

    Domyślnie

    Najważniejszy jest dobry audyt, odpowiednia cena instalacji (nie warto za bardzo oszczędzać, jeśli po kilku latach nie chce się płącić za naprawę), uprawnienia firmy montującej, doświadczenie, wykonane realizacje... Najlepiej warto spotkać się z daną firmą i zobacyzć wszystko na żywo.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony