dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Pęknięcia włosowate płyt filigranowych

    Witam,

    po częściowym rozszalowaniu dolnego stropu (mam 2 w projekcie) zauważyłem kilka pęknięć włosowatych na spodzie prefabrykowanych płyt stropowych typu filigran. Rysy są małe, niektóre dosyć długie i nieregularne - nie widać ich dobrze na zdjęciach. Warto nadmienić, że w wylanym nadbetonie nie ma ani jednej ryski.

    Na terenie budowy mam składowane płyty również na górny strop. Leżą jedna na drugiej, jednak po sprawdzeniu ich pobieżnie od spodu w kilku miejscach dopatrzyłem się podobnych rys jak te na dolnym stropie - jest ich kilka i są nie większe niż włosy. Nie mam doświadczenia ze stropami typu filigran i nie wiem czy coś takiego jest dopuszczalne. Czy spotkaliście się z czymś takim? Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Matross ; 03-10-2021 o 19:04

  2. #2

    Domyślnie

    Zadałem pytanie i sam na nie odpowiem (zupełnie jak moja teściowa)

    Tak, w razie gdyby ktoś miał podobny problem:

    Rozmawiałem dziś z technologiem / kier. produkcji z fabryki filigranów i ryski włosowate są akceptowalne na elementach żelbetowych prefabrykowanych. Zjawisko to występuje dosyć często i są to zwykłe rysy skurczowe betonu mieszczące się w normie. Jeżeli rysa ma powyżej 1mm lub gdy mamy do czynienia z rozwarstwieniem elementu, wtedy zasadna jest reklamacja. Mój kier bud to potwierdził.
    Ostatnio edytowane przez Matross ; 04-10-2021 o 15:32

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony