dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Piętro- docieplenie wełną pod jętkami ?

    Witam Panowie pytanie następujące bo juz trochę zgłupiałem: Jak widać na obrazku (w linku) mam dosyć wysoko jętki. Obrysówka plyty GK będzie jakieś 33 cm pod jętkami. Chcę docieplić wełną poziomo nad pomieszczeniami piętra dwie warstwy po 15 cm.

    Czy dobrze rozumiem, że teraz muszę te dwie warstwy welny ułożyć bezpośrednio na stelażu aluminiowym płyt GK bo przecież jętki mam już wyżej niż 30 cm od stelaża?

    Zawsze widzialem, że wełnę kładzie się między jętki i potem typowo nad stelaż płyty GK ale u mnie niestety jest to niewykonalne ponieważ jętki wyszły dosyć wysoko i nic z tym nie zrobię. Jedynie męczy mnie kwestia czy aby ciężar który weźmie na siebie stelaż nie będzie za duży i czy trzeba jakos to dodatkowo wzmacniać.

    Wiem, że można by było podmurować ścianki działowe niemal do poziomu jętek ale nie chcę mieć aż tak wysokich pomieszczeń. Czy miał ktoś juz taką sytuację, że jętki wyszły dużo wyżej niż będzie stelaż płyt i jak to rozwiązaliście?
    dziekuje za odpowiedzi



    https://zapodaj.net/e629dae7fc56b.jpg.html

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    trike

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-503
    Dzielnica
    Głosków
    Posty
    70

    Domyślnie

    Mialem dokladnie ten sam problem, dolozylem kanaly wentylacyjne obok komina jako szacht do kabli i jetki poszly wyzej. Ja dalem 3 warstwy, wieszaki 450, pierwsza miedzy jetki, druga w poprzek pod jetki, sznurek poprowadzilem przez otwory na srodku wieszaka, potem 3 warstwa znowu w poprzek i zamknal je stelaz. Srodkowa warstwa welny byla najtansza mozliwa, jako wypelniacz chyba unimata. Wyszlo dobrze, mozna pewnie taniej ale ja chcialem miec szczelnie bo 2 warstwy welny musza lezec na sobie w poprzek i szczelnie a ta wersja byla dla mnie w pojedynke najlatwiejsza do zrobienia

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał trike Zobacz post
    Mialem dokladnie ten sam problem, dolozylem kanaly wentylacyjne obok komina jako szacht do kabli i jetki poszly wyzej. Ja dalem 3 warstwy, wieszaki 450, pierwsza miedzy jetki, druga w poprzek pod jetki, sznurek poprowadzilem przez otwory na srodku wieszaka, potem 3 warstwa znowu w poprzek i zamknal je stelaz. Srodkowa warstwa welny byla najtansza mozliwa, jako wypelniacz chyba unimata. Wyszlo dobrze, mozna pewnie taniej ale ja chcialem miec szczelnie bo 2 warstwy welny musza lezec na sobie w poprzek i szczelnie a ta wersja byla dla mnie w pojedynke najlatwiejsza do zrobienia
    Rozumiem ale czy aż tak potrzebne jest docieplenie między jętkami ? skoro byłyby 2 warstwy w poprzek na stelazu ? a jętki tak naprawdę bylyby już ponad dociepleniem poziomym ? Czy gdzieś ta izolacyjność u mnie będzie zachwiana ?

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    trike

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-503
    Dzielnica
    Głosków
    Posty
    70

    Domyślnie

    Bedzie ok, ja poprostu kupilem wczesniej welne i mialem za duzo pod jetki, a gdybym zrbil miedzy jetki, druga pod i zostawil pustke od dolu nad stelazem to po latach welna by wypadla i nie bylo by ciaglosci

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał trike Zobacz post
    Bedzie ok, ja poprostu kupilem wczesniej welne i mialem za duzo pod jetki, a gdybym zrbil miedzy jetki, druga pod i zostawil pustke od dolu nad stelazem to po latach welna by wypadla i nie bylo by ciaglosci
    a czy stelaż trzeba jakos wzmacniac czy jednak nie bedzie to robilo na nim wrażenia takie obciazenie ? czy lepiej napierw ogolnie dokrecic plyte GK do stelaza i od gory upychac welne czy jednak sam stelaz i welne w jakis sposob poukladać na aluminiowych profilach?

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    trike

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-503
    Dzielnica
    Głosków
    Posty
    70

    Domyślnie

    Musisz welne ulozyc nie upchac. Stelaz wytrzyma duzo wiecej, ja welnowalem welne od dolu bo pierwszą warstwę chcialem miedzy jetki ale duzo latwiejsze jest ukladanie od gory, w twoim przypadku obie mozliwosci sie sprawdzą. Ukladanie od dolu jest bardziej męczące ale wg mnie dokladniejsze, przynajmniej ja mialem taki wrazenie.

  7. #7

    Domyślnie

    Pustka powietrzna może być także pod dwoma warstwami wełny.
    Tylko wtedy pewnie trzeba robić 2 poziomy stelaża, chyba że pod wełnę wystarczy sznurek.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony