dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Słyszalne szumy powietrza z kanałów wentylacyjnych

    Witajcie.
    Mam w domu zwykłą wentylację grawitacyjną. Ostatnio w trakcie wietrznych dni zauważyłem, iż z kanałów wentylacyjnych wydobywa się dość głośny i irytujący szum powietrza, bardziej słyszalny na piętrze niż na parterze. W przypadku bezwietrznej pogody oczywiście wszystko jest w porządku. Na dachu zamontowane mam takie nasady wentylacyjne: https://www.wirplast.pl/files/produk...zary_final.png
    Czy istnieje jakiś sposób by zredukować szumiące powietrze w kanale w trackie wietrznej pogody? Czy jest to kwestia np. zamontowania innych nasadów na końcach kanałów?

    Z góry dzięki za podpowiedzi.

  2. #2

    Domyślnie

    Przy WG raczej nie da się "uspokoić" powietrza w kanałach.
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  3. #3

    Domyślnie

    Zasad tłumika się kłania w samochodzie. Najprościej pogodzić się albo przed wlotem do pokoi zamontować jakieś płyty dźwiękochłonne. Znaczy, tak aby była swobodna cyrkulacja powietrza. Tylko wtedy ta mata wielokrotnie większa i obramowanie wlotu do wentylacji tez warto wytłumić najlepiej tą samą matą

  4. #4

    Domyślnie

    No istnieje możliwość że, na wlocie do kanału na dachu jest coś na czym wiatr "gra", zlikwidujesz to i masz spokój

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    No niestety to jedna z bolączek WG, że słychać co się na dachu dzieje. Jak nie miałem nic na kominach, czyli same otwory to było cicho a przynajmniej nie zwracało to mojej uwagi. Jak zamontowałem podobne kominki, bo mi deszcz padał do kominów, to zaczęły się takie rzeczy jak u Ciebie.
    Ale rozwiązałem ten problem ... zrobiłem WM i mam spokój.

  6. #6

    Domyślnie

    A czy w tym przypadku coś da zamontowanie nasadów kominowych obrotowych, które będą kierować opływem powietrza czy to bezsensowny zabieg?

    Ewentualnie znalazłem też takie coś jak tłumiki wygłuszające montowane do kanału: https://projektwentylacja.pl/pl/p/Pr...RoCHC8QAvD_BwE

    Będę wdzięczny za informację czy warto którejś z tych rzeczy spróbować.
    Ostatnio edytowane przez Goly335 ; 22-10-2021 o 22:40

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony