dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 58

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Tantum

    Zarejestrowany
    Oct 2021
    Skąd
    Skępe
    Kod pocztowy
    87-630
    Posty
    3

    Domyślnie Rekuperacja home made

    Przymierzam się do zrobienia rekuperacji samemu. Rekuperator Inspiro Basic firmy Revento.
    Ktoś wykonał rekuperację sam? Jakie doświadczenia i problemy?

  2. #2

    Domyślnie

    budujesz, czy modernizujesz dom?

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Tantum

    Zarejestrowany
    Oct 2021
    Skąd
    Skępe
    Kod pocztowy
    87-630
    Posty
    3

    Domyślnie

    Modernizuję, w tym roku zainstalowałem pompę ciepła a teraz chcę jeszcze ogrzewanie i wentylację ulepszyć i zaoszczędzić.

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tantum Zobacz post
    Przymierzam się do zrobienia rekuperacji samemu. Rekuperator Inspiro Basic firmy Revento.
    Ktoś wykonał rekuperację sam? Jakie doświadczenia i problemy?
    Witam,

    Mogę prosić o kilka słów Twojej opinii na temat tego rekuperatora, mogę także prosić o jakieś zdjęcia?
    Ostatnio edytowane przez 3rav ; 09-10-2021 o 14:23

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Tantum

    Zarejestrowany
    Oct 2021
    Skąd
    Skępe
    Kod pocztowy
    87-630
    Posty
    3

    Domyślnie

    Jest tani a to atut, ponadto chcę wszystko zrobić sam więc chyba się zamknę w 5000.
    Moja kubatura to 200 m.3 a kupię rekuperator o wydajności 300 m3/h.
    Poniżej link.
    https://reventongroup.eu/rekuperator...asic-reventon/

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tantum Zobacz post
    Jest tani a to atut, ponadto chcę wszystko zrobić sam więc chyba się zamknę w 5000.
    Moja kubatura to 200 m.3 a kupię rekuperator o wydajności 300 m3/h.
    Poniżej link.
    https://reventongroup.eu/rekuperator...asic-reventon/
    Tragiczna sprawność temperaturowa, tragiczny spręż wymuszający tragiczne filtry (i lepszych nie uciągnie, jakbyś chciał przerobić).
    To się nie opłaca.

  8. #8

    Domyślnie

    To zaproponuj lepszy w tej samej cenie...

    Nie każdy musi mieć Mercedesa, niektórym wystarczy Dacia. Zawsze lepsze to niż chodzenie na piechotę (WG).
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    To zaproponuj lepszy w tej samej cenie...
    TCO? Pewnie każdy z Core wyjdzie taniej.
    \
    Biednych nie stać na tanie rzeczy. Pogląd na buty Vimesa znasz?

    Weźmy na przykład buty. Vimes zarabiał trzydzieści osiem dolarów miesięcznie, nie licząc dodatków. Porządna para skórzanych butów kosztowała pięćdziesiąt dolarów. Ale para butów, na jaką mógł sobie pozwolić - całkiem przyzwoita na jeden czy dwa sezony, bo potem zupełnie przetarła się tektura, przeciekająca jak demony, to koszt około dziesięciu dolarów. Takie właśnie buty zawsze kupował Vimes i nosił je, aż podeszwy były tak cienkie, że w mgliste noce po kamieniach bruku poznawał, gdzie w Ankh-Morpork się znajduje.
    Jednak dobre buty wytrzymywały lata, długie lata. Bogatego stać na wydanie pięćdziesięciu dolarów na parę butów, w których po dziesięciu latach wciąż będzie miał suche nogi. Tymczasem biedak, którego stać tylko na tanie buty, wyda w tym czasie sto dolarów -a nogi i tak stale będzie miał przemoczone.
    To właśnie kapitan Vimes nazywał obuwniczą teorią niesprawiedliwości społecznej.

  10. #10

    Domyślnie

    No to konkretnie, zaproponuj jakiś model w cenie 2250 PLN. Mówię poważnie, bo szukam czegoś do małego domu.
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    No to konkretnie, zaproponuj jakiś model w cenie 2250 PLN. Mówię poważnie, bo szukam czegoś do małego domu.
    Opłacalność WM masz w sygnaturce. Podstaw sprawność i zużycie prądu przez ten reku i wyjdzie, że TCO nawet Aeris ERV wyjdzie taniej, a nogi będą suche... tfu, powietrze czyste.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    No ale już kolega wyżej ci napisał, że taniej to lepiej mieć uchylne okna i nie mieć rekuperacji, bo tak jest przynajmniej zdrowiej. Jak nie przeznaczysz wiecej na to urządzenie to zrezygnuj poki co i dozbieraj, bo na razie szkoda nawet tych 2250.
    Takich głupot już dawno tu nie czytałem.


    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Opłacalność WM masz w sygnaturce. Podstaw sprawność i zużycie prądu przez ten reku i wyjdzie, że TCO nawet Aeris ERV wyjdzie taniej, a nogi będą suche... tfu, powietrze czyste.
    Nie obchodzi mnie opłacalność. To, czy reku zużyje rocznie 200 czy 400 PLN to mnie nie obchodzi - to są groszowe sprawy w skali roku.
    Wracając do mojego pytania - więc gdzie mogę kupić Aeris'a za 2250PLN?
    Ostatnio edytowane przez mistalova ; 11-10-2021 o 09:30
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  13. #13

    Domyślnie

    Nie obchodzi mnie opłacalność. To, czy reku zużyje rocznie 200 czy 400 PLN to mnie nie obchodzi - to są groszowe sprawy w skali roku.
    Wracając do mojego pytania - więc gdzie mogę kupić Aeris'a za 2250PLN?[/QUOTE]

    Kaizen to mistrz teorii i guru wiedzy wszelakiej, który pozjadał wszystkie rozumy, więc nie oczekuj od niego tej odpowiedzi.

    Do tego najlepsze i jedyne dobre jest to co ON kupił!

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post

    Nie obchodzi mnie opłacalność. To, czy reku zużyje rocznie 200 czy 400 PLN to mnie nie obchodzi - to są groszowe sprawy w skali roku.
    Wracając do mojego pytania - więc gdzie mogę kupić Aeris'a za 2250PLN?
    To obchodzi Cię opłacalność, czy nie? Wolisz wydać na buty 100 dolarów i mieć mokre nogi, czy 50 i mieć suche?

    Klik
    Cytat Napisał gregos11 Zobacz post
    Do tego najlepsze i jedyne dobre jest to co ON kupił!
    Nieprawda. Wielokrotnie pisałem, że rekuperator Itho (który kupiłem) był błędem. Podobnie projekt (teraz brałbym Arosa II - chociaż tu akurat mam na usprawiedliwienie, że jeszcze go nie było, gdy kupowałem swój).

    Akurat temat reku mam dokładnie wypraktykowany, obmierzony - wiec zarzut o teoretyczności moich rozważań jest tak chybiony, jak to tylko możliwe.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Takich głupot już dawno tu nie czytałem.
    N?
    Pacz pan... i wreszcie ci się udało przeczytać!

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Pacz pan... i wreszcie ci się udało przeczytać!
    A merytorycznie jesteś w stanie coś napisać? Czy to już za trudne dla ciebie?

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jak mercedes jeździ szybciej, taniej, wygodniej i TCO ma znacznie niższe - to jaki sens mieć mokre nogi?
    Bo Dacia kosztuje 70kPLN a Mercedes 300 kPLN.


    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    J....To powoduje, że luna już po 3-4 latach pochłania więcej pieniędzy niż Lossnay czy Izzifast (a z rok później Izzifast odstawia Lossnaya)..
    OK. Policzmy. Luna kosztuje 2kPLN, Lossnay 6kPLN.
    Różnica 4 000PLN.

    Luna zużywa 50W, Lossnay 25W.
    Miesięcznie Luna kosztuje 24PLN, Lossnay 12PLN.
    Rocznie zaoszczędzimy 144PLN.
    Czyli "na zero" wyjdziemy po 27 latach...
    Ostatnio edytowane przez mistalova ; 15-10-2021 o 09:07
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  17. #17

    Domyślnie

    No ale już kolega wyżej ci napisał, że taniej to lepiej mieć uchylne okna i nie mieć rekuperacji, bo tak jest przynajmniej zdrowiej. Jak nie przeznaczysz wiecej na to urządzenie to zrezygnuj poki co i dozbieraj, bo na razie szkoda nawet tych 2250.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    No ale już kolega wyżej ci napisał, że taniej to lepiej mieć uchylne okna i nie mieć rekuperacji, bo tak jest przynajmniej zdrowiej. Jak nie przeznaczysz wiecej na to urządzenie to zrezygnuj poki co i dozbieraj, bo na razie szkoda nawet tych 2250.
    Bzdura. Nawet reku o niskiej sprawności jest lepszy od wentylacji grawitacyjnej.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Bzdura. Nawet reku o niskiej sprawności jest lepszy od wentylacji grawitacyjnej.
    Zgadza się!

  20. #20

    Domyślnie

    Zawracanie głowy. Od 8 lat hula mi Luna kupiona za 1350 zł. Nie zdecydowałem się na popularnego wówczas na forum JanGaza za 5400 zł.
    Ile byłbym niby do przodu, gdybym kupił droższy?
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony