dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 9
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 174
  1. #101

    Domyślnie

    Cytat Napisał tentypmich Zobacz post
    Mam SSO domu z projektu "DOM W MALINÓWKACH 11 ver 2. - bez kominka"

    Po podliczeniu wszystkiego co do złotówki koszt robocizny razem z materiałem: 138,126 PLN. budowa rozpoczęta 1.06.2021 koniec 24.11.2021. Wyżej w komentarzach pisałem 126 tyś zł, ale nie wziąłem pod uwagę faktury za wykończenia dachu 12 tyś zł (rynny, okna dachowe, akcesoria).

    Materiał z grubsza to: Termalica 500, drzewo mokre zaimpregnowane z tartaku (dobrze, że w ogóle było), dachówka Nelskamp nibra F8, dwa okna dachowe Roto wysokoosiowe, schody betonowe. Budujemy w małopolsce (50 km od Krakowa).

    Zamówiłem również okna w Oknoplast na promocji zimowej - koszt wraz z montażem 35122 PLN.
    Świetna cena, myślę, że jest to zasługa bardzo taniej robocizny. A może jeszcze o jakiejś fakturze zapomniałeś? Czasami się kupuje jakieś pierdoły po kilkadziesiąt złotych i człowiek tego nie liczy ale z tych mikro zakupów potem robią się tysiące złotych.

    U Ciebie wyszło 173248zł za SSZ (to już z drzwiami?)
    W Archonie podają minimalne koszty na 175176 (z VAT) a średnie na 206172zł - także gratuluję.

    Można wiedzieć ile wydałeś na robociznę za SSO z dachem? Ile dni roboczych trwała budowa i ile osób robiło?

  2. #102
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tentypmich

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kraków
    Posty
    240

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Świetna cena, myślę, że jest to zasługa bardzo taniej robocizny. A może jeszcze o jakiejś fakturze zapomniałeś? Czasami się kupuje jakieś pierdoły po kilkadziesiąt złotych i człowiek tego nie liczy ale z tych mikro zakupów potem robią się tysiące złotych.

    U Ciebie wyszło 173248zł za SSZ (to już z drzwiami?)
    W Archonie podają minimalne koszty na 175176 (z VAT) a średnie na 206172zł - także gratuluję.

    Można wiedzieć ile wydałeś na robociznę za SSO z dachem? Ile dni roboczych trwała budowa i ile osób robiło?
    Wszystko zliczyłem co do grosza. Nawet dziś mi zwrócili za resztę dachówki 600 zł, ale już tego nie odejmuje.

    Kwota za okna jest podana bez drzwi wejściowych.

    Robocizna za SSO kosztowała mnie 45 tyś zł, rezerwowałem ekipę w czerwcu 2020. Robią w 3 osoby, starsi panowie, ale duża wiedza, dokładni i bardzo pomocni.

    Ile trwała budowa? Ciężko mi to wyliczyć, bo taka prawie 2 miesięczna przerwa była spowodowana moją nieobecnością, ale tak sądzę, że max 2 miesiące trwała cała budowa.

  3. #103

    Domyślnie

    To nic tylko pozazdrościć takiej ekipy. W Szczecinie pewnie cena byłaby x2 :/

    Niby ten sam kraj a różnice mogą być duże.

  4. #104
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    W Szczecinie pewnie cena byłaby x2 :/

    .
    Heh Panie, na północ od Szczecina ze x2,5 Nie ma tygodnia żebym się nie cieszył, że budowa już za mną

  5. #105
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał tentypmich Zobacz post
    Wszystko zliczyłem co do grosza. Nawet dziś mi zwrócili za resztę dachówki 600 zł, ale już tego nie odejmuje.

    Kwota za okna jest podana bez drzwi wejściowych.

    Robocizna za SSO kosztowała mnie 45 tyś zł, rezerwowałem ekipę w czerwcu 2020. Robią w 3 osoby, starsi panowie, ale duża wiedza, dokładni i bardzo pomocni.

    Ile trwała budowa? Ciężko mi to wyliczyć, bo taka prawie 2 miesięczna przerwa była spowodowana moją nieobecnością, ale tak sądzę, że max 2 miesiące trwała cała budowa.
    Byłbyś skłonny podzielić się swoim kosztorysem? Jestem ciekaw gdzie popełniłem błędy
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  6. #106
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tentypmich

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kraków
    Posty
    240

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Byłbyś skłonny podzielić się swoim kosztorysem? Jestem ciekaw gdzie popełniłem błędy
    Ty mi podeślij swój to Ci powiem co miałem taniej

  7. #107

    Domyślnie

    Koszt budowy zależy od projektu, jakości materiałów, warunków gruntowych, kosztów robocizny w danej lokalizacji i zwykłego szczęścia.
    Nie chce mi się wierzyć, że tacy co budują się "drogo" kupują materiały jak leci bez sprawdzenia cen w różnych hurtowniach. Po prostu inny projekt, inna lokalizacja, inna jakość. Stąd te różnice.

    Membrana dachowa - można kupić po 1zł za m2 a można po 10zł za m2. I tak na wielu rzeczach. Ja np. przyoszczędziłem na żarówkach LED, jeden z gorszych zakupów. Często się wypalały, mrugały i tak trzeba było później kupić porządne a jeszcze na dodatek trzeba było je wymienić co zajęło trochę czasu w skali całego domu + na zewnątrz w obudowach wodoszczelnych.

    Ostatnio słyszałem, że stan deweloperski domu na dobrych materiałach z rekuperacją, roletami itd. czyli taki współczesny standard to od 5000zł po podłodze wzwyż (w zależności od skomplikowania projektu, warunków gruntowych itd). Trochę przeraża mnie taka cena i aż trudno w to uwierzyć, ale jak patrzę, że niektóre materiały podrożały wobec moich x2 to pewnie to zasłyszane stwierdzenie jest prawdziwe.

  8. #108

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Koszt budowy zależy od projektu, jakości materiałów, warunków gruntowych, kosztów robocizny w danej lokalizacji i zwykłego szczęścia.
    Nie chce mi się wierzyć, że tacy co budują się "drogo" kupują materiały jak leci bez sprawdzenia cen w różnych hurtowniach. Po prostu inny projekt, inna lokalizacja, inna jakość. Stąd te różnice.

    Membrana dachowa - można kupić po 1zł za m2 a można po 10zł za m2. I tak na wielu rzeczach. Ja np. przyoszczędziłem na żarówkach LED, jeden z gorszych zakupów. Często się wypalały, mrugały i tak trzeba było później kupić porządne a jeszcze na dodatek trzeba było je wymienić co zajęło trochę czasu w skali całego domu + na zewnątrz w obudowach wodoszczelnych.

    Ostatnio słyszałem, że stan deweloperski domu na dobrych materiałach z rekuperacją, roletami itd. czyli taki współczesny standard to od 5000zł po podłodze wzwyż (w zależności od skomplikowania projektu, warunków gruntowych itd). Trochę przeraża mnie taka cena i aż trudno w to uwierzyć, ale jak patrzę, że niektóre materiały podrożały wobec moich x2 to pewnie to zasłyszane stwierdzenie jest prawdziwe.
    ot proszę takie ogłoszenie , znalezione na oto dom, obrzeża miasta na dalekich obrzeżach Wrocławia... w mojej ocenie nie za wysoki standard ( w ogłoszeniu podwyższony, bliźniak, działeczka 500m2, kostka cementowa, w mojej ocenie liche ogrodzenie, brak informacji o marce i oznaczeniu zastosowanych materiałach typu styropiany , membrana (bo pewnie membrana bo to najtaniej), więźba, rodzaj dachówki, rodzaj tynków, jakiej produkcji przewody elektryczne (jak ktoś widział chińskie to wie o co chodzi), marka pieca gazowego, rynnach...etc,etc. - zakładam, że wszystko jak najtaniej inaczej by dokładnie wszystko opisano co, gdzie, jak ...

    https://www.otodom.pl/pl/oferta/dom-...gotowy-ID494tl

    + koszta wykończenia w środku - meble, zabudowy, lampy, łazienka/ki,kuchnia, AGD...etc.

  9. #109
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał tentypmich Zobacz post
    Ty mi podeślij swój to Ci powiem co miałem taniej
    Zero ok. 66k:
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  10. #110
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tentypmich

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kraków
    Posty
    240

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Zero ok. 66k:
    Widzisz, ale to porównanie jest do dupy bo: ja mam pow zabudowy 90m2, Ty z tego co widzę sporo większą.

    U mnie weszło stali za 4120 zł, u Ciebie za 15 tyś zł
    Ciebie za robocizne skasowali 11 tyś zł, mnie 7 tyś zł
    u Ciebie weszło 1800 bloczków fundamentowych, u mnie 1000 (albo i mniej nie wpisałem ilości szt tylko kwotę).
    u Ciebie weszło 50 kubików betonu, u mnie 39 kubików ( co i tak konstruktor miał fantazje, bo stwierdził, że muszę mieć ławy na 1m...)
    u Ciebie xps wyszedł 7100 zł, u mnie 2150 zł (weszło 4,1 kubika - 12 cm xps).
    Ty znów zyskałeś na kanalizacji pod chudziakiem, bo zapłaciłeś 1800 zł, ja 2500 zł, ale to tylko i wyłącznie moja wina , bo obudziłem się z tym dzień przed zasypem...

    Więc nie chce mi się tego porównywać dalej, bo budujesz inny dom, możesz wrzucić link do projektu?
    Ostatnio edytowane przez tentypmich ; 30-11-2021 o 21:35

  11. #111

  12. #112

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    ot proszę takie ogłoszenie , znalezione na oto dom, obrzeża miasta na dalekich obrzeżach Wrocławia... w mojej ocenie nie za wysoki standard ( w ogłoszeniu podwyższony,
    https://www.otodom.pl/pl/oferta/dom-...gotowy-ID494tl

    + koszta wykończenia w środku - meble, zabudowy, lampy, łazienka/ki,kuchnia, AGD...etc.
    Ale chociaż nowy... u nas w Szczecinie są lepsze ogłoszenia: https://www.otodom.pl/pl/oferta/wyja...193.1532264750 - warto zobaczyć jak jest w środku.

    Ja w podobnej cenie się zmieszczę z całą budową pod klucz na TIP TOP (działka, zagospodarowanie, wykończenie w środku) - no ale niby mógłbym z 2 razy taniej Przepłaciłem

    Myślę, że za dobry standard (sama budowa) stanu deweloperskiego trzeba liczyć od 5tyś mc a pod klucz 7tyś m2. Czyli 700tyś za dom 100m2 i 1400tyś za dom 200m2. Przy czym przy większym metrażu wychodzi trochę taniej. Mowa o systemie zleconym.

  13. #113
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Ale chociaż nowy... u nas w Szczecinie są lepsze ogłoszenia: https://www.otodom.pl/pl/oferta/wyja...193.1532264750 - warto zobaczyć jak jest w środku.
    Ale nora. 200k bym nie dał. Mała działka i rudera. Może lokalizacja jest wyjątkowa?

    QUOTE=Frofo007;8098377]
    Myślę, że za dobry standard (sama budowa) stanu deweloperskiego trzeba liczyć od 5tyś mc a pod klucz 7tyś m2. Czyli 700tyś za dom 100m2 i 1400tyś za dom 200m2. Przy czym przy większym metrażu wychodzi trochę taniej. Mowa o systemie zleconym.[/QUOTE]
    Przy większym domu, wychodzi proporcjonalnie sporo mniej zł/m2. Wiele kosztów ponosi się niezależnie od metrażu domu , jak źródło ciepła, wodkan, wykończenie kuchni i łazienki. Również powiększenie połaci dachu np. o 30% , powoduje wzrost kosztów tylko o kilka % itd.

  14. #114
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Zero ok. 66k:
    6,5t stali za 15100 czyli po 2323zł/t? Kiedy i gdzie?

    Najpierw beton B10 po 260, potem B20 po 249 a pod koniec tabeli B10 po 205zł

  15. #115
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Prawda że dobra cena? Kwiecień 2020. Teraz już 5500 za t.

    Co z betonem?

  16. #116
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Jak edytować post na wersji mobilnej?

    Beton - różni dostawcy - różne ceny.

    Stal od Konsorcjum Stali SA Poznań.

  17. #117
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Co z betonem?
    Że później B20 był tańszy, niż wcześniej B10.

    Na przełomie 2016/2017 (EPS podłogowy, kable i jastrych później, bo to zestawienie na potrzeby porównania kosztów ław z płytą grzewczą), płaciłem:


    Więc zaskoczony jestem, że płaciłeś tak tanio.

  18. #118
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Przy większym zamówieniu łatwiej negocjować ceny. Czasem zależało mi na dniu i godzinie dostawy, więc brałem tam gdzie był termin. Różnica między LaFarge, a małą podejrzaną betoniarnią nie jest mała. Do tego pompa też kosztowna sprawa.

    U mnie cenny brutto. Tobie udało się w netto pokupować?

  19. #119

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Ale nora. 200k bym nie dał. Mała działka i rudera. Może lokalizacja jest wyjątkowa?
    No właśnie lokalizacja nie jest wyjątkowa. Takie chore ceny są u nas. A budowlańcy to myślą, że w Niemczech pracują bo kilkanaście kilometrów od granicy

    Ale to tylko obrazuje, że w obecnych czasach dom za 300tyś to marzenie, którego ziścić się nie da - chyba, że praca własna i niskiej jakości materiały + dużo szczęścia.

  20. #120
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    U mnie cenny brutto. Tobie udało się w netto pokupować?
    Podawałem netto, bo niektóre rzeczy niektórzy wykonawcy są skłonni przepuścić przez siebie i wtedy jest 8% VAT - wykonawca SSO u mnie nie był VATowcem, ale tak podane kwoty łatwiej porównać. Beton też podobno (przynajmniej jeszcze wtedy) niektóre betoniarnie sprzedawały z "usługą betonowania" ze stawką 8%. Zdarzają się też sprzedawcy sprzedający "bez faktury".

Strona 6 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony