dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 56

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    OSD powinien podawać stan każdego miesiąca, bo masz 12 miesięcy na wykorzystanie tej energii od końca każdego miesiąca.
    Powinien ale ani nie podaje ani nie odczytuje co miesiąc tyko co cztery. Dlatego zakładam, że stan na koniec 4-tego miesiąca liczy się tak jakby produkcja była w tym jednym miesiącu bo nie wiem jak inaczej można by to rozliczyć.

  2. #2

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 28-01-2022 o 12:49

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Skąd wiesz że nie odczytuje?
    U mnie odczytują co 15 minut.
    Być może odczytują nawet co 15 sekund ale nie ma po tym żadnego śladu w dokumentach. Sugerujesz, że oni specjalnie nie podają tych danych żebym nigdy nie mógł dojść jaką mam nadwyżkę na dany miesiąc i kiedy ona przepadnie? Bo jeśli mają te dane to nie widzę innego powodu dlaczego ich nie podają.

  4. #4

    Domyślnie

    O jakich dokumentach mówisz? Jeżeli to faktury, to pokaż skany, bo jakoś enigmatycznie podajesz informacje. Bez danych osobowych rzecz jasna...
    Może uda się coś ten teges.... Znaczy w temacie

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał niedowiarek Zobacz post
    O jakich dokumentach mówisz? Jeżeli to faktury, to pokaż skany, bo jakoś enigmatycznie podajesz informacje. Bez danych osobowych rzecz jasna...
    Może uda się coś ten teges.... Znaczy w temacie
    Na fakturach rozliczeniowych jest coś takiego:

    Nr licznika: xxx
    Strefa: całodobowa wprowadzona
    Okres zużycia: 01.04.2021-31.07.2021
    Poprzednie wskazanie licznika: 1156.65
    Obecne wskazanie licznika: 3049.43
    Rodzaj odczytu: Z (zdalny)
    Zużycie: 1892.78

    Jak widać jest tylko jedna wartość na całe 4 miechy. Tak samo jest w historii odczytów w e-boku.

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Poczytaj/poszukaj prawo jakie ich obowiązuje. (PE - Prawo Energetyczne)
    Powołaj się na to prawo (art. 6c ust. 1a PE) i zażądaj, w reklamacji, danych za każdy miesiąc.
    Jak odmówią, w ciągu 14 dni zgodnie z prawem (art. 6c ust. 4 PE) odwołaj się do Koordynatora do spraw negocjacji przy prezesie URE (art 31a PE) z wnioskiem o pozasądowe rozwiązanie sporu w tym zakresie.
    Naucz się walczyć o swoje. Nikt za Ciebie tego nie zrobi.
    Prezesa URE tym nie zajmuj bo to nie leży w jego obowiązkach.
    Dzięki za radę . Na razie jeszcze nic nie straciłem, więc poczekam z reklamacją jak będę miał powód. Być może nie będzie takiej potrzeby. Trochę mnie dziwi, że we wcześniejszych postach dosłownie stwierdzasz, że PGE kradnie a o odwołaniach i walce o swoje cichosza
    Ostatnio edytowane przez marvinetal ; 19-10-2021 o 12:48

  6. #6

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 28-01-2022 o 12:49

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Już masz powód.
    Na fakturze powinno być rozliczenie każdego miesiąca. Jak nie ma, to masz powód do reklamacji.
    Tak, jest to powód formalny ale na razie nie mogę stwierdzić czy jest to dla mnie niekorzystne. Jak będę składał reklamacje to muszę mieć jakiś cel finansowy i wtedy na pewno powołam się na zapisy które wymieniłeś. Chyba, że ktoś miał już do czynienia z tym operatorem w dłuższym okresie i może potwierdzić że na tym sposobie rozliczania się traci.

  8. #8

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 28-01-2022 o 12:49

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Poczytaj/poszukaj prawo jakie ich obowiązuje. (PE - Prawo Energetyczne)
    Powołaj się na to prawo (art. 6c ust. 1a PE) i zażądaj, w reklamacji, danych za każdy miesiąc.
    Jak odmówią, w ciągu 14 dni zgodnie z prawem (art. 6c ust. 4 PE) odwołaj się do Koordynatora do spraw negocjacji przy prezesie URE (art 31a PE) z wnioskiem o pozasądowe rozwiązanie sporu w tym zakresie.
    Naucz się walczyć o swoje. Nikt za Ciebie tego nie zrobi.
    Prezesa URE tym nie zajmuj bo to nie leży w jego obowiązkach.
    A właściwie to gdzie znaleźć przepis o tym, że stan energii wprowadzonej musi być podawany co miesiąc? Przepisy które podałeś odnoszą się do procedury składania reklamacji ale na coś w tej reklamacji się trzeba powołać.
    Ostatnio edytowane przez marvinetal ; 24-10-2021 o 18:32

  10. #10

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 28-01-2022 o 12:53

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.925

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Ustawa o odnawialnych źródłach energii
    Rozdział 2
    §4

    Zawsze możesz zapytać w URE.
    Art. 4 ust. 5 i ust. 6 o tym mówi?

    Rozdział 2

    Zasady i warunki wykonywania działalności w zakresie wytwarzania energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii w mikroinstalacji oraz małej instalacji, z wyłączeniem wytwarzania energii elektrycznej z biogazu rolniczego lub z biopłynów
    Art. 4. [Rozliczenie ilości energii elektrycznej wprowadzonej i pobranej z sieci przez prosumenta]
    ...
    5.
    Rozliczeniu podlega energia elektryczna wprowadzona do sieci dystrybucyjnej nie wcześniej niż na 12 miesięcy przed datą wprowadzenia energii do sieci. Jako datę wprowadzenia energii elektrycznej do sieci przyjmuje się ostatni dzień danego miesiąca kalendarzowego, w którym ta energia została wprowadzona do sieci, z zastrzeżeniem, że niewykorzystana energia elektryczna w danym okresie rozliczeniowym przechodzi na kolejne okresy rozliczeniowe, jednak nie dłużej niż na kolejne 12 miesięcy od daty wprowadzenia tej energii do sieci.
    6.
    Sprzedawca, o którym mowa w art. 40 ust. 1a, informuje prosumenta energii odnawialnej o ilości rozliczonej energii, o której mowa w ust. 1, zgodnie z okresami rozliczeniowymi przyjętymi w umowie kompleksowej.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał marvinetal Zobacz post
    Powinien ale ani nie podaje ani nie odczytuje co miesiąc tyko co cztery. Dlatego zakładam, że stan na koniec 4-tego miesiąca liczy się tak jakby produkcja była w tym jednym miesiącu bo nie wiem jak inaczej można by to rozliczyć.
    Chciałbym, żeby u mnie tak było. Poza tym liczniki dwukierunkowe zachowują w rejestrach odczyty na koniec każdego miesiąca i można odczytać te stany wstecz. Nawet jak zdalny odczyt zawiedzie.

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał niedowiarek Zobacz post
    Chciałbym, żeby u mnie tak było. Poza tym liczniki dwukierunkowe zachowują w rejestrach odczyty na koniec każdego miesiąca i można odczytać te stany wstecz. Nawet jak zdalny odczyt zawiedzie.
    Jak znaleźć te rejestry? Można to jakoś odczytać?
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jancia

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Polska
    Posty
    229

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Jak znaleźć te rejestry? Można to jakoś odczytać?
    Nie w każdym liczniku jest to udostępnione, znajdź rejestr 1.8.X.1 jeżeli taki jest to pod nim kryje się wskazanie poboru na koniec m-ca poprzedniego, 2.8.X.1 to wysłana tak jak poprzednio

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jancia Zobacz post
    Nie w każdym liczniku jest to udostępnione, znajdź rejestr 1.8.X.1 jeżeli taki jest to pod nim kryje się wskazanie poboru na koniec m-ca poprzedniego, 2.8.X.1 to wysłana tak jak poprzednio
    Dzięki sprawdzę. Czyli X to ? Numer miesiąca?
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jancia

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Polska
    Posty
    229

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Dzięki sprawdzę. Czyli X to ? Numer miesiąca?
    X to taryfa jak masz G11 to będzie 0, m-c to cyfra na końcu jak 1 to poprzedni jak 2 to 2 m-ce do tyłu

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jancia Zobacz post
    X to taryfa jak masz G11 to będzie 0, m-c to cyfra na końcu jak 1 to poprzedni jak 2 to 2 m-ce do tyłu
    Dokładnie tak. U mnie jest bodajże 6 miesięcy wstecz.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony