dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie zwężenie otworu okna w murze z BK

    architekt wnętrz kładzie mi do głowy, żeby jeden z wymurowanych już otworów okiennych zwęzić o 3cm, bo jak nie, to przy nieszczęśliwym zbiegu okoliczności (niedotrzymany kąt prosty muru ściany działowej, za dużo tynku na niej położone itp) będzie za mało miejsca na zabudowę kuchni przy tym oknie - zamiast się przed nim skończyć wyjedzie w światło okna na parę cm.

    doklejenie plasterka 3cm ytonga się wydaje bajecznie proste, ale obawiam się ze najpóźniej przy kotwieniu okna ten plasterek się zamieni w kilkadziesiąt odłamków bardziej lub raczej mniej trzymających się na kleju. Macie jakiś pomysł jak to lepiej zrobić?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.321

    Domyślnie

    Zamiast kawałków suporeksu doklej 3cm płytę XPS, z klejem i siatką na wierzchu aby tynk miał się czego trzymać.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    Nie wystarczy w tym przypadku zamówić odpowiednio węższego okna i szerszą o 3cm przestrzeń wypiankować a następnie obrobić? Przecież 3cm wydaje się stosunkowo niewielką szczeliną, którą powinno dać się wypiankować. Nie szkoda kasy na XPS, klej i siatkę? Może warto zapytać w miejscu gdzie będziesz kupował okna?

  4. #4

    Domyślnie

    Ok dzieki, oba pomysly brzmia sensownie. Zapytam firme okienna przy pomiarze.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.321

    Domyślnie

    Zawęzić o 3 cm otwór. Jeśli otwór jest za duży to ok problemu nie ma, jeśli nie ma kąta prostego to też ale robienie węższego okna po to że architektowi nie mieści się szafka 50 i nie może dać 45. ( wymiary oczywiście zmyślone )
    Szafki kuchenne są robione praktycznie co 5 cm natomiast węższe o 5 a nawet 10cm okno to już niestandardowe i zapłacimy za to u producenta prawie podwójnie a termin realizacji także będzie miał wiele do życzenia.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał gryziciel Zobacz post
    Ok dzieki, oba pomysly brzmia sensownie. Zapytam firme okienna przy pomiarze.
    3 cm to na tym etapie budowy jest do nie ogarnięcia. ja bym nic nie doklejał. Swoja droga to ten architekt wnętrz to nie jest trochę nad pobudzony?
    Przecież kuchnię będziesz robił na wymiar więc problemu nie ma aby się zmieścić na całości ściany.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    3 cm to na tym etapie budowy jest do nie ogarnięcia. ja bym nic nie doklejał.
    mam nadzieje ze chciales napisac "do ogarniecia"

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Swoja droga to ten architekt wnętrz to nie jest trochę nad pobudzony?
    Przecież kuchnię będziesz robił na wymiar więc problemu nie ma aby się zmieścić na całości ściany.
    kuchnia ze szwedzkiego sklepu, wiec stale glebokosci szafek. O to chodzi czy z ta glebokoscia sie zmieszcze przed oknem czy wlezie ona w swiatlo okna.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Zawęzić o 3 cm otwór. Jeśli otwór jest za duży to ok problemu nie ma, jeśli nie ma kąta prostego to też ale robienie węższego okna po to że architektowi nie mieści się szafka 50 i nie może dać 45. ( wymiary oczywiście zmyślone )
    Szafki kuchenne są robione praktycznie co 5 cm natomiast węższe o 5 a nawet 10cm okno to już niestandardowe i zapłacimy za to u producenta prawie podwójnie a termin realizacji także będzie miał wiele do życzenia.
    Kiedyś okna były robione systemowo o konkretnych wymiarach. Dziś praktycznie wszędzie okna robi się na wymiar, to już nie te czasy. Teraz płaci się i tak za zużyty materiał, a okno o 3cm węższe na pewno nie będzie droższe niż to szersze.

    Zadzwoń albo podjedź w miejsce gdzie będziesz zamawiał okna i spytaj czy musisz zwęzić otwór o 3cm, czy sobie poradzą bez tego i wszystko będzie jasne. Jak każą Ci zwęzić i masz ytonga, to go poprostu przyklej na klej cienkowarstwowy, na grzebień. Taki klej mocno trzyma i moim zdaniem nie powinno popękać podczas kotwienia okna, tym bardziej że glif okienny masz sporo szerszy niż okno i wypadałoby zwęzić na całej grubości ściany.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał gryziciel Zobacz post
    mam nadzieje ze chciales napisac "do ogarniecia"


    .
    Oczywiście, miałem na myśli że jest do ogarnięcia
    Lepiej że jest ciut miejsca w zapasie niż ma być za mało.
    Dla przykładu u mnie szafki w kuchni wiszą od okna około 3 cm z każdej strony a meble w kształcie litery L.
    Kolegi córka kilka lat temu brała te meble ale zamówiła z montażem. Nie było problemu z dopasowaniem mebli do kuchni a wcale nie była kuchnia robiona pod wymiar tych mebli.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony