dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie uszkodzone linoleum - jak naprawić ?

    Witam,
    Uszkodziłem (widoczne na zdjęciu) dziś linoleum (wykładzinę) w swoim pokoju i chciałbym je naprawić. Przeglądałem internet w poszukiwaniu informacji w jaki sposób wykonać taką naprawę ale jej nie znalazłem. Drodzy forumowicze proszę o poradę.


  2. #2

    Domyślnie

    Wytnij uszkodzoną klepkę i wklej nową.

  3. #3

    Domyślnie

    Nie widzę potrzeby wycinania. Wystarczy jak odchylisz ta przerwana część wykładziny i zastosujesz klej butaprenem a potem przyłożyć dobrze wcisnąć tak aby licował ten kawałek z pozostałą częścią wykładziny. Będzie trzymać, gwarantuję.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Wytnij uszkodzoną klepkę i wklej nową.
    Pewnie tak chce to zrobić tylko jak to zrobić profesjonalnie żeby nie było śladu naprawy ?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Nie widzę potrzeby wycinania. Wystarczy jak odchylisz ta przerwana część wykładziny i zastosujesz klej butaprenem a potem przyłożyć dobrze wcisnąć tak aby licował ten kawałek z pozostałą częścią wykładziny. Będzie trzymać, gwarantuję.
    To co jest widoczne na zdjęciu było już klejone i jest brzydkie. Chcę to naprawić bo linoleum jest nowe.

  6. #6

    Domyślnie

    No to w takim razie musisz zrobić tak jak @pandzik napisał w poście #2.
    Wycinasz najpierw klapkę taką samą z kawałka nowego linoleum jak ta uszkodzona, przykładasz do uszkodzonej i po obwodzie wycinasz uszkodzona i w to miejsce wkładasz nową. Jak dobrze to zrobisz to nowa klapka wejdzie na wcisk i nie będzie widać śladu łączenia. Oczywiście musisz ją przykleić.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    No to w takim razie musisz zrobić tak jak @pandzik napisał w poście #2.
    Wycinasz najpierw klapkę taką samą z kawałka nowego linoleum jak ta uszkodzona, przykładasz do uszkodzonej i po obwodzie wycinasz uszkodzona i w to miejsce wkładasz nową. Jak dobrze to zrobisz to nowa klapka wejdzie na wcisk i nie będzie widać śladu łączenia. Oczywiście musisz ją przykleić.
    Jakimi profesjonalnymi narzędziami to zrobić aby była duża pewność prawidłowego łączenia ?

  8. #8

    Domyślnie

    Dobry ostry nóż, np introligatorski i jakiś metalowy liniał do równego przycięcia.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony