dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rabarbar1

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Posty
    139
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie Przekrój przewodu łączącego inwerter ze skrzynką dc

    Cześć.

    Trochę znalazłem na ten temat na internecie, jednak różne opinie, w związku z czym mam delikatny mętlik.

    Sytuacja ma się tak.
    W tej chwili działka jest nieogrodzona, więc z oczywistych względów chciałbym inwerter w garażu.
    Poza tym, to co wyczytałem w internetach, wskazuje na to, iż najlepiej byłoby zainstalować inwerter również w garażu obok skrzynki rozdzielczej, gdzie najbliżej jest do przyłącza głównego. Jeśli w przyszłości będę chciał przerobić na instalację offgrid, czy uzupełnić o ładowarkę do elektryka może też będzie miało znaczenie.
    Z powyższych względów, podjąłem decyzję o odsunięciu inwertera na tak dużą odległość.

    Zatem jakiego przekroju powinien być przewód DC o długości około 70m, aby to wszystko zadziałało?
    Niektórzy piszą, że 5x35mm2. Za sam kabel w cenie promocyjnej z tego co widzę, musiałbym zapłacić ponad 5tyś. Czy naprawdę tak duży przekrój jest w tym przypadku niezbędny?

    Mam mało czasu na decyzję. Chciałbym w poniedziałek zamówić zestaw PV, aby mieć choć marne szanse na instalację i uruchomienie tego do końca roku (samodzielny montaż).
    Ostatnio edytowane przez rabarbar1 ; 24-10-2021 o 11:37
    Dziennik budowy
    Parterówka IBIS2 lustrzany, 119m2 użytkowej+34m2 garażu w bryle (nieogrzewany). Ławy fundamentowe, Porotherm PW25 szlifowany na piankę. Termoizolacja: Styropian: 20cm elewacja, 15 podłoga, strop - 40cm wełny 0.039. Pompa ciepła Buderus WLW 196i-ar ODU-6i+szafa IzziFast+moduł internetowy+sterownik pokojowy rc100h, bez dodatkowego bufora. Rekuperacja Thesla Green AirPack4 300 Enthalpy+Air++, PV 7.2 kW+Fronius 7 symo.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony