dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Proszę o ocenę projektu instalacji

    Witam, mam zamiar zrobić nową łazienkę w domu i w związku z tym zrobiłem plan ale nie wiem czy to będzie funkcjonować tak jak powinno. Czy podłączenie całej łazienki do istniejącego kranu ma w ogóle sens? Czy należy to rozwiązać inaczej? Sprawa jest skomplikowana bo ów kran jest w części starego stuletniego budynku a planowana łazienka w nie tak starej (30 lat) dobudówce. Bliższego źródła wody nie ma. Następne pytanie mam o średnice rur jakie zastosować? Zamierzam zastosować rury PP zgrzewane.
    Proszę o opinię, poprawki i wskazówki.

    Pozdrawiam

    PS: To mój pierwszy post na forum więc witam serdecznie wszystkich!

    W linku schemat który przygotowałem, niestety nie potrafię wrzucić załącznika
    https://ibb.co/b5gPLnP
    Ostatnio edytowane przez Bandarbeiter ; 25-10-2021 o 15:03

  2. #2

    Domyślnie

    Zamiast rur PP zastosuj alepexa i zamiast robić tyle odgałęzień z jednej rury zastosuj rozdzielacz do ziemnej i ciepłej wody.

  3. #3

    Domyślnie

    Ok, pomijając rodzaj instalacji i jej rozmieszczenie to czy podłączenie całej łazienki do jednego kranu ma sens? Czy należałoby podłączyć ją gdzieś indziej?

  4. #4

    Domyślnie

    Przecież napisałem abyś zastosował rozdzielacze do zimnej i ciepłej wody.

  5. #5

    Domyślnie

    Ok, chtba źle zrozumiałem poprzedniego posta. Gdzie w takim razie ma znajdować się ten rozdzielacz? Zaraz za bojlerem ciepłej wody i ciągnąć osobną nitkę do planowanej łazienki? Tego chciałbym uniknąć bo musiałbym rozpruć pół domu poza tym instalacja w tym miejscu jest stalowa i trzeba by ciąć i spawać rury a to już mi całkiem nie odpowiada. Dom ma 90 lat, instalacja 60 i są w niej zastosowane przeróżne materiały a nie chcę robić remontu, zresztą ta łazienka ma być tylko tymczasowa na 2-3 lata i szukam najprostszego i najtańszego rozwiązania.

    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Rozdzielacze daj na wyjściu z tego kranu z którego chcesz poprowadzić nowa instalację do łazienki. Z rurek od kranu wstawiasz złączkę/przejściówkę na alupexa i podpinasz do tego dwa rozdzielacze, jeden na zimna a drugi na ciepłą wodę.
    Coś na wzór jak na tym obrazku.
    https://s3.eu-central-1.amazonaws.co...ielaczowy.jpeg

  7. #7

    Domyślnie

    A to coś takiego planowałem zrobić tylko zamiast rozdzielacza chciałem tam dać trójniki.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bandarbeiter Zobacz post
    A to coś takiego planowałem zrobić tylko zamiast rozdzielacza chciałem tam dać trójniki.
    Rozdzielacz ma ta przewagę na trójnikami że w razie awarii np kranu w umywalce zakręcasz zwór na rozdzielaczu i woda jest odcięta a z pozostałych punktów czyli wanny, czy pralki możesz korzystać. No i masz jedna całą nitkę od rozdzielacza do punktu, Każde kolano czy trójnik może być potencjalnym przeciekiem kiedyś. Przy zastosowaniu rur alupexa i rozdzielacza ograniczasz do minimów wszelakie kolanka czy trójniki

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony