dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Podłogówka przy rozdzielaczu

    Dziś wykonali mi w instalcje podłogówki. Wszystko wygląda ok. Zastanawia mnie tylko dojście do skrzynki rozdzielającej w pomieszczeniu gospodarczym. Czy te rurki nie są za blisko siebie? Czy nie będzie występowało zjawisko wzajemnego nagrzewania się zasilania i powrotu? Podłogówka ma współpracować z pompą ciepła Panasonic 9kW. Jutro zalewają mi wylewki. Dajcie proszę swoją opinię.
    Ostatnio edytowane przez salmon2000 ; 28-10-2021 o 18:53

  2. #2

    Domyślnie

    A jakieś zdjęcie? Z fusów mamy wywróżyć?

  3. #3

    Domyślnie

    miałem problem z dodaniem zdjęcia.
    poniżej fotka ilustrująca zagadnienie:

    https://zapodaj.net/b0a4d6a566c58.png.html

    https://imgupload.pl/zdjecie/P67rC
    Ostatnio edytowane przez salmon2000 ; 28-10-2021 o 19:17

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał salmon2000 Zobacz post
    Dziś wykonali mi w instalcje podłogówki. Wszystko wygląda ok....
    Nie jest ok, brak otulin na zasilaniu i poworocie spowoduje przegrzanie tego pomieszczenia. Nic nie da sie pozniej z tym zrobic. Owszem czasem stosuje sie ogrzewanie dobiegami ale musi byc policzone

  5. #5

    Domyślnie

    Grubo. Jako laik mogę ci powiedzieć, że naa parterze miałem 10 pętli i przechodziłem także przez dwie ściany, żeby nie pchać wszystkiego przez drzwi i żeby wokół rurek swobodnie zaistniał beton. Inna sprawa to te drzwi zewnętrzne. Będzie trochę zabierało ciepła a ciepło będzie w tym pomieszczeniu.
    Ja umiejscowiłem rozdzielacze na obu piętrach w środku domu. Łatwo miałem bo pod schodami mam pompę ciepła.

  6. #6

    Domyślnie

    Rozumiem, że jedyną konsekwencją będzie wyższa temperatura w tym pomieszczeniu? Czy może wpływać na prace pompy ciepła???

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał salmon2000 Zobacz post
    Rozumiem, że jedyną konsekwencją będzie wyższa temperatura w tym pomieszczeniu? Czy może wpływać na prace pompy ciepła???
    Nie, pompa bedzie działała normalnie, ale przegrzew pomieszczenia to straty, straty ktorych nie unikniemy. Czy nie lepiej zrobic od razu prawidłow, tego juz nigdy nie poprawimy.

  8. #8

    Domyślnie

    Sumaryczna długość rurek w tym pomieszczeniu jest niewiele większa niż przy normalnym ułożeniu co 10cm (tak mam w całym domu). Problem w tym, że są tak blisko siebie. Martwi mnie, czy woda powracająca z pętli nie będzie nagrzewana przez rurki zasilające. Mogło by to zmniejszyć deltę między zasilaniem i powrotem do pompy i oszukać sterownik. Być może moje obawy są na wyrost.

  9. #9

    Domyślnie

    Jak dlugie masz pętle przy rozstawie 10cm?

  10. #10

    Domyślnie

    80-100m

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony