dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie HST vs Smart Slide vs PSK różnice.

    Mam więcej okien (PCV) do wstawienia szerokość od 2,70m do 2,90m, wysokość większość okien 2,20m.
    Ponadto mam okna tarasowe szerokość 4m wysokość 2.20m

    Mam kilka pytań, czy to jest prawda, że:

    1. Okna HST są takie same, jak okna SS tylko, że okna SS mają wyższy próg, niż HST? Czy istnieją ponadto inne ważne różnice?
    2. Okna SS mają problem ze szczelnością?
    3. Okna PSK pod względem jakości / solidności są dużo gorsze od okien SS?
    4. Okna PSK maja wiele problemów technicznych w porównaniu do okien SS? Są mniej solidne od SS?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    SS - czyli smar slide. Zaznaczam to na wstępie, bo w branży SS to oznaczenie szklenia stałego w skrzydle. Twój skrót może być więc różnie odczytywany.

    1. Są różne. HST to wzór, a SS to próba naśladowania za niższą cenę. Wizualnie też się trochę różnią.
    2. Okna SS są na tyle nowe (szerzej dostępne raptem 2 lata na rynku) że trudno o refleksje z dłuższego użytkowania.
    3 i 4. Tak jak wyżej. Problem PSK to wrażliwość na złe obsługiwanie się z nimi.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    Odświeżam temat. Czy już ktoś ma jakieś doświadczenia z używania, albo montażu okien typu "smart-slide"? Od różnych producentów? Przymierzamy się do wymiany starych okien i o ile z salonu na taras myślimy raczej o HST - to mamy jeszcze wyjścia na balkony z sypialni i kuchni - gdzie ze względu na brak miejsca przesuwne byłyby wygodniejsze niż otwierane, ale korzystać będziemy trochę rzadziej i szerokość też trochę mniejsza (ok. 2m) - więc myślimy o PSK albo o smart-slide (nazywa się to inaczej - bo inny producent - ale działa tak samo).
    Sprzedawca powiedział, że co prawda szczelność jest lepsza - ale z drugiej strony mało kto to kupuje - więc w sumie to z czystym sumieniem nie może nam tego doradzić.
    Wysokość progu akurat tam nie ma dla nas żadnego znaczenia, więc nawet PSK mogły by być - ale podobno są "delikatne".

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Jak oglądam relacje budujących w necie, to smartslide jest kupowany i popularny. Póki co nie słyszałem żeby ktoś narzekał poza sprzedawcami którzy nie są przekonani (m.in. ja)

    Przy szerokości 2m sobie robiłbym zwykłe okno ze słupkiem ruchomym, no chyba że faktycznie nie ma ograniczeń finansowych to wg mnie spokojnie PSK.
    Z tym oknem jest problem, jeśli jest używane często (zwłaszcza przez osoby niepotrafiące go prawidłowo używać) i nie konserwowane. Wtedy faktycznie łatwiej o uszkodzenie.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Póki co nie słyszałem żeby ktoś narzekał poza sprzedawcami którzy nie są przekonani (m.in. ja)
    No właśnie - a dlaczego sprzedawcy nie są przekonani? Z wypowiedzi w necie wywnioskowałem, że te systemy są pozbawione wad PSK i HST i niewiele można się dowiedzieć na temat wad. Jakie jest Twoje zdanie? Do PSK też sprzedawcy zniechęcają - pomyślałem, że trochę dopłacę i będzie lepiej.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nie są przekonani, bo boją się nowości. A lepsze jest wrogiem dobrego.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony