dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 38
  1. #1

    Domyślnie

    Jak tam z komputrem?Dało radę?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Cytat Napisał pattaya
    Jak tam z komputrem?Dało radę?
    Naszą intencją jest kupić komputer w Puławach, żeby serwisowanie było na miejscu.
    Zgłosiła się, Forumowiczka z Puław i zadeklarowała pomoc w zakresie rozpoznania "rynku komputerowego" w Puławach , wystąpiła z bardzo ciekawą inicjatywą.
    Teraz czekamy na informację od niej.
    pozdrawiam
    Edzia

  3. #3
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    pracowałem w tym segmencie swego czasu, mam trochę znajomości w sklepach komputerowych na terenie Radomia. Podeślijcie jakie parametry miałby mieć PC - postaram się załatwić jak najlepszy sprzęt za te pieniążki.
    Tzn przedstawię Wam jego konfiguracje, a osoba, która się tym zajmuje podejmie decyzję co do ewentualnego zakupu.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar fizyk
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    okolice Lublina
    Posty
    5.999

    Domyślnie

    Ja jestem z Lublina, również posiadam pewne znajomości we właściwych kręgach. Chętnie pomogę. A może najlepszym rozwiązaniem byłby laptop??? Mogłaby go Nikola zabierać np na wakacje? Różnice w cenach nie są już duże.
    pozdrawiam
    Grzesiek

    Fingerstyle Guitar - to jest to!

  5. #5
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    mobilność ma równiez swoje wady - łatwiej ukraść. A dziecko jest na tyle roztrzepane do pewnego wieku, że "wdzięcznie" go gdzieś zostawi i ślad po nim zaginie

    Mimo wszystko proponowałbym stacjonarny.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar fizyk
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    okolice Lublina
    Posty
    5.999

    Domyślnie

    Cytat Napisał M@riusz_Radom
    mobilność ma równiez swoje wady - łatwiej ukraść. A dziecko jest na tyle roztrzepane do pewnego wieku, że "wdzięcznie" go gdzieś zostawi i ślad po nim zaginie

    Mimo wszystko proponowałbym stacjonarny.
    Też racja! ale chyba byłby poręczniejszy. A w pilnowaniu przecież pomogą rodzice.
    pozdrawiam
    Grzesiek

    Fingerstyle Guitar - to jest to!

  7. #7
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Niech osoby władne podejmą decyzję czy stacjonarny czy laptop. Ze swej strony mogę tylko zadelkarować działania zmierzające do tego, aby takowy sprzet zakupić po cenie dystrybutora, bez narzutu sklepu.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Czuję się wywołana do tablicy a więc odpowiadam.
    Przyznaję, że ta sprawa trochę kręci się na zwolnionych obrotach a to z kilku przyczyn. Co wcale nie znaczy, że nic w tym temacie się nie dzieje.
    1. Rodzice Nikoli są już tak szczęśliwi, że udało się zebrać pieniądze na operację iż wydaje się, że komputer do większej pełni szczęścia nie jest im już aż tak potrzebny...co niestety spowalnia trochę moje działanie .
    2. Nie ukrywam, że najdogodniejszą formą pozyskania komputera byłaby darowizna i to z Puław/serwisowanie/. Co usiłowaliśmy załatwić w firmie jednej z naszych forumowiczek. Redakcja napisała list- prośbę do tej firmy, ale niestety nie wypaliło.
    3. Pozwoliłam sobie zatem w imieniu Forumowiczów napisać podobny list-prośbę do puławskiej firmy komputerowej i wysłałam mailem. Niestety nie mam żadnej odpowiedzi od jakiegoś miesiąca, a telefonicznie nie mam szczęścia, żeby zastać szefa . Była to prośba o darowiznę lub ewentualną sprzedaż promocyjną.
    4. Nie wiem jak rozwiązać sprawę, gdyby wchodziło w grę kupno nawet za symboliczną cenę.
    Konto Stowarzyszenia zostało otwarte na zbiórkę pieniędzy na operację a ewentualna nadwyżka na rehabilitację. Dowiedziałam się, że komputer mógłby być potrakowany jako rehabilitacja. Tylko czy konto to jeszcze istnieje i czy zdecydowalibyśmy się z niego skorzystać. Jeżeli nie to jak widzicie zbiórkę pieniędzy na komputer. Jakoś nie mam pomysłu w tym temacie.
    A co do podjęcia decyzji stacjonarny czy laptop ...nie czuję się na tyle kompetentna.
    Pisałam już o wymogach technicznych, nie muszą być jakieś specjalne...z tego co dowiedziałam się od osoby rehabilitującej Nikolę wystarczy przyzwoity komputer z możliwością zainstalowania karty graficznej i dźwiękowej.
    pozdrawiam
    Edzia

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    Wstyd mi za Puławy że tak nic nie wypala. Ale chętnie wpłacę coś od siebie na konto jak już będzie coś wiadomo.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Cytat Napisał verunia
    Wstyd mi za Puławy że tak nic nie wypala.
    Veruniu zupełnie niepotrzebnie, teraz ogólnie wszędzie jest trudno załatwić darowiznę, ale uważam, ze powinno się próbować Ty zgłosiłaś dobrą wolę i chciałaś pomóc a że nie wyszło...trudno to nie Twoja wina

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    maksiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.216
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    382

    Domyślnie

    Cytat Napisał EDZIA
    Czuję się wywołana do tablicy a więc odpowiadam.
    Przyznaję, że ta sprawa trochę kręci się na zwolnionych obrotach a to z kilku przyczyn. Co wcale nie znaczy, że nic w tym temacie się nie dzieje.
    1. Rodzice Nikoli są już tak szczęśliwi, że udało się zebrać pieniądze na operację iż wydaje się, że komputer do większej pełni szczęścia nie jest im już aż tak potrzebny...co niestety spowalnia trochę moje działanie .
    2. Nie ukrywam, że najdogodniejszą formą pozyskania komputera byłaby darowizna i to z Puław/serwisowanie/. Co usiłowaliśmy załatwić w firmie jednej z naszych forumowiczek. Redakcja napisała list- prośbę do tej firmy, ale niestety nie wypaliło.
    3. Pozwoliłam sobie zatem w imieniu Forumowiczów napisać podobny list-prośbę do puławskiej firmy komputerowej i wysłałam mailem. Niestety nie mam żadnej odpowiedzi od jakiegoś miesiąca, a telefonicznie nie mam szczęścia, żeby zastać szefa . Była to prośba o darowiznę lub ewentualną sprzedaż promocyjną.
    4. Nie wiem jak rozwiązać sprawę, gdyby wchodziło w grę kupno nawet za symboliczną cenę.
    Konto Stowarzyszenia zostało otwarte na zbiórkę pieniędzy na operację a ewentualna nadwyżka na rehabilitację. Dowiedziałam się, że komputer mógłby być potrakowany jako rehabilitacja. Tylko czy konto to jeszcze istnieje i czy zdecydowalibyśmy się z niego skorzystać. Jeżeli nie to jak widzicie zbiórkę pieniędzy na komputer. Jakoś nie mam pomysłu w tym temacie.
    A co do podjęcia decyzji stacjonarny czy laptop ...nie czuję się na tyle kompetentna.
    Pisałam już o wymogach technicznych, nie muszą być jakieś specjalne...z tego co dowiedziałam się od osoby rehabilitującej Nikolę wystarczy przyzwoity komputer z możliwością zainstalowania karty graficznej i dźwiękowej.
    pozdrawiam
    Edzia
    Trochę już późno, ale i ja dorzuce do tego swoje dwa grosze. Przede wszystkim wydaje mi się, że laptop nie wchodzi w rachube, głównie ze względu na zamkniętą architekture. W stacjonarnym komputerze zawsze można coś dołożyć, wymienić, poprawić ... niedużym kosztem oczywiście. Przy laptopach sa problemy, bo części kosztują majątek.
    Jeśli się rozchodzi o sprawę pozyskania sprzętu to jesli wyczerpie się droga wybrana przez Edzie, trzeba będzie chyba najzwyczajniej na świecie zrobić zbiórkę, komputery teraz naprawdę nie kosztują niewiadomo ile, myslę, że udało by się w miarę sprawnie i szybko nazbierać pieniądze. Inną sprawą jest na jakie konto je wpłacać, ale bedziemy zastanawiać się jak przyjdzie na to pora.
    Edzia napisała, że rodzice Nikoli i ona sama są wdzięczni za już uzyskaną pomoc, to napewno, ale nie możemy tej sprawy tak zostawić, uważam że nadal powinniśmy im pomagać.
    maksiu

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Cytat Napisał maksiu
    Jeśli się rozchodzi o sprawę pozyskania sprzętu to jesli wyczerpie się droga wybrana przez Edzie, trzeba będzie chyba najzwyczajniej na świecie zrobić zbiórkę, komputery teraz naprawdę nie kosztują niewiadomo ile, myslę, że udało by się w miarę sprawnie i szybko nazbierać pieniądze. Inną sprawą jest na jakie konto je wpłacać, ale bedziemy zastanawiać się jak przyjdzie na to pora.
    No to Maksiu uprzejmie informuję, że wybrana przeze mnie droga pozyskania sprzętu się wyczerpała. Trzeba pomyśleć o zbiórce pieniędzy.

    Czekam na maila z firmy z dokładnymi danymi technicznymi oferowanego przez nich komputera jest to nowy, orginalny Optimus /nie składak/
    Cena 2399zł za całość, monitor płaski 17 calowy.

    Cytat Napisał maksiu
    Edzia napisała, że rodzice Nikoli i ona sama są wdzięczni za już uzyskaną pomoc, to napewno, ale nie możemy tej sprawy tak zostawić, uważam że nadal powinniśmy im pomagać.
    maksiu
    Maksiu, ale ja nie zostawiłam tej sprawy, tylko jakoś tak z czasem było krucho i sprawa się wlecze.
    Ale cały czas trzymam rękę na pulsie komputera dla Nikoli.
    pozdrawiam
    Edzia

    .

  13. #13
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Cytat Napisał EDZIA
    Czekam na maila z firmy z dokładnymi danymi technicznymi oferowanego przez nich komputera jest to nowy, orginalny Optimus /nie składak/
    Cena 2399zł za całość, monitor płaski 17 calowy.
    .

    Optimus to też składak a płacić 200-300 zł za naklejkę "Optimus" to chyba przesada Jak będziesz miała dokładną specyfikację oferowanego komputera to daj znać.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    maksiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.216
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    382

    Domyślnie

    Cytat Napisał EDZIA
    No to Maksiu uprzejmie informuję, że wybrana przeze mnie droga pozyskania sprzętu się wyczerpała. Trzeba pomyśleć o zbiórce pieniędzy.

    Czekam na maila z firmy z dokładnymi danymi technicznymi oferowanego przez nich komputera jest to nowy, orginalny Optimus /nie składak/
    Cena 2399zł za całość, monitor płaski 17 calowy.

    Maksiu, ale ja nie zostawiłam tej sprawy, tylko jakoś tak z czasem było krucho i sprawa się wlecze.
    Ale cały czas trzymam rękę na pulsie komputera dla Nikoli.
    pozdrawiam
    Edzia

    .
    Ależ Edziu... ja wcale nie mialem na myśli że nie trzymasz reki na pulsie... jesli chodzi o cene komputera, to rozumiem ze to Optimus.. ale mimo wszystko chyba drogo... no chyba, że ja nie w temacie...

    Czy cena obejmuje również oprogramowanie? Windows, Office??

  15. #15
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Jeśli to cena z oprogramowaniem to trzeba brać i się nie zastanawiać. Programy, o których pisze Maksiu, kosztują prawie 700zł - i to te tańsze wersje OEM'owe.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    maksiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.216
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    382

    Domyślnie

    Otrzymaliśmy taką ofertę, uważam że jest lepiej niz dobra, M@riusz_Radom co sądzisz o tym ??

    Procesor:Intel Celeron D 335 2,80 GHz, System:Microsoft Windows XP Home, Płyta główna:MS6788 848P NEO-V S478 LAN, Pamięć:256MB DDR 400MHz, Dysk twardy:80.00GB 7200obr/mi, Napęd optycznyVD-RW +/- 16x,DL 4x,40x24x40x16x, Karta grafiki:ATI R9550 128DDR/128bit TV/DVI, Karta dzwiękowa:wbudowana 6-cio kanałowa, Karta sieciowa:wbudowana 10/100, Obudowa:MIDI TOWER, Klawiatura:LOGITECH DELUXE, Mysz:z rolką PS/2, DodatkiAKIET MULTIMEDIALNY 2CD, Dodatki:OPTIVIEW V17FX+, Gwarancja:2 lata
    2 399,00
    MONITOR OPTIView v17fx+ PLASKI Producent:OPTIMUS, Przekątna:17", Typ kineskopuYNAFLATX, Plamka [mm]:0,24, Plamka pozioma, [mm]:0,20, Obszar widzialny [mm]:325 X 244 (MAX), Rozdzielczość zalecana:1024 X 768 / 85HZ, Rozdzielczość maksymalna:1280 X 1024 / 60HZ, Pasmo przenoszenia [MHz]:108, Częstotliwość pozioma [KHz]:30 - 70, Częstotliwość pionowa [Hz]:50 - 150, Połącznie z PC-SUB, Pobór mocy [W] ON/STAND BY/OFF:70 / 1, Plug & Play:VESA DDC 1/2B, Regulacja OSD:TAK, Normy emisji promieniowania:TCO'03, Wymiary (s/w/g)[mm]/ Waga [kg]:380 X 372 X 411 / 15,5, Inne szczególne cechy:NASTEPCA OPTIVIEW V17FX, Gwarancja:3 LATA PRODUCENTA, Strona WWW producenta:WWW.SKLEP.OPTIMUS.PL

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Cytat Napisał M@riusz_Radom
    Cena brutto ?

    Dałem do wyceny swoim znajomym mającym sklepy komputerowe - wkrótce przedstawię wycenę firm z Radomia.

    Mariusz Cena netto 1966,39 zł

  18. #18
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    http://www.fudita.pl/index.php?l=tm1000_256

    1800 zł netto za takiego laptopka - wychodzi 2200 zł brutto.

    Specyfikację komputera stacjonarnego podam dziś wieczorkiem albo jutro rano, prosze o chwilę cierpliwości.

  19. #19
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Co do zestawu stacjonarnego, podzespoły są następujące :

    Intel Celeron D 335 2.8 GHz, 256K, 533 FSB BOX
    ASUS płyta gł. P4PE2-X, 845PE, DDR400, LAN, ATX164,10
    Kingston 256MB 400MHz DDR Non-ECC CL3 (3-3-3) DIMM
    Samsung dysk twardy 80 GB 7200
    Obudowa Codegen ATX 6013L-G1, zasilacz 300W, P4
    Klawiatura DeLuxe Keyboard
    Mysz komputerowa S90, Black Value Wheel Mouse Optical, 3 button, PS/2
    Gigabyte Radeon 9550 128MB DDR, TV&DVI
    LG SuperMulti DVD+/-R 16x, DVD+RW 8x, CD-RW 24x, DVD+R DL 4x bulk
    Microsoft OEM Windows XP Home Edition Polish SP2
    Hyundai Monitor Q770S 17" (srebrno-czarny)
    Drukarka atramentowa - kolor

    Razem wartość 2340 zł – firma Altech Systems, p. Jarosława Kuny z Radomia, jest w stanie dołożyć się do tego zakupu, właściwie to obniżyć dodatkowo cenę o 90 zł – coby wyszło równe 2250 zł brutto

    Decyzja należy do Was – z serwisem też nie powinno być kłopotu, z Puław do Radomia jest jakieś 60km – godzina jazdy Nie wierzę, że ktoś w razie problemów by nie podwiózł tego sprzetu do Radomia. A cena jest o 150 zł atrakcyjniejsza od tej Optimusa z Puław - nie mówiąc już o tym, że w tej ofercie ciut lepsza jest zarówno płyta główna jak i monitor, nie mówiąc już o drukarce której jakoś w pierwszej ofercie nie ma A w dzisiejszych czasach drukarka powinna być w każdym zestawie komputerowym...


    To wszystko co mogłem w tej sprawie zrobić.

    Pozdrawiam
    Mariusz

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    maksiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.216
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    382

    Domyślnie

    Cytat Napisał M@riusz_Radom
    Co do zestawu stacjonarnego, podzespoły są następujące :

    Intel Celeron D 335 2.8 GHz, 256K, 533 FSB BOX
    ASUS płyta gł. P4PE2-X, 845PE, DDR400, LAN, ATX164,10
    Kingston 256MB 400MHz DDR Non-ECC CL3 (3-3-3) DIMM
    Samsung dysk twardy 80 GB 7200
    Obudowa Codegen ATX 6013L-G1, zasilacz 300W, P4
    Klawiatura DeLuxe Keyboard
    Mysz komputerowa S90, Black Value Wheel Mouse Optical, 3 button, PS/234,41 Gigabyte Radeon 9550 128MB DDR, TV&DVI
    LG SuperMulti DVD+/-R 16x, DVD+RW 8x, CD-RW 24x, DVD+R DL 4x bulk
    Microsoft OEM Windows XP Home Edition Polish SP2
    Hyundai Monitor Q770S 17" (srebrno-czarny)
    Drukarka atramentowa - kolor

    Razem wartość 2340 zł – firma Altech Systems, p. Jarosława Kuny z Radomia, jest w stanie dołożyć się do tego zakupu, właściwie to obniżyć dodatkowo cenę o 90 zł – coby wyszło równe 2250 zł brutto

    Decyzja należy do Was – z serwisem też nie powinno być kłopotu, z Puław do Radomia jest jakieś 60km – godzina jazdy Nie wierzę, że ktoś w razie problemów by nie podwiózł tego sprzetu do Radomia. A cena jest o 150 zł atrakcyjniejsza od tej Optimusa z Puław - nie mówiąc już o tym, że w tej ofercie ciut lepsza jest zarówno płyta główna jak i monitor, ni emówiąc już o drukarce której jakoś w pierwszej ofercie nie ma A w dzisiejszych czasach drukarka powinna być w każdym zestawie komputerowym...


    To wszystko co mogłem w tej sprawie zrobić.

    Pozdrawiam
    Mariusz
    Mariusz.. dziękujemy... mamy zatem już dobrą alternatywe dla tego Optimusa, mam tylko małe pytanko.. czy napewno potrzebna jest nagrywarka dvd? i trzeba pamiętać że mamy juz klawiaturę, myszkę i głośniki które podarował pattaya (jeszcze raz dzięki)
    m.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony