dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Kominek - Jak pozbyć się dźwięków rozmów z kratek.

    Dzień dobry,
    Jestem świeżo po remoncie mieszkania. Pode mną mieszkają rodzice. Głównym źródłem ciepła jest u nas klimatyzacja (sprawdza się super). Rodzice pomyśleli, że warto mieć jakąś alternatywę dla ogrzewania prądem i zrobili kominek z grawitacyjnym rozprowadzeniem ciepła. Kominek jest u nich w salonie, a u mnie na górze w trzech pokojach znajdują się kratki z których leci miłe ciepłe powietrze ale nie tylko... słychać rozmowy, dźwięki z salonu itp... i to bardzo wyraźnie.

    Kominek nie jest jeszcze wykończony, przyjdą na niego jakieś płytki itp. Jednak domniemam, że dźwięk dostaje się do rur, poprzez kratki umieszczone bezpośrednio na kominku. Rury idą kominem w linii prostej góra-dół i wychodzą na ścianie u mnie w pokojach Czy jest możliwość wyciszenia/wygłuszenia tych dźwięków? Czy istnieją jakieś kratki, które mogą wyciszy te dźwięki?

    Czy może jest to błąd podczas instalacji całego systemu i należy zwrócić się do wykonawcy?

    Wyczuwam również zapach papierosów oraz obiadu, jednak muszę dopisać, że nie mam wykończonych kratek. Kratki osadzone są na "luźno", są między rurą, a kratką delikatne szczeliny, przez które może się ten zapach wydobywać. Dźwięk raczej na 100% leci bezpośrednio z rur.

    Czy ktoś wie co zrobić z taką sytuacją?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Wygląda na to że kominek pobiera powietrze kratką wylotową kominka, u rodziców zamiast pobierać je przy podłodze. Zdjęcie kominka (kratek wlot, wylot) oraz tego co jest za kratką wylotową nad paleniskiem może troszkę wyjaśnić.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony