Dzień dobry.
Od kilku miesięcy użytkuję kocioł Vitodens 200-W B2HF-25, jest on spięty z zasobnikiem Vitocell 100. Korzystam z aplikacji ViCare, za pomocą której steruję działaniem kotła. Niepokoi mnie sytuacja którą opiszę. Przy całkowicie wyłączonym obiegu CO(aktywne tylko grzanie CWU), grzanie CWU mam ustawione na temp. 45*C i w godzinach od 7 rano do godz. 24. Około godz. 24 temp. wody w obiegu CWU wynosi ok 47-50*C. Rano około godz. 6-tej temp. CWU wynosi ok. 22-24*C - czyli jest zimna. Spadek temp o prawie 30*C. Więc zrobiłem test, wyłączyłem kocioł z prądu o godz. 24, temp. jak powyżej - niecałe 50*C i rano około godz. 6-tej załączyłem kocioł i od razu pokazana przez kocioł temperatura CWU wyniosła 39*C.
Podejrzewam, że pomimo iż obieg CWU w godzinach nocnych jest wyłączony, jakaś pompka wzbudza ten obieg i wychładza wodę w zasobniku. Na pewno jednym z rozwiązań jest wstawienie wyłącznika czasowego za kilkadziesiąt zł. na zasilaniu 220V, który w nocy 'unieszkodliwi' kocioł-wychładzacz. A może jest jakieś Viessman-owe rozwiązanie tego problemu? Proszę o radę.


Pozdrawiam serdecznie