dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1

    Domyślnie Czy wszędzie tak mocno wzrosły ceny za wywóz osadu z oczyszczalni ???

    Witam !

    Kiedyś miałem szambo 10m3 i płaciłem pamiętam około 120-140zł za wywóz.
    2 lata temu zamawiałem u tej samej osoby co mi wywoziła szambo wywóz osadu z oczyszczalni (2m3). Zapłaciłem 2 lat temu 140zł.
    Zdziwiłem się że mimo że 5x mniejsza objętość wywożonych zanieczyszczeń to taka sama cena jak za 5x pojemniejsze szambo.

    Teraz jakiś czas temu znów chciałem zamówić i okazało się że jest problem z odbiorem , bo znajdująca się w najbliższym mieście oczyszczalnie nie chce odbierać osadu z oczyszczalni , bo zmieniły się jakieś przepisy i te ścieki są bardziej zanieczyszczone ???

    Czekałem pewien czas i zadzwoniłem i okazało się że już może odebrać fachowiec osad , ale obecna cena to 300zł ...

    Nie ukrywam że przeżyłem lekki szok , bo to przecież tylko 2m3.
    Nie wiem czy ceny wzrosły tak tylko w przypadku odbioru ścieków z oczyszczalni , czy także z szamba , ale lekko się zdziwiłem ..

    Jak to wygląda u Was ???

    Bo jak dla mnie to jakieś szaleństwo ...

    Wcale bym się nie zdziwił że przy takich cenach rolnicy zaczną wylewać zawartości szamb na pola ...
    Wiele ma beczkowozy na gnojówkę i taka to będzie "ekologia" ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.280

    Domyślnie

    Szczęśliwiec! Osiem lat temu szambelan zawołał pincet! za kurs beczką z mocną pompą. Bez faktury! Deczko podniósł nam ciśnienie i skończyło się na położeniu kilkudziesięciu metrów rury do kolektora. Teraz może się cmoknąć w pompę!

  3. #3

    Domyślnie

    11 lat temu, nawet się nie zastanawiałem i u mnie ponad 60m powędrowało do kolektora. Niestety, nie wszyscy mają taką możliwość.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Szczęśliwiec! Osiem lat temu szambelan zawołał pincet! za kurs beczką z mocną pompą. Bez faktury! Deczko podniósł nam ciśnienie i skończyło się na położeniu kilkudziesięciu metrów rury do kolektora. Teraz może się cmoknąć w pompę!
    Wiesz wołać i może 1000zł ale zapewne poza nim są inni "wykonawcy" i mający normalne ceny ...

    Ten sam "szambelan" obsługuje nas od 10lat .
    przedtem szambo co około miesiąc teraz oczyszczalnie oczywiście dużo dużo rzadziej ..

    Tylko zszokowała mnie ta podwyżka.
    Dzwoniłem do konkurencji i konkurencja 350zł.

    Więc widac ceny wzrosły i stąd pytanie czy wszędzie czy to tylko oczyszczalnia w miejsce do którego wożą ścieki tak "zaszalała" z cenami ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    Normalne. Każdy teraz chce więcej za swoje usługi bo wszyscy dookoła chcą więcej...

    Od 1 stycznia będzie jeszcze więcej bo ktoś musi zapłacić nową składkę zdrowotną
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  6. #6

    Domyślnie

    Szkoda że jedynie większosci tak szybko pensje nie rosną jak obecnie rosną ceny usług i towarów
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    "wolne zawody" takie z szybkimi usługami dla indywidualnych zleceniodawców łatwo mogą podnosić ceny swoich usług.
    Przykład - drobna naprawa zawiesi rolet zewnętrznych.
    Cena u jednego serwisanta wynosiła 120 zł , obiecał przyjechać ale ciągle nie miał czasu.
    Inny bardzo proszony o naprawę wycenił usługę na 250 zł.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  8. #8

    Domyślnie

    Pierwszy raz wybrałem 0.5m3 za 140zł. teraz zawołal 200zł bo to osadnik. Co za idiotyzm qrwa.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Pierwszy raz wybrałem 0.5m3 za 140zł. teraz zawołal 200zł bo to osadnik. Co za idiotyzm qrwa.
    No cóż ja się dowiedziałem po latach że moje g.... z oczyszczalni to nie jest obecnie ściek a odpad. I że g.... z szamba to coś innego niż g... z oczyszczalni.

    Za chwile się dowiem że powinienem pakować w worki foliowe i niech odbierają jak inne śmieci ..

    Nie wiem czy się śmiać czy płakać , bo widać że rządzą nami DEBILE którzy wymyślają takie bzdury aby tylko był powód aby podnieść cenę ...

    Pamiętam lata temu często firmy wywoziły ścieki do lasów na pola , była wielka nagonka aby wywozili do oczyszczalni. Sam zbierałem paragony aby w razie czego udowodnić że nie wywalłem na pole ...
    A teraz przez chciwość tych oczyszczalni i ich "pomysły" za chwilę znów wróci się do wylewania szamb na pola i do lasów ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.280

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Wiesz wołać i może 1000zł ale zapewne poza nim są inni "wykonawcy" i mający normalne ceny ...

    Ten sam "szambelan" obsługuje nas od 10lat .
    przedtem szambo co około miesiąc teraz oczyszczalnie oczywiście dużo dużo rzadziej ..

    Tylko zszokowała mnie ta podwyżka.
    Dzwoniłem do konkurencji i konkurencja 350zł.

    Więc widac ceny wzrosły i stąd pytanie czy wszędzie czy to tylko oczyszczalnia w miejsce do którego wożą ścieki tak "zaszalała" z cenami ..
    To nie tak jak myślisz kotku - cytat z filmu. Mam wąski wjazd 3m, z wąskiej ulicy, do tego różnica wysokości kilka metrów czyli musiało być 30m węża i beczka z pompą dwustopniową a taka jest tylko jedna w promieniu kilkunastu kilometrów. Więc widzisz , ze konkurencja to fikcja. Teoretycznie miałbym to za free od gminy, lecz oni mieli tylko wozy z jednostopniowa pompą która nie pociągnęła tak daleko i wysoko. Mogłem też kombinować z kanalizacja tłoczną - dużo bliżej, tańsza rura, lecz konserwacja i awaryjność zdyskwalifikowały takie rozwiązanie a grawitację mamy za darmo.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    To nie tak jak myślisz kotku - cytat z filmu. Mam wąski wjazd 3m, z wąskiej ulicy, do tego różnica wysokości kilka metrów czyli musiało być 30m węża i beczka z pompą dwustopniową a taka jest tylko jedna w promieniu kilkunastu kilometrów. Więc widzisz , ze konkurencja to fikcja. Teoretycznie miałbym to za free od gminy, lecz oni mieli tylko wozy z jednostopniowa pompą która nie pociągnęła tak daleko i wysoko. Mogłem też kombinować z kanalizacja tłoczną - dużo bliżej, tańsza rura, lecz konserwacja i awaryjność zdyskwalifikowały takie rozwiązanie a grawitację mamy za darmo.
    Sądzę że jakbyś miał normalne warunki , takie gdzie może odebrać ścieki każdy szambelan to zapewne miałbyś wybór.
    Ty masz nietypowe warunki więc i cena "nietypowa"
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  12. #12

    Domyślnie

    Odbierają ci co mają umowy podpisane z oczyszczalnią na zrzut w gminie. Stąd u nas zdaje sie ceny wszędzie takie same. Parę wiader wezmę i wyrzuce to na pole.

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Nie wiem jak teraz, ale z miesiąc temu płaciłem 70zł za wywóz "ciężkiego" z mojej POŚki. Wybrali 3000L.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    No cóż ja się dowiedziałem po latach że moje g.... z oczyszczalni to nie jest obecnie ściek a odpad. I że g.... z szamba to coś innego niż g... z oczyszczalni.
    Abstrahując od tematu kosztów utylizacji, to jednak może być znaczna różnica między twoim g... z oczyszczalni i z szamba Jak sam zauważyłeś - kiedyś wywoziłeś ściek częściej (bo był bardzo rozrzedzony), a teraz osad wywozisz rzadziej (bo jest bardziej "skondensowany", odsączony). Dla oczyszczalni jest to zupełnie inny materiał i prawdopodobnie musi go inaczej traktować w procesie oczyszczania.
    Oczywiście kwestie formalne i klasyfikacja tego jako odpad a nie ściek to osobna historia

  15. #15

    Domyślnie

    Od dawna trwa dyskusja czy osady z przydomówek należy traktować jak ściek, czy jednak nie.

    Ososbiście uważam, że skoro użytkownik wybiera bardziej ekologiczne rozwiązanie niż szambo, to nie powinien być karany dodatkowymi opłatami.

    Jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo, że chodzi o kase. Gminy szukają kasy w najrózniejszy sposób.

    Z technologicznego punktu widzenia osady wybrane z przydomówki w porównaniu do szamba faktycznie zawierają mniejszą proporcję wody, jednak sa to w dalszym ciagu bardzo mocno uwodnione osady (częsciowo nawet przefermentowane czyli ustabilizowane), które i tak na oczyszczalni miejskiej nie przejdą dalej niż osadniki wstępne.

    Na marginesie - z regułu za wóz asenizacyjny płaci sie za kurs, a nie za m3.

  16. #16

    Domyślnie

    Jak dla mnie bzdury.

    Latami przyjmowali i problemu nie było a tutaj nagle zrobił się problem który "zniknął" jak mocno podnieśli ceny.

    U mnie szambelan odebrał 2m3 ścieków. Szambiarka ma 20m3 , więc moje ścieki to tylko 10% zawartości jego zbiornika i tak moja zawartość wymiesza się z zawartością z szamb ...

    Jak dla mnie "sztuczny problem" aby podnieść mocno ceny i tyle.
    Zapewne zobaczyli że Ci co mają oczyszczalnie dużo rzadziej opróżniają zbiornik , więc musza za kare płacić dużo wiecej ..

    To że te osoby zapłaciły na start dużo wiecej niż te osoby które kupiły zwykłe szambo (nawet kilkanaście razy wiecej) nie ma znaczenia , za "karę" musza płacić więcej.

    Szczerze mówić lepiej widać kupić zwykłe najtańsze szambo i przypadkowo je "uszkodzić" .

    Jak dla mnie oczyszczalnie powinny przyjmować ścieki po preferencyjnych cenach , także z powodu tego aby nie opłacało się nielegalnie ścieków "utylizować"

    Ale to własnie Polska.
    Najpierw ludzi się namawia na ekologię i na przejście na ekologiczne rozwiązania , a potem przywala podatki , opłaty i podnosi ceny ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gorog85

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Miechów
    Kod pocztowy
    32-200
    Posty
    200

    Domyślnie

    kaszpir007 rozumiem irytację, ale czy pisząc, że to bzdury rozumiem, że wiesz jak przebiegają procesy w miejskiej oczyszczalni? Mnie tłumaczono to tak samo jak mówi qbek17. Szambo to jednak w znacznej mierze brudna woda, oczyszczalnia to gęsty osad. Biorąc pod uwagę większą skalę może to mieć znaczenie dla technologii oczyszczania. Tak, czy inaczej przy jedym wywozie w roku nie ma porównania dla kosztów względem szamba.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Jak przez rok zbierasz gęste, to masz go znacznie więcej, niż ktoś, kto wywozi co miesiąc. Nawet, jak połowę tego bakterie upłynnią i rozsączą - to dalej jest to z 6x więcej, niż w jednej wywózce szamba a to gęste jest bardziej gęste i w oczyszczalni z kolei oni nie maja już co upłynnić, bo dla nich finalnie gestego jest tyle samo niezależnie czy dostają szambo czy osad z POŚ.
    A wodę po oczyszczeniu oczyszczalnie wypuszczają do jakiejś rzeczki - gęste muszą utylizować.
    Jak rozpoznawałem kilka lat temu temat, to wychodziło, że wywozić trzeba ze 2m3 co pół roku w cenie w okolicach 150zł/m3 co dawało 600zł/rok i windowało okres zwrotu szamba w kosmos.

    Może u Ciebie wcześniej nie weryfikowali, co szambelan przywozi i przechodziło w cenie zwykłego szamba a teraz zaczęli to sprawdzać i szambelani nie chcą ryzykować.

  19. #19

    Domyślnie

    Przecież ten osad oczyszczalnia sprzedaje rolnikom jako nawóz a jak nawet nie sprzedaje to za darmo oddaje , więc raczej to nie problem a możliwy dodatkowy zysk.

    Jak dla mnie po prostu zauważyli że coraz wiecej oczyszczalni i coraz mniej oddawanych ścieków , wiec trzeba podniesć ceny aby sobie "zrównoważyć" straty.

    Z tego co czytałem problem nie jest w każdej oczyszczalni w Polsce ,..
    Jak dla mnie sztuczny problem aby dać powody do podwyżki ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Przecież ten osad oczyszczalnia sprzedaje rolnikom jako nawóz
    Gdzie? Żebym przypadkiem płodów rolnych stamtąd nie kupował.
    Z warszawskiej Czajki miały być spalane. Ale ciągle coś nie bangla i są wywożone.

    https://warszawa.naszemiasto.pl/gdzi.../ar/c1-7354291
    https://portalkomunalny.pl/czajka-wa...awaria-416943/

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony