Zakładam wątek swojej budowy.

Jak będę miał chwilę dodam zdjęcia główne rzuty, a na razie same założenia.

A więc tak, Ja i moja półówka, wychowani w domach jednorodzinnych. Zanim ją poznałem plan był taki - kupić niewielkie mieszkanie, w ciągu 10 lat kupić działkę za oszczędności, budowa za kredyt. Dom miał mieć 110-120 m2, bez garażu, parterówka na dużej działce. Do budowy przygotowywałem się kilka lat (monitoring cen działek i lokalizacji, technologii, materiałow, wykonawstawa, dokształcanie, określanie koncepcji, sposobu wykonania itd.).
W międzyczasie połączyliśmy siły i z ok. 120 m2 projekt rozwinął się do 240 m2 xD

Poszukiwania działki - lokalizacja / cena. Trwało to chyba 2 lata od podjęcia decyzji o wspólnej budowie. W kompromisie stanęło na a) blisko miasta b) średniej wielkości (ok. 1500 m2). Działka o prostym statusie prawnym, MPZP, wszystkie media prócz kanalizacji (jest też światłowód), dobre warunki terenowe (płasko, przepuszczalny grunt, choć dość wysoko poziom wód gruntowych)

Z uwagi na przygotowanie, szybko doszliśmy do porozumienia jak ma wyglądać dom:
1) układ parter + tzw. użytkowe poddasze. Nie jestem niską osobą, więc ustaliliśmy że ściana kolankowa będzie na 160 cm (wyszło wyżej,ale to w dalszej części opiszę).
2) dach dwuspadowy, kryty blachodachówką.
3) garaż 2-stanowiskowy połączony z częścią mieszkalną
4) rondo
5) taras nad garażem
6) spiżarnia i pralnia
7) schody żelbetowe
prosty układ wodno-kanalizacyjny (dwa piony)
9) brak kominów
10) dom dobrze ocieplony
11) 100% ogrzewanie podłogowe


Później dodam daty poszczególnych etapów i ich założenia oraz na koniec rezultaty (założenia / wynik)