dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 38 z 38
  1. #21

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o zlew, to nie musi być bezposrednio przy pionie. Ale jeżeli daloby sie postawić tą lodówkę koło okna i parapet nie będzie przeszkadzał to też na pewno będzie dobrze. Mnie przede wszystkim chodzi o ustawienie lodówki w innym miejscu.

  2. #22

    Domyślnie Re: projekt kuchni- proszę oceńcie i doradźcie

    Bylam kiedys w podobnym mieszkaniu, w miejscu gdzie stoi lodowka zrobiono blat, tak jak bys miala barek. Czyli dodatkowa szafka na dole i dodatkowy kawalek blatu. W tedy jednak lodowka musi powedrowac pod okno. Zlew jednokomorowy przesunelambym leciutko w lewo i powinna Ci sie zmiescic zmywarka z prawej strony zlewu. A rurki obudowalabym plyta. A parapet jest Ci niezbedny? Nie mozesz go obciac na calej dlugosci ?

  3. #23

    Domyślnie

    Miałam podobny problem z lodówką. Nie widziałam innego miejsca dla niej niż przy oknie, a w takim wypadku nie dość, że przysłaniała skrzydło okna, to jeszcze przeszkadzał parapet. Ale znalazłam rozwiązanie - wymyśliłam wąską szafkę ~ 17 cm - odsuwa ona lodówkę od ściany na bezpieczną odległość. Poza tym to świetne miejsce na książki kucharskie. Sięga ona do wysokości parapetu. Same okno trochę zmniejszyłam - wstawiliśmy 10 cm węższe, ale u Ciebie nie będzie to potrzebne.
    A tak to wygąda:




    Pozdrawiam

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tuńka
    ... wymyśliłam wąską szafkę ~ 17 cm - odsuwa ona lodówkę od ściany na bezpieczną odległość.
    Uważam, że fajny pomysł, ja też przesunęłabym lodówkę pod okno, nawet zastanawiałam się tak jak ktoś wcześniej, czy nie mogłabyś obciąć tego parapetu, który naprawdę tu niepotrzebnie wystaje (nie ma grzejnika). Lodówka przytłacza w tym miejscu. Na pewno coś wymyślisz Pozdrawaim
    dana

  5. #25

    Domyślnie

    Tuńka

    Bardzo ładną masz kuchnię. Malutka ale bardzo przytulna.
    Pozdrawiam.

  6. #26

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo. Rzeczywiście jest bardzo malutka - 2,40 x 2,50. Nawet mój mąż nie wierzył, że na takiej powierzchni da się zrobić coś sensownego. Ale chyba się udało.
    Pozdrawiam

  7. #27

    Domyślnie

    Witaj,
    mam taką propozyzję: ścinasz paraper na całej długości, od lewej wysokie cargo możesz podzielić go na 2 częsci góra-dół - 30cm, potem lodówka,zlew 1komorowy, blat do rogu.
    Od rogu - szafka albo 45cm, albo 30cm- to zależy od szerokości zmywarki, zmywarka, kuchenka i na końcu mureczek z płyty o szerokości 5-10cm, wys.ok 50cm nad poziom blatu-żeby gości nie zaglądali do garnków.
    Jeżeli boisz się ustawienia zmywarka-kuchenka zapytaj na innym forum ekspertów. U mnie stoi zmywarka-piekarnik od wielu lat, nic się nie dzieje.
    Szafka cargo to skarb, prawdziwa spiżarnia w tak małej kuchni. Wysokie szafki popieram. Co do zmywarki nas w domu jest 5, mam 60 wstawiam mycie raz dziennie, gary myję ręcznie. Co do zlewu dałabym z ociekaczem małym zawsze się przyda.
    Kolorki, przy tak malutkij kuchni bardzo jasne, może nie białe, ale coś w kolorze płłytek na podłodze, jakiś seledynek? Do tego białe dodatki-zlew, okap itp, białe drobne płytki na ścianie.
    Oświetlenie pod szafkami i 1 górne. Zastanów się jeszcze czy nie podwiesić mikrofali-to parę cm wolnego blatu!
    Pozdrawiam.

  8. #28

    Domyślnie

    Jedna z forumowiczek zaproponowała mi coś takiego



    Drugi wariant


    trzeci wariant


    Co sadzicie o tych propozycjach?
    Pozdrawiam serdecznie.

  9. #29

    Domyślnie

    Poznikały zdjęcia...przynajmniej ja ich nie widzę!

  10. #30

    Domyślnie

    MałaR

    Co do 2 zdjęcia - przy szerokim cargo zostaje bardzo mało blatu roboczego. Zwęz cargo na 30-35cm, odwróc zlew o 90 stopni i zobacz jak to będzie wyglądac.

    3 zdjęcie - bardzo fajne ustawienie, dużo blatów! Musisz tylko sprawdzić czy bez problemu otworzysz piekarnik i wyciągniesz z niego ruszt!

    1 - mnie się nie podoba przez tą lodówkę "w drzwiach"

    Pozdrawiam

  11. #31

    Domyślnie

    Najbardziej przypadl mi do serca projekt nr 3. Szafka pod oknem nie jest szeroka, wec z otwarciem piekarnika nie bedzie klopotu.
    Pozdrawiam serdecznie.

  12. #32

    Domyślnie

    • "Najbardziej przypadl mi do serca projekt nr 3"


    I to jest najważniejsze, to Twoja kuchnia. Życzę spokojnego remontu i "pysznego" użytkowania. Jeżeli będziesz miała czas wrzuć fotki "PO"...

  13. #33

    Domyślnie

    Mi też się najbardziej podoba projekt 3, ale z proporcjami to jest chyba trochę oszukany, bo piekarnik ma głębokość 60 cm, tyle co lodówka w tyle, więc będzie wystawał w przejście. Przejście będzie na szerokość szafki (80-90 cm?) Ja też mam piekarnik w przejściu (90 cm) i jest dostępny całkowicie, chociaż wtedy nie ma przejścia dla innych
    Poza tym, w projekcie nr 3 jest chyba zaplanowana płyta ceramiczna, bo nie widzę gazowej, i przez to jest wrażenie większej ilości blatu. Ale i tak myślę, że kuchnia będzie wygodna w urzytkowaniu
    dana

  14. #34

    Domyślnie

    To pod oknem to nie jest piekarnik tylko mikrofala (moze tak wyglada )kuchenke mam wolnostojaca i trzeba ja wkomponowac w mebelki.
    Na blacie są takie jakby kreski-to jest moja kuchenka
    Pozdrawiam serdecznie.

  15. #35

    Domyślnie

    Domyśliłam się, że kreski są kuchenką
    Mikrofala jest trochę węższa niż piekarnik, więc wejście będzie szersze
    Czy już jesteś zdecydowana na ten projekt?
    dana

  16. #36

    Domyślnie

    Dana, nie wiem, bo zaszly niespodziewane okolicznosci i teraz nie wiem co mam zrobic. Dalczego pytasz?
    Pozdrawiam serdecznie.

  17. #37

    Domyślnie

    Pytam z ciekawości, bo też jestem na etapie kuchni
    Zastanawiałam się też, czy zdecydowałaś się na obcięcie parapetu, czy nie będzie w tej wersji kolidował z meblami i mikrofalą.
    Pozdrawiam
    dana

  18. #38

    Domyślnie

    w tej wersji parapetu nie przewiduje sie wogole
    Pozdrawiam serdecznie.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony