dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Zadaszenie tarasu 4x7,5 m

    Witam, chcę zrobić zadaszenie tarasu o wymiarach 4x7,5 metra. Konstrukcja drewniana, pokrycie przepuszczające światło częściowo (nie chcę zaciemnić salonu). Jestem na etapie wyboru ofert od wykonawców. Na co zwrócić uwagę przy doborze ekipy i przede wszystkim projektu? Czy belki 12x12cm będą wystarczające do takiej wielkości zadaszenia? Czy drewno bsh jest w porządku czy jest jakieś lepsze w tym celu? Czy pokrycie z poliwęglanu będzie ok? Będę wdzięczna za wszelkie rady i sugestie gdyż jestem laikiem i chciałabym poznać obiektywne oceny od osób znających się na temacie.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.331

    Domyślnie

    Belki 12x12 to do dachówki.....dla poliwęglanu wystarczą 10x10
    Krokwie 6x15.
    Z wymiarami dla poliwęglanu chodzi bardziej o wygląd a nie o nośność.
    Dla 7.5m prawdopodobnie 3 słupy
    Poliwęglan komorowy grubość 10mm wraz z systemowymi profilami i uszczelkami.
    Zwrócić uwagę na aluminiowy profil okapnika.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 14-12-2021 o 18:06
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    Żeby nie zakładać nowego tematu podepnę się z pytaniem odnosnie zadaszenia tarasu. Na wiosnę będę robił podobny. Muszę jeszcze wymienić płytki. I tutaj mam pytanie odnośnie tego jak osadzić belki pionowe. Czy podpory powinny być przykręcone do posadzki betonowej i potem obłożone płytkami czy lepiej najpierw położyć płytki i na to przykręcić podpory pod belki? Mozecie podpowiedzieć jakieś najlepsze rozwiązanie?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony