dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Hydroizolacja pod progiem, a schody z kostki brukowej

    Cześć,

    Zwracam się do Was z prośbą o radę, jak prawidłowo zabezpieczyć się przed wilgocią przed zrobieniem schodów z kostki brukowej.

    Obecny stan wygląda jak na obrazku nr 1. Niestety kompletnie zawalona jest sprawa hydroizolacji, izohan pociągnięty jest do linii folli kubełkowej. Próg znajduje się 60 cm od ziemi i chciałem wykonać 4 schodki po 15 cm, które naturalnie będą wchodzić na elewację. Efekt końcowy planuję jak na obrazku nr 2.

    Jak naprawić sprawę hydroizolacji? Planowałem nałożyć izohana na widoczną ścianę (do wysokości klinarytu), nakleić styrodur (do połowy klinarytu) i zakleić pasami folii EPDM zgodnie z wysokością schodów. Na to folia kubełkowa i zasyp piaskiem przed zrobieniem schodów. Czy naklejenie folii EPDM na elewację oraz płytki to błąd?

    Może macie jakieś inne sposoby bez rozrywania wszystkiego?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bok1.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	46,7 KB
ID:	466323Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bok2.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	35,6 KB
ID:	466324

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.327

    Domyślnie

    Twoja droga postępowania jest OK i ma sens..
    Nie wiem jaką powierzchnię klejącą będzie miał EPDM na strukturze tynku ale radził bym zamiast niej potraktować całość do obrysu kostki np.szlamem hydroizolacyjnym który pokryje całość .
    Nie będzie efektu w którym wilgoć z deszczu wchodzi pomiędzy tynk a EPDM.
    Poza tym pomyślał bym o jakimś cokoliku bo z deszczu wokół tynku zaraz pojawią się zachlapania i zielonkawe porosty.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 20-09-2023 o 06:37
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Fartuch z EPDM powinien być położony przed elewacją. Moim zdaniem należy wyciąć fragment elewacji, dokleić fartuch i zakryć całość sztukując styropian i kryjąc go siatką na kleju. Schody wraz z cokolikiem powinny przykryć miejsca naprawy. Klejąc EPDM na elewację będzie problem z samym progiem - to przecież tam będą przecieki wody.

    Zastanawiam sie też, czy nie można by jakoś wsunąć pałt EPDM pod styropian, czyli podciąć go przy samym murze.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  4. #4

    Domyślnie

    Ratpaw, a jaka jest róznica dla samego progu czy będę wycinac elewację lub nie?

    Myślałem o czymś takim (EPDM + uszczelniacz) jak na obrazku znalezionym na internecie:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	228173694_4168878879832195_1459995159963523243_n.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	89,2 KB
ID:	466336

    Z kontynuacją na już gotowej elewacji.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Nie do końca widziałem ze zdjęcia gdzie miałaby być ta guma EDPM, wiec zrozumiałem, że chcesz ją kleić na tynku. No i dalej nie rozumiem, co oznacza "Z kontynuacją na już gotowej elewacji."

    Fartuch powinien być pod elewacją i nachodzić na klinaryt, tak żeby woda spływała aż poniżej izolacji poziomej. Naprawdę nie wiem jak trwałe jest pokrycie EPDEmem styropianu.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony